Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 3 / 10 » Winterhawk ve dvou variantách

Winterhawk ve dvou variantách

 
image1908

Značka Firestone završila rozsáhlou modernizaci své výrobní řady zimních pneumatik představením nových typů Winterhawk 2 EVO a Winterhawk 2V EVO. Složení pryžové směsi EVO vychází z nejnovějších technologických poznatků v oblasti vývoje zimních...

 
Značka Firestone završila rozsáhlou modernizaci své výrobní řady zimních pneumatik představením nových typů Winterhawk 2 EVO a Winterhawk 2V EVO. Složení pryžové směsi EVO vychází z nejnovějších technologických poznatků v oblasti vývoje zimních pneumatik a zásadním způsobem se podílí na dosažení požadovaných provozních vlastností na mokrém, zasněženém a suchém povrchu.

Návrháři značky Firestone vyvinuli rozdílné vzorky dezénu, aby zaručili vysokou úroveň vyvážených vlastností napříč všemi nabízenými rozměry. Směrová pneumatika Winterhawk 2 EVO s rychlostními indexy T a H je určena pro malé až středně velké vozy a vyznačuje se všestrannou bezpečností na mokru a sněhu. Pneumatiku Winterhawk 2V EVO s asymetrickým dezénem dodávanou s rychlostním indexem V ocení především řidiči sportovnějších modelů, jimž nabídne bezpečnou ovladatelnost na sněhu, mokru a suchu.

Nové pneumatiky Firestone dosahují díky zimní směsi EVO s vysokým obsahem siliky a pokrokové konstrukci dezénu velmi dobrých provozních vlastností s vyváženými výkony na sněhu a mokru a velkou odolností vůči opotřebení. Vysoká koncentrace lamel v běhounu je zárukou optimální trakce a brzdného výkonu na sněhu, zatímco úzké a propojené centrální bloky vytvářejí robustní boční hranu, která je nezbytná pro bezpečnou ovladatelnost a vysokou přilnavost při průjezdu zatáčkou. Chování vozu na suchém povrchu a v zatáčkách zlepšují speciální 3D lamely v ramenní oblasti zesilující tuhost bloků. Pevné centrální bloky zvyšují odolnost vůči opotřebení.

Nezávislý srovnávací test se třemi hlavními konkurenty (rozměr 195/65 R 15 91T na modelu Volkswagen Golf VI 2.0 TDI) provedený německou organizací TÜV SÜD prokázal, že pneumatika Winterhawk 2 EVO dosahuje nejlepších výsledků ve své třídě při brzdění na sněhu a mokru a z hlediska ovladatelnosti na suchém povrchu.

Pneumatika Winterhawk 2 EVO je k dispozici od června 2010 v 41 rozměrech pro kola s průměrem ráfku 13“ až 17“. Pneumatika Winterhawk 2V EVO s asymetrickým vzorkem je v prodeji rovněž od června 2010 ve čtyřech rozměrech pro kola s průměrem ráfku 17“ a 18“. V roce 2011 budou na trh uvedeny další rozměry pro kola s průměrem ráfku 16“ až 17“.

Na foto verze 2V EVO


 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz