Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 18 » OptimTyre šetří náklady na pneumatiky

OptimTyre šetří náklady na pneumatiky

 
pneu-hospodarstvi

čtvrtek, 29. listopadu 2018

Je všeobecně známo, že se každá pneumatika v provozu opotřebovává a že bude dříve nebo později zlikvidována. Celá řada nákladních pneumatik je však opotřebována nebo zničena podstatně dříve, než je nutné. Využitím aplikace pro profesionální správu nákladních pneumatik OptimTyre lze zlepšit kvalitu preventivní péče, prodloužit životnost pneumatik a vybrat nejvhodnější pneumatiky pro specifické podmínky dopravce, a tím snížit náklady na pneumatiky až o 30 %. U jedné kamionové soupravy s ročním proběhem 120 000 km to představuje úsporu až 15 000 Kč ročně. Významná je také úspora PHM, dosažená správným huštěním pneumatik.

 

OptimTyre je česká webová aplikace. Data jsou uložena v cloudu a uživatelé k nim přistupují přes internet, prostřednictvím webového prohlížeče nebo tabletu s aplikací, která je k dispozici na AppStore a Google Play.

Mechanik pracuje s tabletem a inspekční sondou. Hloubky dezénu a tlaku vzduchu změřené inspekční sondou jsou přes Bluetooth přeneseny do tabletu. Naměřené údaje, výsledky vizuální kontroly a provedené úkony jsou uloženy v cloudu, bez zpoždění, bez zkreslení a jsou okamžitě přístupné všem uživatelům. Mechanik má na tabletu všechny potřebné údaje o vozidlech a pneumatikách, včetně jejich historie. Vidí do skladu pneumatik a OptimTyre ho upozorňuje na termíny inspekcí a úkonů prodlužujících životnost pneumatik. Mechanik pracuje samostatně a nikoho nezatěžuje zbytečnou administrativou.

Díky speciálnímu algoritmu předpovídá OptimTyre termíny výměn pneumatik ojetých na legislativní minimum a nesplňujících podmínky zimní vyhlášky. Mechanici se tak mohou na výměny pneumatik předem připravit, naplánovat si potřebnou kapacitu, včas zajistit vhodné pneumatiky a dohodnout se na termínu a místě přistavení vozidel.

Reálné náklady na kilometr
OptimTyre monitoruje kilometrový výkon každé pneumatiky a počítá náklady na kilometr. Dopravce tak ví, které pneumatiky mají nejnižší náklady na ujetý kilometr. Zásadní je, že jsou to hodnoty naměřené jeho vlastními lidmi, na jeho vozidlech a v jeho provozních podmínkách. Mají tak podstatně větší cenu než obecné marketingové informace výrobců pneumatik.

Důležitou vlastností OptimTyre je to, že neumožňuje zpětnou manipulaci s pneumatikami, ani jejich smazání, čímž ztěžuje obohacování zaměstnanců na úkor zaměstnavatelů.

Protože mechanici pracují s tablety, jsou data v OptimTyre vždy aktuální a přístupná všem uživatelům 24 hodin denně. Management dopravce má neustále přehled o kvalitě pneuservisních služeb, rozhoduje se v předstihu a na základě faktů. Jednodušší je také optimalizace skladových zásob a přehled v ojetých pneumatikách. Věčná improvizace typická pro pneuhospodářství je s pomocí OptimTyre nahrazována systematickou a efektivnější prací.

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz