Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 18 » 1,4 milionu aut na kolech z Alcaru!

1,4 milionu aut na kolech z Alcaru!

 
Alcar

čtvrtek, 1. března 2018

Společnost Alcar Bohemia letos slaví 20 let působení na českém trhu. Od roku 1998 dodala na trh více než 5,7 milionu litých a ocelových kol pro osobní a lehká užitková vozidla a ocelových kol pro nákladní vozidla.

 

Na litých kolech značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO a ocelových kolech značky Alcar STAHLRAD jezdilo či jezdí v České republice již více než 1,4 milionu automobilů. Společnost zakládal v roce 1998 její dosavadní ředitel Libor Rajdl, který tak zároveň slaví 20 let v čele společnosti. Pod jeho vedením si Alcar vybudoval v ČR pevnou a respektovanou pozici spolehlivého partnera a poskytovatele kvalitních služeb.

Alcar si vydobyl renomé výrobce, který nedělá v kvalitě svých produktů kompromisy a dodává na trh kola, která na základě absolvovaných testů a homologací plní všechny legislativní požadavky. Všechna litá, ocelová i hybridní kola z produkce Alcaru jsou vždy na čelní straně označena značkou „KBA“ nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí je, v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla, vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje.

Alcar Bohemia se zasazuje o to, aby bylo na českých silnicích bezpečněji. Upozorňuje na to, že se stále nabízí a prodává velké množství nehomologovaných kol, která nemají schválení k provozu na veřejných komunikacích. Počet falzifikátů Typových listů k litým kolům, které zachycují pracovníci ve stanicích technické kontroly a na odborech dopravy, neklesá. Pojišťovny v případě nehody zkoumají všechny oprávněné důvody, jež by je zprošťovaly povinnosti vzniklé škody likvidovat, a schválená kola včetně rozměru pneumatik jsou pak jednou z věcí, kterou jejich technici zkoumají.

Na jaře 2018 představí značky AEZ, DOTZ a DEZENT několik novinek. AEZ vstupuje do segmentu špičkových kovaných kol a bude dodávat kovaná kola v originálním rozměru se schválením ECE na vozy Tesla S a X. Kované kolo AEZ Steam.forged se pyšní hmotností o 30 % nižší, než je tomu v případě klasických litých kol. Od něj odvozený design AEZ Steam je klasické lité kolo, které se chlubí vícepaprskovým designem s elegantním metalicky šedým lakem v kombinaci s leštěnou čelní plochou. Vyvážená a proporcionálně rozdělená středová část je doplněna pěti dekorativními otvory, které zdůrazňují vizuální hloubku kola. Technicky i vizuálně toto nové lité kolo 100% padne řadě automobilových značek, včetně Audi, BMW, Mercedes, Škoda, Volvo nebo VW. Všechna kola jsou přesně vrtaná, což znamená, že nepotřebují centrovací kroužky, a v mnoha případech je možné použít také sériové šrouby či matice. U vozů značek Alfa Romeo, Audi, BMW, Mercedes a Mini lze v kole použít i originální středové krytky. Díky dostupným aplikacím se schválením ECE je možné kolo použít na mnoho modelů bez dodatečného zápisu nového rozměru do Technického průkazu.

Další novinkou je lité kolo s vysokou nosností, určené speciálně pro lehká užitková vozidla a dodávky. DEZENT Van bude k dispozici pro vozy s 5- i 6děrovým uchycením ve dvou barevných provedeních.

DEZENT TY je nadčasový pětipaprskový design se sníženou hmotností, která pomáhá snížit spotřebu paliva, a tím emise CO2, i zlepšit jízdní vlastnosti vozidla. Díky mnoha absolvovaným zátěžovým testům bylo možné optimalizovat odolnost materiálu a zároveň jeho hmotnost. Design TY je k dispozici pro širokou paletu vozů se 4- i 5děrovým uchycením v rozměrech od 15 do 18 palců. Kolo může dodat dynamiku například vozům Kia Rio, Mazda 3, Renault Mégane, Hyundai i30 nebo Škoda Octavia a je dostupné v zářivém stříbrném lakování nebo v moderní grafitové barvě. Díky otevřenému tvaru paprsků na kole nedochází k nadměrnému usazování nečistot a snadno se udržuje.

Nové designy jsou již nyní nahrány v 3D konfigurátoru kol na www.alcar.cz. Motoristé si v něm mohou navolit model svého vozu včetně konkrétní barvy a pak si zobrazovat všechny designy kol schválené pro konkrétní vozidlo. Konfigurátor kol se pravidelně aktualizuje, a proto se v něm objeví hned po úspěšném dokončení homologačních zkoušek schválená kola i pro nové modely vozidel.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz