Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 16 » Další krok - Značky Mitas a Trelleborg se na trhu doplňují.

Další krok - Značky Mitas a Trelleborg se na trhu doplňují.

 
na-web

čtvrtek, 1. prosince 2016

Přibližně před rokem byla podepsána smlouva o prodeji ČGS Holding do rukou švédské strojírenské skupiny Trelleborg AB. ČGS Holding má celkem 13 továren v Česku a ve východní Evropě, po jedné pak provozuje v Mexiku a USA. Celý holding zaměstnává zhruba 6300 lidí, po spojení s Trelleborgem bude celý koncern zaměstnávat zhruba 23 tisíc lidí. Předseda představenstva Mitas a.s., pan Paolo Pompei, odpovídá na naše dotazy.

 

Akvizicí CGS Holding se Trelleborg AB stal největším výrobcem zemědělských a průmyslových pneumatik na světě. Tato pozice na trhu je jistě důležitá, jakou očekáváte návratnost u investice ve výši 31,4 miliardy CZK?

Jsme přesvědčeni, že tato akvizice perfektně zapadá do strategie společnosti Trelleborg, která je založena na investicích do atraktivních segmentů průmyslu. Vytvoříme společnost, která díky kombinaci těch nejlepších hodnot a kvalit Trelleborg a ČGS bude poskytovat nejpříznivější strategické, obchodní a výrobní synergie, vedoucí k posílení a rozvoji vedoucího postavení na trhu.

 

Nyní má Trelleborg dvě továrny na americkém kontinentu, Spartanburg a Charles City. Zachovají si tyto továrny svou dosud autonomní pozici, nebo se stanou součástí vzájemně se doplňujícího jednoho výrobního programu?

Nový výrobní závod ve Spartanburgu, který Trelleborg letos otevřel, je špičkově vybavená továrna na výrobu prémiových radiálních zemědělských plášťů. Závod Mitas v Charles City je jedním z nejvyspělejších závodů na radiální zemědělské pneumatiky středního segmentu. Tyto podniky se tedy velice dobře doplňují a Trelleborg má díky nim silnou výrobní základnu na severoamerickém trhu, která pokryje jak prémiový, tak střední segment trhu. V obou těchto závodech budeme samozřejmě své aktivity koordinovat tak, abychom dosáhli co největších synergií.

 

Celý článek si můžet přečíst v aktuálním vydání Pneu revue 4/2016.  

 

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz