Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 10 » Budou zimní povinné?

Budou zimní povinné?

 
image186

Hospodářský výbor parlamentu doporučil sněmovně, aby v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích byla zahrnuta povinnost mít zimní výbavu. Poslanci do novely zařadili podnět svého kolegy Stanislava Humla, který navrhl povinné zavedení zimní...

 
Hospodářský výbor parlamentu doporučil sněmovně, aby v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích byla zahrnuta povinnost mít zimní výbavu. Poslanci do novely zařadili podnět svého kolegy Stanislava Humla, který navrhl povinné zavedení zimní výbavy aut v období od 1. listopadu do 31. března na celém území České republiky. V současnosti musejí řidiči používat zimní pneumatiky pouze na vybraných úsecích silnic a dálnic.

„Povinná“ legislativa se řeší i v Německu
Německý autoklub ADAC má výhrady proti navrhované plošné povinnosti používat zimní pneumatiky v Německu: „Povinnost pro všechny znamená zbytečné výdaje pro mnoho řidičů - například v regionech, kde je zima mírná, nebo pro ty, kteří v zimě většinou používají veřejnou dopravu," vysvětlil námitky ADAC Maximilian Maurer. „V Dolním Porýní nejsou zimní pneumatiky nutně potřeba, když se auto nechá při velkých mrazech nebo sněhu stát. To musí zůstat dál povoleno," přidal se Gert Lottsiepen z autoklubu VCD. ADAC spíše požaduje, aby ministerstvo jasně definovalo, jak má zimní pneumatika vypadat a jaké má mít vlastnosti. "Každý výrobce si pod tím totiž představuje něco jiného," upozornil Maurer.


 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz