Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 17 » Specifické podmínky Liberecka

Specifické podmínky Liberecka

 
pr-04-17

pátek, 1. prosince 2017

Poslední letošní díl seriálu Nástrahy velkoměsta se odehrál v Liberci spolu s odeznívajícím přezouváním na zimní pneumatiky, spolu s první ranní námrazou na oknech, spolu s prvními ranními nehodami na namrzlé vozovce a přitom během slunečného a teplého dne. Bylo však již cítit, že zima klepe na dveře a nedá na sebe dlouho čekat.

 

Když jsme letos při tvorbě tohoto seriálu projížděli Plzeň, Brno a Ostravu, které spolu s Libercem patří kromě Prahy mezi čtyři města s největším počtem obyvatel, měli jsme pocit, že až tak velké rozdíly z pohledu fungování pneuservisů mezi těmito vzdálenými regiony nejsou. Ty rozdíly tady však jsou a nejsou tolik vidět jenom proto, že je zakrývá spousta společných jmenovatelů celé branže, které mají plošnou účinnost. Všude se míchá do života pneuservisu internet, proti němuž však nelze bojovat, ale je nutné jít s ním a využít jeho kladů. Na celém území republiky, stejně jako Evropy a celého světa, funguje distribuční síť čínských pneumatik, které s velmi rozdílnou kvalitou požírají podíly na trhu hlavně díky své ceně. V celé republice ovlivňuje skladbu prodejů značek a modelů pneumatik kupní síla obyvatelstva, a tak jako jsou pneumatiky budgetové a prémiové, tak jsou na trhu budgetové a prémiové pneuservisy a každý má ve skladbě společnosti svou cílovou skupinu. Skladba nabídky trhu je potom po celé republice stejná.

Tak co je potom odlišné? Je to mentalita lidí daného regionu, jeho klimatických podmínek, jeho ekonomické síly. Odlišné jsou priority zákazníků jak z pohledu kvality, tak ceny a výkonu pneumatiky. Odlišný je vozový park, který určuje rozměrovou skladbu, převládající v daném kraji. A odlišné je stáří vozového parku, určující cenovou skladbu modelů pneumatik a výši marží. Odlišné jsou v jednotlivých regionech kilometrové proběhy, tím pádem perioda obměny pneumatik a tím pádem celkový finanční objem trhu s pneumatikami. Jak odlišný je potom Liberec, kde zcela jistě z vyjmenovaných měst zima vládne s největší silou?

Celý článek si přečtěte v Pneu revue č. 4/2017

Napsal: redakce

 
pr-04-17
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz