Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 08 » AutoSock místo řetězů

AutoSock místo řetězů

 
image1382

Zajímavou alternativu ke klasickým sněhovým řetězům představují textilní „sněhové ponožky“ AutoSock. Jejich přilnavost na sněhu i ledu je způsobena jedinečným využitím vodního filmu, který se tvoří mezi pneumatikou a jízdním povrchem. Návleky...

 
Zajímavou alternativu ke klasickým sněhovým řetězům představují textilní „sněhové ponožky“ AutoSock. Jejich přilnavost na sněhu i ledu je způsobena jedinečným využitím vodního filmu, který se tvoří mezi pneumatikou a jízdním povrchem.

Návleky AutoSock kombinují elastické vlastnosti textilního materiálu s technologickým řešením vzoru a typu vláken na povrchu. Přilnavost je docílena díky hrubému vzoru a ochlupeným vláknům. Společně vytvářejí tenkou vodní vrstvu, čímž dosahují dostatečné přilnavosti. Kvality textilních řetězů potvrdily certifikáty předního rakouského testovacího institutu Ö-Norm (Ö-Norm 5121) a také německého TÜV SÜD pro protiskluzové zařízení jako ekvivalent sněhových řetězů. Rovněž vládní úřad pro dopravu ve státě Colorado (USA) schválil AutoSock jako protiskluzový prostředek pro těžké nákladní automobily v horských oblastech. Společnost AutoSock AS je v současnosti jediným oficiálním dodavatelem protiskluzových řešení na bázi textilních vláken, a to pro patnáct výrobců automobilů v Evropě a v Asii. Textilní „řetězy“, které jsou i pro všechna vozidla s malým prostorem mezi pneumatikou a blatníkem, na tuzemském trhu ji distribuuje společnost DD PNEU s.r.o.


 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz