Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 3 / 09 » Anketa: Reagují ceny na pokles marží?

Anketa: Reagují ceny na pokles marží?

 
image1617

V našich pravidelných sondách „V kůži zákazníků“ průběžně sledujeme situaci kolem cen zboží i služeb. Zčásti si tak lze udělat obrázek o této problematice v rámci republiky, nicméně ucelenější pohled poskytnou jedině přímé odpovědi na přímé otázky....

 
V našich pravidelných sondách „V kůži zákazníků“ průběžně sledujeme situaci kolem cen zboží i služeb. Zčásti si tak lze udělat obrázek o této problematice v rámci republiky, nicméně ucelenější pohled poskytnou jedině přímé odpovědi na přímé otázky.

Pro tento účel jsme uspořádali malou anketu, v jejímž rámci jsme vytipovaným pneuservisům v různých krajích republiky položili dvě otázky týkající se cen servisních prací a výše marže na příkladu konkrétní pneumatiky. Anketa je zároveň reakcí na probíhající diskusi na našem internetovém serveru pneurevue.cz, kde se v poslední době hodně hovoří o trvalém poklesu marží, jenž by podle některých názorů měl být nahrazen růstem cen servisních prací.

Položili jsme tyto otázky:
1. Chystáte se zvýšit ceny servisních úkonů ve vašem pneuservisu? O kolik a proč?
2. Kolik dle vašeho názoru činí průměrná marže z jedné prodané pneumatiky, například velikosti 17 palců - kolik to bylo před pěti či deseti lety a kolik je to nyní?

Do ankety nám přispěli:

Marek Kočiščák, MK Pneuservis, Český Těšín

1. Nechystám se zvýšit ceny servisních úkonů, protože již byly navýšeny v tomto roce.
2. Průměrná marže nyní činí 10-20% , kolik to bylo před pěti či deseti lety, nevím protože podnikám v tomto oboru necelé dva roky.

Jaromír Dufka, Pneuservis, Hluk

1. Ceny servisních úkonů zůstávají stejné.
2. Průměrná marže se pohybuje u 17 palců okolo 10%, před deseti lety se u nás prakticky neprodávaly, ale celkově se marže výrazně snížily.

Jiří Peterka, Pneu Peterka, Liberec (Smržovka)

1. Zvýšení cen nechystáme, výrazné zvýšení jsme zavedli již před rokem. Důvodem byla změna poměru mezi námi prodávanými pneumatikami přes pult a těmi dovezenými v kufru auta zákazníka.
2. Průměrná marže se dnes dle mého názoru pohybuje mezi 10 až 15 procenty (počítáno z nákupní ceny), před pěti lety to bylo, myslím 20-30%.

Jindřich Šafránek, Pneu Šafránek, Rudná u Prahy

1. Zvyšování v procentech nechystáme. Máme založeny některé nové položky práce, například demontáž a montáž kola na nápravu po jednotlivých kolech (některá SUV nezvednete najednou na zvedáku, stejně tak jako VAN ) a tam je cenou ohodnocena zvýšená pracnost a doba potřebná pro položku. Stejně tak se chystáme ohodnotit cenu za uložení sady pneu podle prostoru, tedy jakou plochu ve skladu zabírá.
2. Marže, pokud myslíme docílitelný zisk z realizovaného prodeje, se dle našich současných odhadů pohybuje na úrovni 16 až 25 % v „kamenných prodejnách“, tedy z prodejní ceny 1000,-Kč bez DPH zbývá prodejci 250,- Kč. U některých internetových obchodů, pokud platí daně, jsou nám jejich ceny záhadou. Nikdy jsme nedělali průzkum na 17" palců, a to z důvodu možných rozměrových a indexových variant tohoto rozměru.

Josef Trojan, Pneu Trojan, Praha

1. Přizpůsobujeme ceny pneuservisních služeb situaci na trhu a přirozeně se do tohoto vývoje promítá i inflace. Letos ceny zvýšíme u některých služeb o 5 až 10%.
2. Nyní je průměrná marže pneumatiky závislá od toho, kdo a komu ji prodává. Dle mého názoru se pohybuje v rozmezí 3 až 20%. Před 5 -10 lety byly marže vyšší, řádově o 10-15% než dnes.

Jan Pavlík, Pneuservis Pavlík, Praha

1. Ceny prací letos zvyšovat nebudeme, protože jsme je zvedli již loni, a to dost výrazně.
2. Marže dnes u dražší pneumatiky činí 10 až 15%, před pěti lety to mohlo být i 30 %. 
 
 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz