Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 16 » Zima se už zeptala...

Zima se už zeptala...

 
zimni_pneu_provoz

čtvrtek, 3. března 2016

Letošní zima příliš zimní nebyla. Přesto si servisy nestěžují. V létě se servisy předzásobí zimními plášti a, podobně jako vlekaři, i pneuservisáci vyhlíží na podzim první mrazíky. Ne proto, aby spustili umělé zasněžování silnic, ale aby pokles teplot s vidinou prvních sněhových vloček nasměroval zákazníky do jejich servisů...

 

Legislativní úprava je jedna věc, to, jak si ji lidé vykládají, věc druhá. Někdo považuje 1. listopad za „tvrdý“ termín, kdy je třeba mít na autě zimní pláště stůj co stůj. Takových je ovšem menšina. Před začátkem listopadu míří obecně do pneuservisů především firemní klientela, která jednak neřeší o dva nebo tři týdny delší období, kdy si zimní pláště ojíždí, hlavně chce mít ovšem vše v pořádku pro případ, že by došlo k jakýmkoli problémům. Firemní auta jsou většinou pojištěna a pojišťovny jsou dnes schopny odmítnout plnění kvůli maličkostem, takže letní pláště na autě při nehodě, ke které dojde  po prvním listopadu, jsou pro ně snadnou až vítanou kořistí. Každopádně se díky uzákonění zimního období servisům rozložila práce do delšího časového období a zmírnily se kdysi typické návaly, které přišly s prvním sněhem. „Výhodou dnešní legislativy je, že se nám sezona prodloužila, v minulosti většina zákazníků nechávala přezutí až na první sníh, takže se třeba přezouvalo do deseti do večera a třeba i 23. nebo dokonce 24. prosince,“ říká Václav Lipš, který provozuje pod svým jménem pneuservis v Litoměřicích.  

Přestože se letošní zimní období podobá tomu loňskému a v nížinách nebo i v podhůřích jsme letos mnoho sněhu neužili, pneuservisy si v zásadě nestěžují. A někde ji z hlediska servisu i prodejů považují za vydařenou. „Sezona u nás byla letos velmi dobrá, nemůžeme si stěžovat. Zaplatilo se, co se zaplatit mělo, něco nám i zbylo,“ říká s úsměvem Radek Paulík z Olomouce. 

 

Celý článek naleznete v aktuálním vydání Pneu revue 01/2016

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz