Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 16 » Celoroční pneumatiky v testu

Celoroční pneumatiky v testu

 
2016

čtvrtek, 1. prosince 2016

Německý magazín Auto Motor und Sport testoval celoroční pneumatiky a cílem tohoto testu bylo setřást stigma kompromisu, který si s sebou celoroční pneumatiky nesou.

 

Posledních dvacet let ze všech stran zaznívalo: „V zimě se mají používat zimní pneumatiky a v létě letní pneumatiky.“ Když už se většina populace přesvědčila o smysluplnosti přezouvání, přicházejí renomovaní výrobci s fenoménem celoroční pneumatiky a přesvědčují nás o jejich kvalitách. Zcela pochopitelně se k tomu většina populace staví jako ke kompromisu, který není z pohledu bezpečnosti ideální. Ostatně stigma nechtěného kompromisu si celoroční pneumatiky nesou stále. Je však třeba připustit, že všechny technologie se stále vyvíjí a že pneumatikářský průmysl je nyní skutečně schopen nabídnout funkční celoroční pneumatiku.

Každý z vás pravděpodobně zná metodiku letních a zimních testů, kdy největší váhu mají ve výsledcích testu ta měření, která nejvíce ovlivňují bezpečnost jízdy. Německá bible všech motoristů, magazín Auto Motor und Sport, zrealizoval nezávislý test celoročních pneumatik a jako dvě referenční sady pneumatik zvolil prémiové produkty značky Continental – letní PremiumContact 5 a zimní WinterContact TS 850 P SUV. S ohledem na regiony použití celoročních pneumatik přiřkli organizátoři největší váhu 40 % výsledků měření na mokrém povrchu. 

 

Celý článek si můžet přečíst v aktuálním vydání Pneu revue 4/2016.  

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz