Předplatné | e-Pneu revue | Inzerce

Číslo: 1 | Datum: 19. ledna 2021 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Zdravíme v roce 2021!

 

Milí čtenáři,

dovolujeme si zaslat první letošní newsletter a s ním pár novinek z oblasti pneuservisu a pneubyznysu. V této chvíli již připravujeme první letošní číslo, které vychází začátkem března.

Sledujte náš web, diskutujte na fóru a vyjádřete svůj názor v aktuální anketě, která monitoruje očekávání lidí v letošním roce.

Pěkné zimní dny.

Redakce

Nokian vyhodnotil spotřebitelskou soutěž

Od 20. září do konce listopadu minulého roku organizoval Nokian Tyres spotřebitelskou soutěž o vůz Škoda Karoq, do níž se kvalifikoval každý, kdo si v si v tomto období zakoupil u některého místního prodejce sadu zimních pneumatik Nokian a vyplnil příslušnou přihlášku. Štěstí v loterii se nakonec... celý článek »

Je doména vaše doména?

Zajímali jsme se, jak frekventované jsou domény webových stránek na prodej pneu, obsahující slovo „nejlevnější“, v jiných jazycích. Výsledky jsou docela zajímavé. celý článek »

Internet v Německu: méně než se čekalo

Současná koronakrize je vpravdě požehnáním pro prodej čehokoli na internetu a celému odvětví přidala na už tak vysoké dynamice. Jak je to s on-line obchodem s pneumatikami? Dalo by se čekat, že pneubranže nebude výjimkou. Koneckonců sami výrobci pneumatik už nejenže koketují s přímým prodejem na... celý článek »

Pneumatický roztahovák manžet od firmy Ferdus

"Zmasakrovat" starou manžetu HK kloubu není problém. Nasadit novou, to už je o něčem jiném. Společnost Ferdus nově nabízí šikovný pneumatický roztahovák, se kterým bude montáž čerstvého gumového opouzdření snadné. celý článek »

Bridgestone chce „Dan-Totsu“ řešení nákladních pneu

Bridgestone plánuje využít technologie monitorování pneumatik k nabízení protektorů, uzpůsobených konkrétním provozním potřebám. Obchodní model by měl fungovat na „předplatném“. „Bridgestone využije data o mobilitě jednotlivých vozidel k poskytnutí „na míru“ šitých řešení v oblasti protektorování.... celý článek »

Michelin a Continental zdražují v USA

Společnost Michelin North America, americká pobočka francouzského výrobce, oznámila zvýšení cen u vybraných osobních a lehkých užitkových pneumatik Michelin a BFGoodrich. celý článek »

500 000 mil na kroužku Ringtread

Americká pobočka Marangoni Tread zaznamenala u jednoho svého zákazníka unikátní rekord. Dopravce Douglas Simons z města Lebanon v Tennesse namontoval v prosinci 2015 na hnací nápravu svého trucku dezén RDG 200 systému Ringtread a sundal jej v červenci 2020 po absolvování 500 347 mil, tedy 805 000... celý článek »

Česko 2020: na trh přišlo výrazně méně nových automobilů

V roce 2020 došlo k silnému propadu registrací osobních a nákladních aut, naopak se dařilo motocyklům a autobusům. „Závěr roku urychlil i růst registrací bateriových elektromobilů, které vzrostly meziročně o 331 %, plug-in hybridy pak o 318 %,“ oznámil tajemník Svazu dovozců automobilů Josef... celý článek »

Apollo Tyres prodává doma on-line koncovým

Indická značka Apollo je zatím vnímána spíše jako „exotická“, nicméně v praxi to už neplatí, protože vyrábí pneumatiky v nedalekém Maďarsku a uzavřela již první kontrakty v evropské OE (první výbava). Nyní se připojila k výrobcům, kteří testují možnosti on-line prodeje koncovým zákazníkům.... celý článek »

Continental TKC 80 na motocyklech BMW

Společnost Continental bude v letošním roce dodavatelem pro první výbavu pro BMW Motorrad. Každý, kdo si koupí nový model 2021 BMW R 1250 GS nebo GS Adventure s off road pneumatikami, dostane motocykl vybaven pneumatikami TKC 80 od společnosti Continental. celý článek »

Michelin má tříletý plán, propouštění je nezbytné

Michelin oznámil svůj tříletý „plán konkurenceschopnosti“ zahrnujícího všechny jeho výrobní, korporátní a administrativní operace v domovské Francii. Společnost podniká tento krok v reakci na „hluboké strukturální posuny na globálním trhu s pneumatikami“ za poslední desetiletí, které byly... celý článek »

Hlasujte

Jaký očekáváte rok 2021 ve svém oboru?
Přibližně stejný jako loni 14%
 
Situace se bude zlepšovat, ale velmi pomalu 16%
 
Trh rychle poroste 18%
 
Bude hůř než v roce 2020 54%
 

Více »

V tomto čísle

  • Magna Tyres v Česku napřímo
  • Continental uzavře Cáchy, další opatření na obzoru
  • Radši nezabrušovat
  • Pirelli rozšiřuje nabídku celoročních pneu
  • Střední třída žije, ale doba jí moc nenahrává
  • Specifické verze pro specifické trhy

Více »

© 2021 Club91 s.r.o. | www.pneurevue.cz | Odhlásit odběr