Pneurevue.cz » Archiv

PNEU REVUE 3 / 13

Jen zřídka se zapojuji do debat na našem internetovém diskuzním fóru, protože se myslím, nás lidí píšících o obchodu s pneumatikami je již tak „dost“ na stránkách časopisu a diskuzní fórum má být především tribunou pro čtenáře a lidi z oboru. Přesto jsem se nechal v květnu tohoto roku strhnout jedním příspěvkem a okomentoval názor účastníka diskuze, který popisoval kontrolu z inspekce životního prostředí uskutečněnou na základě udání. Napsal jsem několik nepěkných vět o stavu tohoto státu a národa a o tom, že kooperace mezi udavačem a mocenským aparátem je pro mě symbolem úpadku společnosti.

Onen případ jsem si možná trochu unáhleně a bez znalostí dalších okolností zařadil mezi ten typ udání, kdy na jedné straně je zloba, závist a přítmí anonymity a na druhé neschopný úředník, konající buď pod pohnutkou stejných morálních vlastností, jako má udávající, nebo vlastní neschopnosti a alibismu. K tomuto názoru mě přivedla i vlastní zkušenost s udavačstvím, které se záhy ukázalo jako neopodstatněné, nicméně jsem se k nelibosti úředníků rozhodl vystopovat celou genezi případu a způsob fungování celé mašinerie, která je obludná a funguje právě na symbióze udavače a neschopného státního aparátu. Místo aby byl úředník sebevědomým, odborně fundovaným a racionálně uvažujícím subjektem, který sám na základě odborné úvahy řídí svoji agendu a je-li k tomu určen, vybírá objekt kontroly, musí prý podle jakéhosi zákona vyšetřit 100 % udání včetně anonymních i těch na první pohled zcela vyšinutých. Tento systém, neschopný řídit se vlastním rozumem, je pak snadným terčem různých individuí, od lidí duševně chorých až po ty, kterým činí potěšení nechat si „proklepnout“ svého konkurenta či rozesíláním anonymních udání odpoutat pozornost od sebe samého. Vzniká pak ovšem situace, kdy každý udává každého, jednou je v roli udávajícího a podruhé udávaného, a toto kafkovské prostřední začne po čase připadat všem normální.

Celý editorial si přečtěte v tištěném vydání Pneu revue...

 
 

Vybrané články

Od ŽP k DPH, obcházet erár láká

Od ŽP k DPH, obcházet erár láká

22. 8. 2013

Obdrželi jsme reakci Radka Grilla ze společnosti TOMKET, která provozuje známý e-shop nejlevnejsipneu.cz Reaguje v ní na příspěvek čtenáře našeho webu, který vystupuje pod pseudonymem BroukPytlik. Ten popisuje kontrolu... celý článek »

 
Výhradně pro (pneu)servisy

Výhradně pro (pneu)servisy

22. 8. 2013

Nabídnout na přeplněném pneumatikářském trhu něco nového je dnes opravdu kumšt. Nejde ani tak o to vymyslet něco zcela úplně originálního, ale třeba jen přenést a dobře „lokalizovat“ myšlenku již existující. Něco... celý článek »

 
Lepší čelit kritice než nebýt vidět

Lepší čelit kritice než nebýt vidět

22. 8. 2013

V rozhovoru, který poskytl sportovní séf Pirelli Paul Hembery časopisu Neu Reifenzeitung, poodkrývá tento muž, který se víc než kterýkoli z jeho předchůdců v tomto sportu ocitl na výspě popularity, o motivech a cílech,... celý článek »

 
Propagace provozovny na síti

Propagace provozovny na síti

22. 8. 2013

Netřeba asi připomínat, že propagace je pro pneuservisy důležitá. Obzvlášť v době, kdy o každého zákazníka je třeba tvrdě bojovat. I když to nemusí být na první pohled zřejmé, i internet propagaci vašeho pneuservisu... celý článek »

 
Střední třída v ohrožení?

Střední třída v ohrožení?

22. 8. 2013

Dobrý poměr mezi užitnou hodnotou a cenou je termín, který slýcháváme na každém kroku. I díky tomu se z něho stalo klišé, které pomalu ztrácí svůj obsah. Zajímali jsme se o to, jak se výrobkům s „dobrým poměrem“ daří v... celý článek »

 
Nexen pro evropské řidiče

Nexen pro evropské řidiče

22. 8. 2013

Nexen dále posiluje spoji v Evropě a pro zimní sezonu připravil pneumatiku, která je určena pro běžné evropské řidiče v silničním či dálničním provozu. celý článek »

 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz