Předplatné | e-Pneu revue | Inzerce

Číslo: 7 | Datum: 27. července 2015 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Větší kola pro formule

Letošní Velká cena Monaka formule 1 zažila představení dvou 18palcových závodních pneumatik pro závodní disciplíny, které jsou líhní talentů pro závody formule 1. Nejdříve značka Pirelli ukázala svou pneumatiku s nezvykle velkým průměrem ráfku pro závody GP2 a poté klikatou městskou dráhu brázdila... celý článek »

Continental vymění 12 000 nákladních pneumatik

Continental dnes oznámil program dobrovolné výměny 12 000 nákladních pneumatik. Týká se to pneumatik Conti Hybrid LS3 v rozměru 205/75R17.5, vyrobených v kalendářních týdnech od 27 / 2014 do 26 / 2015. Pneumatiky byly převážně prodány výrobcům nových vozidel v Evropě a v menším množství na trhu... celý článek »

"Upgrade" pomocí pneumatik, Conti provedl zajímavý test

Během posledních 15 let došlo díky pneumatikám k významnému zlepšení v aktivní jízdní bezpečnosti. Stojí za tím modernizace jejich výroby v souladu s nejnovějšími technologiemi, vývoj pokročilejších směsí i optimalizace dezénů. Srovnáním nových pneumatik s předchozími modely zaznamenají vývojáři... celý článek »

Nákladní novinky Matador

Pod značkou Matador byly uvedeny na trh dvě nové pneumatiky – F HR 4 pro řízené nápravy a D HR 4 pro hnané nápravy. Tyto pneumatiky, které se vyrábí ve velikosti 315/80 R22.5, jsou první z nové řady vyvinuté v závodech Matador speciálně pro nákladní automobily a autobusy. Kromě dlouhé životnosti a... celý článek »

Seal Inside se v testu osvědčil

Zátěžový test časopisu Quattroruote vrhl dobré světlo na technologii Seal Inside značky Pirelli. K testu byl použit vůz Alfa Giulietta 1,4 Turbo 105CV na pneumatikách Pirelli Cinturato All Season. celý článek »

GT Radial Savero SUV

Giti Tire uvádí novou pneumatiku pro vozy SUV a crossovery GT Radial Savero SUV. Plášť je konstruován zejména pro silniční provoz a míří na takové vozy, jako Nissan Qashqai, Dacia Duster, Ford Kuga, Kia Sportage, Opel Mokka, VW Tiguan nebo nový Renault Kadjar. celý článek »

Jaguar XE vyjíždí na pneumatikách Dunlop

Nový model značky Jaguar má označení XE a z výrobní linky sjíždí na pneumatikách Dunlop. Celkem je pro nový sportovní sedan střední třídy připraveno pět možností obutí. celý článek »

Tlak na protektory roste, pomohla by cla

Protektorování nákladních pneumatik je činností, jež nesporně šetří materiál, energie a celé životní prostředí. Navíc je to činnost, která se nemusí nijak dotovat, na rozdíl od řady jiných, do kterých EU i národní vlády sypou hromady peněz. Jenže nyní se celé odvětví protektorování napíná pod... celý článek »

Silika z Polska

Firma Solvay zahájila výrobu tzv. vysoce rozptýlené siliky (Highly Dispersible Silica – HDS) v polském městě Wloclawek. Podle zdrojů výrobce je to odpověď na silnou a stále rostoucí poptávku po úsporných pneumatikách v regionu. Roční kapacita činí 85 000 tun a závod vytvoří více než 100 nových... celý článek »

Hlasujte

Jak hodnotíte po třech letech fungování přínos "povinné legislativy" v oblasti zimních pneu?
Jednoznačně pozitivně, pomohla nám25%
 
Spíše pozitivně, ale má i negativní účinky30%
 
Klady a zápory se přibližně vyrovnávají5%
 
Negativně, více to uškodilo než pomohlo40%
 

Více »

V tomto čísle

  • Editorial
  • Enjoy Tyre do druhé dekády
  • Řekli k celoročním pneumatikám
  • Nová generace siliky
  • Budoucnost je za dveřmi

Více »

© 2015 Club91 s.r.o. | www.pneurevue.cz | Odhlásit odběr