Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 17 » Jakým kompromisem jsou celoroční pneumatiky?

Jakým kompromisem jsou celoroční pneumatiky?

 
pr-04-17

pátek, 1. prosince 2017

Britský motoristický magazín Auto Express zrealizoval test celoročních pneumatik, který nepřinesl žádné překvapivé výsledky ve srovnání s jinými testy celoročních pneumatik. Objektivně však ukázal, jak velký je odstup tohoto kompromisního řešení vůči letním a zimním „specialistům“.

 

Sezona 2017/2018 je již několikátou po sobě, kdy se výrobci pneumatik intenzivně na vybraných trzích snaží komunikovat celoroční pneumatiky. Této komunikaci je velmi těžké uvěřit, když jí předcházela ze stejných úst posledních dvacet let velmi intenzivní komunikace, jak je nezbytné mezi sezonami přezouvat. Stranou nezůstala ani lobby, která v některých evropských zemích dokonce dokázala prosadit uzákonění povinnosti přezouvat na zimní pneumatiky v zimním období. Technologie jdou však kupředu, a tak se na trhu objevily celoroční pneumatiky a jejich příchod logicky provázela na straně zákazníků i samotných pneuservisů skepse. Bylo realizováno a publikováno nespočetně testů celoročních pneumatik, v nichž se na stupních vítězů usadily produkty značek Goodyear, Michelin a Nokian. Stále však v našich zeměpisných šířkách zaznívá jak z úst odborníků a profesionálů, tak i z úst motoristické veřejnosti velmi silný hlas, že jde o kompromis, který nefunguje ani v létě, ani v zimě.

Nyní byly v testu, jejž provedl britský magazín Auto Express, postaveny celoroční pneumatiky proti referenčním zimním a letním specialistům. O stupně vítězů se opět poprala stejná trojka, ale velmi zajímavé je v přiložené tabulce vidět, jakou výkonnostní pozici má celoroční pneumatika vůči speciální zimní či letní pneumatice. Tak velký rozdíl ve výkonnosti už to není, celoroční pneumatiky se porovnávaly s premianty trhu a my už nemůžeme beztrestně o celoročních pneumatikách hovořit s despektem. Podle výsledků tohoto testu už ani neobstojí jednoduchá proklamace ze „zkušených“ úst, že my jsme zemí, kde se přezouvat prostě musí.

Celý článek si přečtěte v Pneu revue č. 4/2017

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz