Předplatné | e-Pneu revue | Inzerce

Číslo: 3 | Datum: 18. července 2019 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Michelin pro ochranu půdy

Michelin uvádí novou flotační pneumatiku pro valníky VF Cargo XBib High Flotation navrženou tak, aby co nejméně zatěžovala půdu. K dispozici jsou čtyři rozměry: VF 650/55 R 26,5, VF 600/55 R 26,5, VF 710/50 R 26,5 a VF 750/60 R 30,5. celý článek »

Británie chce sledovat stáří pneumatik

Velká Británie zvažuje zákaz požívání pneumatik starších deseti let na autobusech, minibusech a nákladních automobilech. Nový zákon by mohl začít platit v roce 2020. Je to odpověď na kampaň, kterou vede neúnavně Frances Molloyová, jejíž syn Michael zahynul v roce 2012 v autobuse vinou defektu 19... celý článek »

Půl milionu pneumatik do asfaltu

Maďarská ropná společnost MOL staví závod na výrobu asfaltu z pneumatik v Zalaegerszegu na západě země. Základní kámen byl položen květnu letošního roku a až bude příští rok otevřen, bude dodávat 20 000 tun asfaltu pro silniční stavitelství. Patentovaná technologie je výsledkem spolupráce mezi... celý článek »

Čeští dopravci by mohli dostat zpět miliardy kvůli kartelu výrobců trucků

Provozovatelé komerčních vozových parků v České republice, kteří zaplatili přemrštěné částky za vozidla od společností zapojených do cenového kartelu, by mohli získat odškodné až 325 mil. eur, jak uvádějí společnost Financialright Claims GmbH a mezinárodní advokátní kancelář Hausheld. 19. července... celý článek »

Olej z pyrolýzy do paliva

Olej, získaný procesem pyrolýzy z opotřebovaných pneumatik, se dá využít jako palivo. K tomuto závěru dospěla organizace RISE, expertní skupina EU pro výzkum, inovace a vědu. Výzkum v této oblasti zahájila v roce 2017 ve spolupráci se společnostmi Enviro a Ragn-Sells. celý článek »

Nokian staví testovací poylgon ve Španělsku

Nové testovací centrum společnosti Nokian Tyres ve Španělsku umožní celoroční testování letních, celoročních a zimních pneumatik. Testovací tratě se otevřou v roce 2020, celkvá investice dosáhne 60 milionů eur. celý článek »

Hankook prodloužil podporu DTM

Hankook prodloužil své angažmá v DTM na další čtyři roky, i když současná smlouva zatím ještě nevypršela. Společnost je součástí oblíbených mezinárodních závodů cestovních vozů jako oficiální partner a exkluzivní dodavatel pneumatik již od roku 2011. Podle nové smlouvy se Hankook stane nejdéle... celý článek »

Bridgestone: miliony do digitalizace výroby

Bridgestone investuje 36 milionů eur do digitalizace svých výrobních operací. Projekt inteligentní továrny pokryje celý výrobní proces – výrobu polotovarů, dodávky energie, údržbu, plánování a monitorování výroby. Projekt bude aplikován v osmi evropských závodech v pěti zemích (Polsko, Maďarsko,... celý článek »

Nová technologie „bez vzduchu“ Michelin

Michelin Uptis Prototype – tak se jmenuje nová technologie Michelinu, která má definitivně odsoudit ro říše zapomnění defekty pneumatik, rezervy a kontrolu tlaku. Upti, zkratka pro Unique Punctureproof Tire System (unikátní systém pneu odolných proti defektu), byl představen na konferenci o... celý článek »

Hlasujte

Jakou očekáváte letošní zimní sezonu?
Podobnou jako loni14%
 
Malý pokles9%
 
Malý nárůst19%
 
Velký pokles9%
 
Velký nárůst52%
 

Více »

V tomto čísle

  • Stabilní partner regionu
  • Goodyear mění názvy poboček v Evropě
  • Značení po novu
  • Autopromotec 2019: aftermarket na rozcestí
  • Světová kvalita z Jičína po 21 letech
  • Jak na výběr vyvvažovačky

Více »

© 2019 Club91 s.r.o. | www.pneurevue.cz | Odhlásit odběr