Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 2 / 09 » Elektronika pro úschovu

Elektronika pro úschovu

 
image1566

Pro efektivní řízení pneuservisů jsou dnes takřka nutností elektronické programy pro evidenci a plánování provozu. Samozřejmě, že to platí pro větší firmy, či provozovny, protože malý servis sloužící na vesnici hlavně místním zákazníkům se bez...

 
Pro efektivní řízení pneuservisů jsou dnes takřka nutností elektronické programy pro evidenci a plánování provozu. Samozřejmě, že to platí pro větší firmy, či provozovny, protože malý servis sloužící na vesnici hlavně místním zákazníkům se bez takových programů obejde.

V čísle 01/09 jsme psali o sezónní úschově pneumatik, dnes vám představujeme softwarový program, který tuto službu usnadňuje. Další program umožňuje on-line objednávání zákazníků do servisu. Jde o součást systému Caris, který je využíván pro řízení autocenter.

Úschovna pneumatik
Jednoduchý program, který pomáhá vést a zpřehlednit evidenci o uložených pneumatikách vznikl z podnětu provozovatelů pneuservisů. Program si pamatuje všechny již dříve uložené sady pneumatik u daného zákazníka, a proto se při novém použití jen vybere správná sada, opraví se hloubka dezénu, popřípadě se zapíše zjištěné poškození. Program však umožňuje třídění řady dalších údajů a jejich cílené využití.

Program „Úschovna pneumatik“ zahrnuje:
- evidenci zákazníků a vozidel s možností rychlého vyhledání konkrétního vozidla nebo zákazníka
- možnost zaslání e-mailu nebo SMS zprávy zákazníkovi přímo z programu (odesílání SMS je zpoplatněno)
- jednoduchý a efektivní postup při provádění skladových operací (příjem pneu do úschovy, výdej uschovaných pneu, oprava údajů o pneu apod.)
- údaje o umístění pneu ve skladu
- automatický tisk dokladu o příjmu pneu do úschovy, dokladu o výdeji pneu, možnost dodatečného tisku těchto dokladů
- tisk popisných štítků na jednotlivé pneu
- postup při vyřazení pneu z evidence
- evidenci každého skladového pohybu – eviduje se datum a přesný čas, druh pohybu, jméno uživatele, který pohyb provedl a jméno osoby zastupující zákazníka
- výběr z evidence uskladněných i vydaných pneu podle různých kritérií, tisk seznamu vybraných pneu, lze využít například pro inventuru okamžitého stavu ve skladu pneu, apod.
Program je navíc provázán s databází zákazníků a vozidel evidovaných v celém systému Caris.

Rezervace on-line
Internetový portál www.eAutoServis.cz nabízí možnost sjednání opravy či přezutí pneumatik u zvoleného servisu. Na portálu nalezne zákazník seznam autoservisů, pneuservisů a emisních stanovišť, u nichž si lze sjednat příslušnou službu.

Poskytovatel výše zmíněných služeb si může na portálu www.eAutoServis.cz na stránce „Rezervace on-line“ založit účet firmy, který bude začleněn do celkové databáze. Dále může na portále eAutoServis představit své služby. Každá zaregistrovaná firma má možnost si na půl roku zdarma vyzkoušet nabídnout zákazníkům objednávání svých služeb pomocí internetu. Na stránce „Administrace“ si může každá registrovaná firma nastavit vzhled a použití textů stránky, kterou bude zákazník používat k objednávání. Stránka „Objednávky“ slouží pro přehled a vyřizování přijatých rezervací od zákazníků.


 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz