Pneurevue.cz » Archiv

PNEU REVUE 1 / 22

Jarní Šina Plus asi tentokrát nevyjde. Bude to poprvé za téměř devatenáct let, co tento ukrajinský oborový časopis o pneumatikách existuje. Je to jako včera, když jsem na jaře roku 2003 letěl do Kyjeva a Žitomiru, abych se zúčastnil uvedení prvního časopisu svého druhu na Ukrajině, a velmi si cením toho, že jsem se mohl na jeho vzniku podílet.

Moje spolupráce s jeho vydavatelem Igorem trvá do dnešních dnů. Neznám klidnějšího a mírumilovnějšího člověka, než je Igor. Vždy jsem obdivoval, s jakým zanícením a houževnatostí svůj časopis dělá, ačkoli podmínky na tamním trhu nebyly nikdy jednoduché. I když se naše kontakty v poslední době omezily na občasný telefonát, výměnu časopisů po autobusové lince Praha–Žitomir a sporadická setkání na evropských výstavách, „věděli jsme o sobě“ a bylo mi potěšením, že některé naše články vycházely i v jeho skvělém magazínu.

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych na poslední chvíli měnil úvodník Pneu revue. Původně měl být úplně o něčem jiném, co se mi nyní jeví tak banální jako nákup rohlíku v supermarketu. Tentokrát nešlo jinak. Ihned poté, co Rusové zaútočili na Ukrajinu, jsem Igorovi několikrát volal, dlouho se to nedařilo, až v pátek odpoledne při cestě z práce. Vyjádřil jsem mu sympatie a nabídl ubytování pro jeho rodinu u nás doma. O víkendu jsem svou nabídku zopakoval přes textovou zprávu. V pondělí ráno přišla stručná odpověď: Děkuju, pomáháme naší armádě v Žitomiru.

Nevím, co dodat. Snad jediné: Pneu revue je s Tebou, Ukrajino!

Martin Mensa

 
 

Vybrané články

Showroom s čekárnou jako nutnost

Showroom s čekárnou jako nutnost

15. 3. 2022

Bez showroomu pneuservisy nedosáhnou na fleetové zákazníky a klienti se motají v dílně, kde se mohou zranit. Bez zázemí pro motoristy se obejdou snad už jen malé garážové provozovny, které cílí na ekonomickou... celý článek »

 
Rozvoj v nelehké době

Rozvoj v nelehké době

15. 3. 2022

Jste-li v Česku v pneuservisní branži nositelem příjmení Matys, na jednu stranu vám to může leckde otevírat dveře, ale na druhou stranu s sebou vláčíte velkou zodpovědnost. Antonín Matys mladší začínal u svého otce v... celý článek »

 
Pneuservis ruku v ruce s „kolařinou“

Pneuservis ruku v ruce s „kolařinou“

15. 3. 2022

Michal Růžička provozuje Pneuservis v Liberci. To je informace o umístění i název podniku v centru severočeského města. Spadá pod Růžičkovu firmu C.D.M. velkoobchod alukol s.r.o. Ačkoli provozovna na této adrese nemá... celý článek »

 
Novinky velkoobchodu Van den Ban

Novinky velkoobchodu Van den Ban

15. 3. 2022

Van den Ban Group (VDB) nabízí kompletní portfolio letních, celoročních a zimních pneumatik za výhodné ceny, které jsou dodávány s rychlostí, přesností a osobní obchodní podporou. celý článek »

 
A jak to všechno dopadlo? Čtyřhvězdičková sezóna

A jak to všechno dopadlo? Čtyřhvězdičková sezóna

15. 3. 2022

Letošní zima moc ostré zuby neukázala, ale naštěstí pro pneuservis úměra třeskutá zima = silná sezóna (a naopak) už neplatí tolik jako v minulosti. Ale nejen počasí, ale i další faktory – stále problematické cestování,... celý článek »

 
Síť BestDrive na Slovensku zastřeší Mikona

Síť BestDrive na Slovensku zastřeší Mikona

15. 3. 2022

Maloobchodní trh našich nejbližších sousedů čekají velké změny. Společnost ContiTrade Slovakia s.r.o. (CTS) Pneu revue potvrdila, že zahájila transformaci vlastních poboček na franšízový koncept: „Neustále... celý článek »

 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz