Pneurevue.cz » Archiv

PNEU REVUE 3 / 07

Charakteristika

Pneu revue je specializovaný magazín typu „business-to-business“ pro oblast prodeje a servisu pneumatik a příbuzná odvětví. Pokrývá všechny aspekty tohoto oboru jak z hlediska prodejců a poskytovatelů služeb, tak i jejich příjemců – zejména vozových parků. Pneu revue monitoruje stav a trendy odvětví v České republice a v evropském a světovém kontextu. Již deset let je respektovaným zdrojem informací a nepřehlédnutelným komunikačním prostředkem, spoluvytvářejícím veřejné mínění.

 
 

Vybrané články

Dealer není jen výrobní závod

Dealer není jen výrobní závod

 

Postup protektorování pomocí předvulkanizovaných běhounů vynalezl během druhé světové války Bernhard Anton Nowak z německého Darmstadtu. V roce 1957 koupil práva na Nowakovu metodu Američan Roy Carver a založil... celý článek »

 
Anketa před zimní sezonou

Anketa před zimní sezonou

 

Nadcházející zimní sezona bude opět zkouškou pro řidiče i pneuservisy. U prvních se ukáže, zda nechají přezouvání svých vozidel na zimní pneumatiky opět na poslední chvíli, či zda se už řídí heslem raději dříve než... celý článek »

 
Valivý odpor v praxi

Valivý odpor v praxi

 

Koncem června pozvala společnost Michelin skupinu francouzských a zahraničních novinářů přímo do svého centra v Clermont-Ferrand a připravila pro ně zajímavý test valivého odporu nákladních pneumatik. Program doplňovala... celý článek »

 
Správný tlak sníží emise CO2

Správný tlak sníží emise CO2

 

Vyšší opotřebení, vyšší spotřeba, vyšší emise CO2 a horší jízdní vlastnosti. To vše se skrývá za zdánlivě nevinným, ale o to častějším prohřeškem: podhuštěnými pneumatikami. V souvislosti s unesením Evropské komise o... celý článek »

 
Měření tlaku: nové výzvy

Měření tlaku: nové výzvy

 

Continental usilovně pracuje na vývoji nového systému TPMS (tyre pressure monitoring systém – systém monitorování tlaku v pneumatice), který bude oproti stávajícím produktům přesnější a spolehlivější a překoná některé... celý článek »

 
Levná kola mohou přijít draho

Levná kola mohou přijít draho

 

Německé Sdružení obchodníků s pneumatikami a vulkanizérů (BRV) před používáním kol, jež neodpovídají sériovému vybavení vozidel, případně jejich ekvivalentům. Podle BRV mohou být na vozidla namontována jen taková kola,... celý článek »

 
Zimní novinka: Uniroyal MS plus 66

Zimní novinka: Uniroyal MS plus 66

 

Pro střední a luxusní třídu byla vyvinuta nová zimní pneumatika Uniroyal MS plus 66, kterou značka patřící od roku 1979 do koncernu Continental uvádí letos na podzim. Nová zimní pneumatika má zlepšené záběrové... celý článek »

 
Zimní novinka: Dunlop SP Winter Response

Zimní novinka: Dunlop SP Winter Response

 

V minulém čísle jsme představili jarní novinku Dunlopu pod názvem SP Sport FastResponse. Díky několika vyspělým technologiím reaguje rychleji a přesněji na jakýkoli podnět řízení, takže jízda je předvídatelnější a... celý článek »

 
Dezén je věda

Dezén je věda

 

Běhoun je vrstva pryže na vnějším obvodu pláště, opatřená vzorkem (dezénem), který přichází do styku s vozovkou. Tak nějak by se dala charakterizovat tato klíčová součást každého pláště, která má rozhodující vliv na... celý článek »

 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz