Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 2 / 20 » Continental připravil užitečný manuál pro řidiče i správce vozových parků

Continental připravil užitečný manuál pro řidiče i správce vozových parků

 
Continental

úterý, 2. června 2020

Porucha je pro všechny řidiče kamionů i autobusů nepříjemná událost. Potřebují rychlou pomoc - zejména dnes během koronavirové krize je pro ně ještě důležitější získat rychlou podporu i informace o tom, co dělat. Kamiony běžně přejedou během jedné trasy více zemí. Někteří řidiči se mohou cítit nejistí nebo bez informací – co dělat v případě poruchy v různých zemích.

 

Continental  připravil souhrnný materiál, ve kterém informuje řidiče a manažery vozových parků o různých předpisech při poruše pneumatik nákladních vozidel a autobusů ve 25 evropských zemích. Nachází se na  micropage na adrese www.continental-truck-tires.com/breakdown-regulations.

Ralf Benack, ředitel Fleet Solutions  Continental v regionu EMEA, vysvětluje pozadí této myšlenky: „Nejprve jsme připravovali podrobná pravidla pro naše zaměstnance v kancelářích Conti360°, aby dokázali správně poradit všem Conti360° zákazníkům. Nyní je zveřejňujeme volně na našem webu - pro všechny řidiče a správce vozových parků. Věříme, že jim může pomoci v případě nouze na silnici.“

Continental zdůrazňuje, že v některých zemích existují zvláštní povinnosti. Např. v Nizozemí  právní orgán Rijkswaterstaat sleduje kamerami situaci na dálnicích a kontaktuje odtahovou společnost, je-li potřeba. Ve Francii musí řidič  aktivovat SOS tlačítko na dálnici a upozornit na svoji ituaci. Pouze v případě, že SOS tlačítko nefunguje, může volat přímo policii. Na poruchu nemůže upozornit třeba manažer vozového parku – i když je o situaci informován řidičem. Na některých silnicích ve Švédsku (E4, E16, E18, E20) musí být odstavená vozidla zajištěna pojízdnými tlumiči nárazu TMA. 

Přehled evropských regulací ukazuje po jednotlivých zemích, kdy má řidič nebo správce vozového parku kontaktovat třetí stranu nebo policii, kdo má volat, jaké omezení spojená s pneumatikami v dané zemi existují a jak fungují odtahové služby nebo Conti360.

V případě defektu Continental doporučuje:

-Zastavte se v odstavném pruhu a zapněte výstražná světla
- Oblečte si reflexní bezpečnostní vestu
-Umístěte výstražný trojúhelník 50 metrů za vozidlo (100 - 150 metrů na dálnicích)
-Schovejte se za svodidla či jinou bezpečnostní  bariérou a informujte buď polici nebo odtahovou službu.

Síť Conti 360 ° má 7 500 partnerů ve 37 evropských zemích. V roce 2019 Continental prostřednictvím služby Conti360 ° Breakdown Service pomohl více než 29 000 vozidel po celé Evropě.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz