Pneurevue.cz » Archiv

PNEU REVUE 2 / 05

Charakteristika

Pneu revue je specializovaný magazín typu „business-to-business“ pro oblast prodeje a servisu pneumatik a příbuzná odvětví. Pokrývá všechny aspekty tohoto oboru jak z hlediska prodejců a poskytovatelů služeb, tak i jejich příjemců – zejména vozových parků. Pneu revue monitoruje stav a trendy odvětví v České republice a v evropském a světovém kontextu. Již deset let je respektovaným zdrojem informací a nepřehlédnutelným komunikačním prostředkem, spoluvytvářejícím veřejné mínění.

 
 

Vybrané články

EDITORIAL - O EU TROCHU JINAK

EDITORIAL - O EU TROCHU JINAK

 

Nedávno jsme si připomněli první výročí našeho vstupu do EU. S uspokojením jsme mohli konstatovat, že naše splynutí se starou patnáctkou bylo klidné a bezbolestné, že nikomu nepřekážíme ani nikde nevyčníváme a že naše... celý článek »

 
JARRO KAPLAN V PRAZE

JARRO KAPLAN V PRAZE

 

  Začátkem května navštívil Česko jeden z předních manažerů společnosti Goodyear Dunlop, její viceprezident pro východní Evropu, Afriku a Střední východ Jarro F. Kaplan. Návštěva se uskutečnila jen pár hodin poté, co... celý článek »

 
SPOLEČNÁ AKCE MICHELIN - MONROE

SPOLEČNÁ AKCE MICHELIN - MONROE

 

Dvě společnosti, které mají co říci k bezpečnosti provozu na silnici – Michelin a Monroe – spojily své síly a připravily pro evropské řidiče bezpečnostní akci, která prověřovala stav tlaku v pneumatikách a tlumiče. Ve... celý článek »

 
POINT S: BOD JISTOTY

POINT S: BOD JISTOTY

 

Sílící konkurence v jakémkoli oboru nutně vede k vytváření účelových spojení výrobců i obchodníků s cílem využít nabízejících se synergií. Vznikají „strategické aliance“ různorodého typu od majetkových spojení až po... celý článek »

 
RUBBER FORUM V HAMBURKU

RUBBER FORUM V HAMBURKU

 

Firma Lehmann & Voss & Сo. (LaV) patří k té nepříliš početné skupině německých firem střední velikosti, které si navzdory hospodářským potížím své země udržují trvalý ekonomický růst. Daří se jí to zejména díky... celý článek »

 
OD IVALO PO AUCKLAND

OD IVALO PO AUCKLAND

 

Svolání celoevropské prezentace nové zimní pneumatiky Goodyear UG7 do finského města Ivalo mělo samozřejmě jasný cíl – navzdory probouzejícímu se jaru ukázat novou zbraň pro nadcházející zimní sezonu v těch nejtvrdších... celý článek »

 
PNEUMATIKY UŽ NESTAČÍ!

PNEUMATIKY UŽ NESTAČÍ!

 

Slyšet taková slova od jednoho z čelných představitelů evropské pneumatikářské branže, je poměrně kuriózní. Jenže Francesco Gori, generální ředitel společnosti Pirelli pro sektor pneumatik, jimi ani v nejmenším... celý článek »

 
ZMIJÍ UŠTKNUTÍ

ZMIJÍ UŠTKNUTÍ

 

Letošní zima byla neobvykle dlouhá. S ustupujícím sněhem na vozovkách jsme si nemohli nevšimnout přibývajících motocyklů. Rok od roku jich na českých silnicích přibývá, není tedy divu, že trh s motocyklovými... celý článek »

 
NOVÝ CONTI PREMIUM CONTACT

NOVÝ CONTI PREMIUM CONTACT

 

Koncern představil druhou generaci pneumatiky ContiPremiumContact Na plochu fotbalového stadionu vběhne brankář a stoupne si do branky. Ze středu hřiště se náhle vynoří robot s dělem opatřeným čtyřmi hlavněmi, zamíří a... celý článek »

 
BOLOGNA PO JEDENADVACÁTÉ

BOLOGNA PO JEDENADVACÁTÉ

 

Ve dnech 18. – 22. května se uskutečnil v Bologni 21. ročník bienále Autopromotec s letopočtem 2005. Po tuto dobu zažilo středisko provincie Emilia Romagna a její veletržní areál Fiera di Bologna zřejmě největší srocení... celý článek »

 
SLUŽBY VOZOVÝM PARKŮM

SLUŽBY VOZOVÝM PARKŮM

 

Uvažujeme-li o tom, co se změnilo ve vztahu ke službám, jež poskytují výrobci nákladních pneumatik svým klientům za uplynulý rok, nevyhneme se jednomu z faktů, který ovlivňuje vše, co se kolem pneumatik točí, totiž... celý článek »

 
PŘEHLED NABÍDKY A ORIENTAČNÍ CENÍKY

PŘEHLED NABÍDKY A ORIENTAČNÍ CENÍKY

 

Aktuální přehled nabídky nákladních pneumatik a orientační ceníky najdete v sekci Produktové přílohy v .pdf v rámci tohoto čísla. celý článek »

 
BUDOUCNOST JE JISTÁ, ALE...

BUDOUCNOST JE JISTÁ, ALE...

 

Protektorování nákladních pneumatik prochází v celoevropském měřítku obdobím dalekosáhlých změn. Rostoucí tlak na ceny, zavádění předpisu EHK č. 108, dovozy levných pneumatik z východu, měnící se distribuční kanály – to... celý článek »

 
DIVERZIFIKACE JAKO FILOSOFIE

DIVERZIFIKACE JAKO FILOSOFIE

 

Společnost K.A.L.T. má své hlavní sídlo v Kolíně, ale setkat se s ní můžete i v Praze, Strakonicích a za pár měsíců i v Pardubicích. K.A.L.T. se netají tím, že své aktivity hodlá rozšiřovat jak místně, tak co do náplně... celý článek »

 
PROFIKOL MÍŘÍ NA VÝCHOD

PROFIKOL MÍŘÍ NA VÝCHOD

 

Pneumatikářská divize brněnské společnosti CARLING ve spojení se zlínskou firmou CZECH STYLE patří na českém gumárenském trhu k úspěšným průkopníkům dovozu a distribuce pneumatik z doposud exotických či málo známých... celý článek »

 
RUDÁ FLOTILA

RUDÁ FLOTILA

 

Společnost SPETRA CZ s.r.o. byla založena v červnu 1998, když navázala na podnikatelské aktivity manželů Ivety a Tadeáše Barteczkových, kteří v oboru spedice a přepravy podnikají od roku 1991. 33 moderních kamionových... celý článek »

 
A CO OSTATNÍ?

A CO OSTATNÍ?

 

Další články tohoto čísla si můžete přečíst v tištěném vydání. Máte zájem o jeho zaslání či o předplatné Pneu revue? Napište na info@pneurevue.cz nebo použijte objednávkové sekce na webu. celý článek »

 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz