Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 2 / 22 » Goodyear otevřel v Dudelange

Goodyear otevřel v Dudelange

 
Goodyear

středa, 8. června 2022

Rostoucí složitost ve výrobě pneumatik s nejvyšší přidanou hodnotou vyžaduje malé, flexibilní jednotky Nejen mega-giga-závody na desítky milionů pneumatik ročně, nejenom jednotky umístěné v nízkonákladových zemích s komparativně nízkými platy. Společnost Goodyear Tire & Rubber Company oficiálně otevřela svůj nový výrobní závod v Dudelange v Lucembursku, který Goodyer považuje za první vlaštovku svého druhu.

 

Proč? Protože jeho synonymem není velikost, ale pružnost, efektivita, vysoká míra automatizace a zaměření na nejvyšší kvalitativní segment pneumatik. Slavnostní otevření proběhlo 5. května 2022 poté, co tu firma investovala 77 milionů dolarů do digitálních výrobních procesů Industry 4.0. Závod v Dudelange bude současně tak trochu „pilotní“, poskytne společnosti Goodyear příležitost učit se, testovat a zdokonalovat technologie, protože nároky na ně se neustále zvyšují. Vlastní výrobní proces se zaměřuje na malosériovou výrobu pneumatik s velkým průměrem ráfku s ultra vysokým (UHP) a ultra ultra vysokým výkonem (UUHP), který umožňuje společnosti Goodyear vyrábět tyto pneumatiky čtyřikrát rychleji než při standardním výrobním cyklu. To znamená, že společnost může reagovat na požadavky zákazníků rychleji a efektivněji.

Tento proces vyvinutý inženýry Goodyearu předvídá a řeší rostoucí složitost v průmyslu pneumatik. Pro budoucnost je nezbytné, aby společnost měla kapacitu na efektivní vývoj a výrobu pneumatik UUHP v malých sériích takřka „na písknutí“ zákazníků v první výbavě i náhradní potřebě. „Nový proces nám poskytne konkurenční výhodu v prvotřídní kvalitě a schopnosti reagovat,“ říká Chris Helsel, senior viceprezident pro globální operace společnosti Goodyear.

Nová technologie vyžaduje nové dovednosti, a tak společnost Goodyear najala devadesát spolupracovníků na podporu zařízení v továrně a v nadcházejících měsících přijme dalších dvacet elektromechaniků. Goodyear rovněž investoval do školicích programů, které současným zaměstnancům umožní provádět nové a inovativní výrobní postupy.

„Jako první významná americká společnost, která se v roce 1951 v Lucembursku usadila, znamenal Goodyear nový začátek v průmyslové historii Lucemburska a jeho ekonomické diverzifikaci,“ komentoval Franz Fayot, ministr hospodářství této země. A dodal, že nový výrobní závod společnosti v Dudelange potvrzuje „aktiva velkovévodství jako destinace pro investice do high-tech průmyslu“. V lucemburském Colmar-Bergu se také nachází evropské vývojové a inovační centrum této společnosti.

Cestou malých pružných jednotek na výrobu pneu s vysokou přidanou hodnotou šla již od konce 90. let minulého století také společnost Pirelli se svým výrobním systémem MIRS (Modulární Integrovaný Robotizovaný Systém), který se nachází v Miláně.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz