Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 2 / 07 » I na venkově lze dělat ¨"leasingovky"

I na venkově lze dělat ¨"leasingovky"

 
image1005

Nedaleko Kladna, u rychlostní silnice R7, se nachází nevelká vesnička Makotřasy. Že i zde je možné úspěšně provozovat pneuservis, nám dokázal Martin Kympl. Některým čtenářům Pneu revue možná toto jméno připadá povědomé. Ano, Martin Kympl působil v...

 

Nedaleko Kladna, u rychlostní silnice R7, se nachází nevelká vesnička Makotřasy. Že i zde je možné úspěšně provozovat pneuservis, nám dokázal Martin Kympl.

Některým čtenářům Pneu revue možná toto jméno připadá povědomé. Ano, Martin Kympl působil v roce 2001 v naší redakci, a tak poznal pneuservisní branži z té novinářské „strany barikády“. Do Pneu revue přišel se zkušenostmi z prodeje osobních i užitkových automobilů a do praktického obchodu se posléze vrátil. Tentokrát však v roli podnikatele v oboru, do kterého jako novinář nahlédl – prodeje a servisu pneu. Stalo se tak v roce 2001, kdy se svým kolegou Petrem Koubským založili firmu A&A Pneumatiky.

Začátky byly krušné
A&A Pneumatiky začal fungovat jako klasický „garážový“ pneuservis, původně na použitých pneumatikách. Postupem času, v roce 2002, se pneuservis dostal (dle vyjádření majitele „šťastnou náhodou“) k dealerství ruských pneumatik Rosava. Klientela v té době poptávala zejména levnější typy pneumatik, a tak se prodej značky Rosava stal ideálním řešením. Maloobchodní i velkoobchodní prodej levných ruských pneumatik úplně vytlačil prodej pneumatik použitých a servis se jimi zcela přestal zabývat, naopak k Rosavě přidal ještě nabídku značek Avon a Lassa. Zároveň začala firma prodávat také pneu nákladní, ač kvůli omezenému prostoru nebyla schopna poskytnout také servisní práce. Obchod se dařil a již v roce 2004 byly A&A Pneumatiky natolik finančně způsobilé, že si jejich majitel mohl dovolit koupit a zrekonstruovat budovu bývalé samoobsluhy a pneuservis tak přestěhovat do většího objektu. Souběžně proběhla modernizace strojového vybavení.


V novém objektu
V budově bývalé samoobsluhy Kympl nadále prodával pneumatiky značek Rosava, Avon a Lassa, nově se ovšem pokusil zavést také kvalitnější a tím pádem i dražší značky Michelin a Pirelli. V letošním roce, na žádost většího počtu klientů, se nabídka rozšířila i na český Barum. Klient tak má možnost vybírat mezi dražšími i levnějšími pneu. „Dnes prodáváme spíše kvalitnější značky, nadále však držíme i levnější Rosavu. Stále je dostatek klientů, kteří si je žádají. Jsou to hlavně favority, felicie a fabie,“ říká Martin Kympl. Firma se také stále zabývá velkoobchodem nákladních pneumatik, ač ani nový objekt neumožňuje servis nákladních vozů.

Další provozovna a síť Point S
V následujícím roce 2005 společnost expandovala do Jablonce, kde otevřela menší pobočku. Zatím s pouhým jedním stáním, ale pan Kympl chce i tady postupně investovat do rozvoje a dosáhnout kvality služeb pneuservisu na Kladensku. Pobočka v Makotřasech v té době kromě pneuservisních prací osobních vozidel a motocyklů poskytovala řadu dalších služeb, jako výměnu olejů, uskladnění pneumatik, pískování autoskel, čištění klimatizací nebo montáž autoalarmů a chtěla se poohlédnout po nějakém strategickém partnerovi, který by mohl přivést nové zákazníky a další výhody. „Chtěli jsme si ovšem zachovat svoji identitu a prodávat stále stejné značky. Jako dobré řešení se nám jevila síť Point S, do které jsme nakonec vstoupili,“ objasňuje tehdejší situaci Kympl a dodává: „Dnes vidíme, že jsme se rozhodli správně. Kromě přílivu nových zákazníků nám členství v Point S poskytlo i partnerství s leasingovými firmami CAC, Business Lease a Arval. Máme také větší vyjednávací sílu, co se týče dovozců pneumatik, a dostáváme se na mnohem nižší ceny než předtím.“

Celý článek si přečtěte v Pneu revue č. 2 / 07. 
image1005image1006
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz