Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 17 » Proti gustu žádnej dišputát - Dáte si hladinku, šnyt, mlíko nebo čochtana?

Proti gustu žádnej dišputát - Dáte si hladinku, šnyt, mlíko nebo čochtana?

 
2017

pátek, 3. března 2017

Pivařská terminologie nejen ukazuje na možnosti volby, kterou každý máme. Kdykoliv a kdekoliv. Třeba v pneuservisu. A také trochu připomíná místo, které jsme při reportáži navštívili. Město piva, Plzeň.

 

V posledních dvou letech jsme se v seriálu zajímali o to, jak se žije ve franšíze. Ptali jsme se na zkušenosti v různých pneuservisech a v různých městech, avšak vždy ze stejné sítě. Nyní startuje seriál Nástrahy velkoměsta, který se naopak v každém dílu soustřeďuje na jedno město a úmyslně vynechává síťové pneuservisy, jejichž standardy kvality, marketingová komunikace a sortiment mnohdy příliš nevybočují ze zažitého průměru v dané síti.

Ať už jsme domácí, kteří služby pneuservisů vyhledávají jen velmi zřídka, nebo městem jen projíždíme, sáhneme asi jako první po internetu, když budeme služby pneuservisu potřebovat. Podíváme se, který je k nám nejblíže, nebo zareagujeme na ten pneuservis, jehož prezentace na internetu v nás budí důvěru. Aniž bychom měli konkrétní povědomí o kvalitě nabízených služeb, je dobře zpracovaný, logicky uspořádaný a oku lahodící web jakousi vizitkou, na kterou jsme schopní reagovat. Naprosto stejně jsme postupovali při hledání pneuservisů, které bychom chtěli v Plzni navštívit. Do vyhledávače na Googlu jsme zadali heslo „pneuservis Plzeň“ a na prvních šest nabídnutých pneuservisů jsme poslali e-mailem žádost o rozhovor. Okamžitě zareagovaly Pneuservis Drnec a Pneu Hájek, což je ukázka nejen toho, že sledují svůj emailový kontakt, ale také ukázka lidské slušnosti. Představitelé těchto firem nás nemuseli přijmout, mohli nás z mnoha důvodů nebo i bez nich odmítnout a měli by na to plné právo. Bez ohledu na charakter odpovědi je důležité, že odpověděli. Jiní to neudělali, přestože nemohli být v lednu chvíli po začátku nového roku v jednom kole. Neobtěžovali se ani napsat, že nemají zájem s námi o své práci hovořit. To už je pro nás samo o sobě určitým signálem.

Najít v Plzni bez předchozího ohlášení další pneuservis, který se ani na internetu vlastním webem neprezentuje, byť ho naleznete na seznamech firem, a který by byl ochoten s námi hovořit, už bylo těžší. Nicméně se to podařilo. 

 

Celý článek si můžet přečíst v aktuálním vydání Pneu revue 1/2017.

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz