Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 19 » Vybíráme nový pneuservisní stroj: Zouvačky

Vybíráme nový pneuservisní stroj: Zouvačky

 
Ferdus

sobota, 30. listopadu 2019

Vybrat správně nový pneuservisní stroj nemusí být nutně tím nejsložitějším úkolem, se kterým se v životě potkáme. Důležité je především vědět, k čemu budeme zařízení využívat. Od toho se pak totiž odvíjí vše ostatní.

 

„K čemu budeme zařízení využívat? Přece k pneuservisní práci,“ chtělo by se okamžitě říct, a je to samozřejmě pravda. Není ale servis jako servis. Pro někoho je práce s auty koníčkem, pro někoho, terminologií pracovně-právních vztahů, činností vedlejší a pro někoho regulérním tvrdým jádrem byznysu.

A právě podle toho vybavení pro servis volíme, přičemž zouvačky pro kola osobních a lehkých užitkových vozidel nejsou výjimkou. „Hobbík“ obsluhující svoji rodinu a známé v okolí bude mít na stroj jiné požadavky než pneuservis, který by hlavně na jaře a na podzim potřeboval pracovat ideálně na směny a 24/7.

Kde ale začít?
Pokud půjdeme od toho nejzákladnějšího, měli bychom zvážit, zda nám stačí stroj poloautomatický, případně automatický, nebo jestli potřebujeme pro naši dílnu rovnou superautomat. Proč? Protože s postupující automatizací dochází ke zrychlování celého pracovního procesu. Roste efektivita obsluhujícího operátora-technika, zvyšuje se bezpečnost práce, zjednodušují se požadavky na zaškolení.

Následují příklady typických komponent, jejichž provedení může dosahovat různých stupňů automatizace:

-montážní palec (manuální vs. automatické navedení mezi ráfek a patku, manuální vs. pneumatická aretace polohy)
-centrální sloup (pevný vs. pneumaticky odklápěný)
-pracovní stůl (jednorychlostní vs. vícerychlostní otáčení)
-helper (žádný vs. jednoduchý vs. víceramenný atd.)

Celý článek si přečtěte v Pneu revue č. 4/2019

 
 
 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz