Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 2 / 13 » Nákladní Pirelli: nové produkty, nové přístupy

Nákladní Pirelli: nové produkty, nové přístupy

 
serie-01

úterý, 28. května 2013

Společnost Pirelli představila koncem zimy v bavorské metropoli Mnichově nejen nové dezény své prémiové řady nákladních pneu Série 01, ale současně prezentovala zcela nový přístup při obsluze tohoto segmentu. Pirelli nyní nabízí dopravcům a správcům vozových parků komplexní balíček řešení a služeb, který má za cíl pomoci jim v současné nelehké ekonomické situaci. Zástupci společnosti doložili na příkladu reálných provozních testů, uskutečněných od Evropy, přes Střední východ až po Jižní Ameriku, jakých konkrétních úspor mohou fleety dosáhnout.

 

Globální problémy spojují autodopravce
Bylo to poprvé, kdy Pirelli pozvala na takto významnou celosvětovou událost vedle svých dealerů a zástupců médií také autodopravce, tedy provozovatele vozových parků. A jejich škála co do typu přeprav či teritoriální působnosti byla opravdu pestrá: od velkého provozovatele městské hromadné dopravy přímo z Mnichova až po na dálkovou přepravu orientovanou přepravní společnost z Mexika. Pirelli je jako globální producent závislý na odbytu svého zboží mimo Evropu, která momentálně čelí nemalému propadu tohoto trhu. Naopak rozvíjející se ekonomiky, jako země Latinské Ameriky, Čína, Indie, severní Afrika či Střední východ disponují nemalým rozvojovým potenciálem. Z 250 hostů akce nebyl zřejmě nikdo, koho by se nedotýkaly globální problémy současné světové ekonomiky. A tak přes všechny rozdíly, které jednotlivé země a regiony vykazují, bylo mnoho společných témat , a pochopitelně tím hlavním a sjednocujícím byly pneumatiky.

Nové produkty, nové technologie
Regionální nákladní pneumatiky Pirelli s označením Série 01 byly představeny před dvěma lety.  Zatím posledním přírůstkem řady 01 je ST:01 Neverending Energy, která doplňuje již existující třídy produktů (viz přehled na této dvoustraně dole ) s označením W:01 (zimní), H:01 (dálkové), R:01 (střední a dlouhé tratě) a G:01 (smíšený provoz on/off road). Série 01 je prémiovou řadou nákladních pneumatik Pirelli, jejíž podíl (v celkovém nákladním portfoliu Pirelli) je zatím jen okolo 10 %, nicméně v budoucích letech má rapidně růst. Všechny pneumatiky série 01 se vyznačují inovativními dezény, stavbou a materiály, které garantují nízký valivý odpor, dlouhou životnost a dobrou protektorovatelnost koster. A to vše bez negativního vlivu na jízdní vlastnosti, zejména brzdění na mokré vozovce.

Inovací, využitých v pneumatikách řady 01, je celá řada. Vyrábí se patentovanou technologií SATT (Spiral Advanced Technology for Truck), která zahrnuje např. systém tří sendvičových nárazníků (3SB), dvě vrstvy běhounu rozdílného složení (DLTC – Dual Layer Tread Compound), hexagonální patní lana (HBW) a plně pogumované kordy (FTC).
Nespornou „vlajkovou lodí“ celé produktové linie je řada ST:01 Neverending Energy, vyvinutá speciálně pro přívěsy a návěsy, která se může pochlubit i první nákladní pneumatikou značky se štítkovým hodnocením AA. Pneumatiky přípojných vozidel obecně generují 50 % valivého odporu soupravy, takže význam pneumatik této části vozidla je zřejmý. ST:01 s přívlastkem Neverending Energy (Neutuchající energie) disponuje tím „nej“, čeho Pirelli při výzkumu a vývoji v sektoru nákladních pneu dosáhla.

Nedílnou součástí nové produktové skladby nákladních pneu Pirelli je ekonomická řada Formula, která kombinuje univerzalitu, výkon, dlouhou životnost e finanční dostupnost. Řadu tvoří tři dezény, Steer, Drive a Trailer.

Balíček řešení
Vedle nových produktů Pirelli představila v Mnichově také integrovaný balíček řešení a služeb, která mají pomoci autodopravcům provozovat jejich parky levněji a efektivněji. Podle průzkumu, který pro Pirelli provedla renomovaná agentura Frost & Sullivan, má více než 90 % středních a velkých evropských dopravců v úmyslu měřit spotřebu PHM a přijímat opatření k jejímu snížení. Mezi nejčastěji jmenovaná opatření autodopravci uváděli výchovu řidičů, výměnu vozového parku, lepší logistiku a také nákup pneumatik se sníženým valivým odporem.

Pirelli chce pomoci v oblasti hospodaření s pneumatikami několika programy, které zahrnují:
• CQ24 International
Asistenční služba pro dálkové přepravce, fungující po celé Evropě včetně zemí bývalého Sovětského svazu.
• Fleet Check
Systém vyvinutý Pirelli, který nepřetržitě monitoruje pneumatiky. Všechny informace o pneumatikách jsou centralizované v databázi. Na základě těchto informací lze přesně kalkulovat náklady na kilometr provozu. Fleet Check funguje na internetu a může být integrován se systémem Cyber Fleet.
• Fleet Management
Komplexní systém péče o pneumatiky realizovaný prostřednictvím autorizovaných dealerů Pirelli.
• Pirelli Lifecycle Management – Novateck
Program společnosti Pirelli pro protektorování, který využívá originální řady běhounů Novateck a napojení na partnerské protektorovací firmy.

Ještě více o nákladních pneu Pirelli v Pneu revue č. 2/2013

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz