Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 3 / 16 » Bezpečnější, efektivnější a pohodlnější

Bezpečnější, efektivnější a pohodlnější

 
na-web

středa, 31. srpna 2016

Komunikační sítě umožňují vytvářet nové aplikace a služby pro ovladatelnost, řízení vozidla, logistiku a automatizovanou jízdu.

 

Komunikační sítě umožňují vytvářet nové aplikace a služby pro ovladatelnost, řízení vozidla, logistiku a automatizovanou jízdu. Dynamický eHorizon charakterizuje předvídavá jízda díky informacím o trase v reálném čase a Road Database shromažďuje velmi přesné údaje o trase, jež jsou automaticky zachycované a zpracovávané. V případě pneumatik se ContiPressureCheck stará o nižší provozní náklady díky lepší spotřebě paliva a optimalizovanému pneuhospodářství.


Nositelé dat na kolech

V moderních nákladních automobilech a autobusech zaznamenává data přibližně 170 senzorů, více než 90 elektronických ovládacích jednotek je zpracovává a kolem 150 pohonných jednotek je uvádí do mechanického pohybu. Díky internetu lze data libovolně vyměňovat a doplňovat o informace zvnějšku. Vzrůstající komunikační sítě umožňují nové aplikace a služby pro ovladatelnost, řízení vozidla, logistiku a automatizovanou jízdu. Příklady takových aplikací a služeb představí společnost Continental na nadcházejícím mezinárodním veletrhu IAA v Hannoveru. Na stánku A06 v hale 17 mohou návštěvníci vidět, jak systém ContiPressureCheck i během jízdy průběžně kontroluje tlak a teplotu všech pneumatik. To šetří palivo a snižuje riziko poškození pneumatiky. Další úspory a vyšší bezpečnost slibuje také dynamický eHorizon, systém senzorů, který poskytuje vozidlům informace v reálném čase. Tak lze jízdu včas přizpůsobit aktuální dopravní situaci.

 

Celý článek si můžet přečíst v aktuálním vydání Pneu revue 3/2016.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz