Pneurevue.cz » Archiv

PNEU REVUE 2 / 09

Charakteristika

Pneu revue je specializovaný magazín typu „business-to-business“ pro oblast prodeje a servisu pneumatik a příbuzná odvětví. Pokrývá všechny aspekty tohoto oboru jak z hlediska prodejců a poskytovatelů služeb, tak i jejich příjemců – zejména vozových parků. Pneu revue monitoruje stav a trendy odvětví v České republice a v evropském a světovém kontextu. Již deset let je respektovaným zdrojem informací a nepřehlédnutelným komunikačním prostředkem, spoluvytvářejícím veřejné mínění.

 
 

Vybrané články

Malá firma pro velkou recyklaci

Malá firma pro velkou recyklaci

 

Zatímco v České republice se recyklace starých pneumatik léta potýká s problémy a podíl jejich dalšího využití je jeden z nejnižších v Evropě, v sousedním Německu jde o prosperující odvětví, jemuž se věnuje několik... celý článek »

 
Elektronika pro úschovu

Elektronika pro úschovu

 

Pro efektivní řízení pneuservisů jsou dnes takřka nutností elektronické programy pro evidenci a plánování provozu. Samozřejmě, že to platí pro větší firmy, či provozovny, protože malý servis sloužící na vesnici hlavně... celý článek »

 
Pro každý region jiná pneumatika

Pro každý region jiná pneumatika

 

Klimatické rozdíly mezi jednotlivými zemskými pásy jsou natolik rozdílné, že je někdy obtížné pro ně najít společného jmenovatele. Platí to i pro zimní období, kdy mají řidiči používat zimní pneumatiky. Ovšem pro... celý článek »

 
Nižší valivý odpor nade vše?

Nižší valivý odpor nade vše?

 

V úsilí o snižování emisí CO2 majících neblahý vliv na celkové oteplování zemského klimatu hraje významnou roli snižování spotřeby pohonných hmot u silničních vozidel všeho druhu. Výrobci pneumatik proto zejména v... celý článek »

 
Nový Vianor v Novém Jičíně

Nový Vianor v Novém Jičíně

 

Servisní síť Vianor, která působí v České republice teprve rok – od 10. června 2008 – otevřela 29. května v Novém Jičíně svou již jedenáctou provozovnu. Jde o servis patřící společnosti Alma pneu s.r.o. , která jej... celý článek »

 
Nejvyšší čas rozhodit sítě

Nejvyšší čas rozhodit sítě

 

Před několika lety jsem při jedné předváděcí akci seděl u oběda s Rakušanem, který nedaleko od hranic ČR provozuje autoservis. V jedné chvíli u nás došlo k nedorozumění ve výrazu „nezávislý servis“. Já jsem měl na mysli... celý článek »

 
Posuzování opravitelnosti pneumatik II

Posuzování opravitelnosti pneumatik II

 

V minulém čísle jsme se zaměřili na téma posuzování opravitelnosti pneumatik především z pohledu vstupní kontroly, která by se měla zaměřit na celkový aktuální stav a následné měření poškození. V tomto čísle navážeme... celý článek »

 
S kamerami na měření geometrie

S kamerami na měření geometrie

 

Měření geometrie podvozků bylo dříve pro většinu servisů spíše nutným zlem. Dnes se z této činnosti stal potenciálně jeden z ekonomicky nejzajímavějších úkonů. Aby však bylo měření a seřizování geometrie podvozků... celý článek »

 
Lepší než se čekalo

Lepší než se čekalo

 

Výstavy a veletrhy čelí poklesu zájmu vystavovatelů a ekonomickým potížím. Šanci mají pouze ty akce, které mají bezprostřední ekonomický efekt. Buď přímo prodejní veletrhy, nebo alespoň akce, které sice nemají prodejní... celý článek »

 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz