Předplatné | e-Pneu revue | Inzerce

Číslo: 3 | Datum: 6. května 2022 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Novinky ze světa pneu a pneuservisu

Podívejte se na pár novinek z našeho odvětví. Přečtěte si, co plánujeme do příštího čísla a hlasujte v naší nové anketě. Hezký víkend. Redakce

Konec cel? Čína vyhrála spor

Antidumpingová a antisubvenční cla uvalená na čínské nákladní pneumatiky v roce 2018 musí být podle rozsudku zveřejněného Evropským soudním dvorem ze dne 4. května 2022 zrušena. Rozhodnutí není pravomocné. Proti verdiktu se lze odvolat do července, ale pokud nebude toto odvolání úspěšné, zrušení... celý článek »

Goodyear představí „totální mobilitu“

Goodyear představí v letošním roce své komerční řešení Goodyear Total Mobility na roadshow po třinácti evropských zemích. Turné se bude konat při závodech FIA European Truck Racing Championship a navštíví i řadu míst mimo závodní tratě. celý článek »

O čem se dočtete v druhé letošní Pneu revue

Již nyní intenzivně pracujeme na letošním druhém čísle Pneu revue, a tak je čas si říct, jakými tématy se budeme zabývat. O globální geopolitické situaci a jejím bezprostředním vlivu na obchod s pneumatikami a pneuservis v Česku bude otázka v rubrice 5 na str. 5. I když o válce na Ukrajině píšeme s... celý článek »

RAC komentuje pevné částice

Britský autoklub RAC po kontroverzních poznámkách ministra životního prostředí George Eusticeho, že elektrická vozidla nemusí být tak zelená, jak si lidé myslí, pověřil elektrochemika Dr. Euana McTurka analýzou toho, jak moc pevných částic emitují EV vozidla z opotřebení brzd a pneumatik ve... celý článek »

Úprk z Ruska, ale ne tak docela

Válka na Ukrajině zanechává hluboké šrámy na výrobě pneumatik i distribučních řetězcích. Desítky společností z Ruska odcházejí a doslova ze dne na den ukončují výrobu. Jiné firmy se však chopily příležitosti a hodlají zaplnit mezery na trhu. Přinášíme několik zpráv o dění v Rusku a v příštím čísle... celý článek »

Trendy v autoopravárenství

Nástup elektromobilů povede k pozvolnému úbytku potřeby automechaníků, míní profesní organizace Moderní automobily opouštějící výrobní linky jsou vybaveny stále složitějšími a sofistikovanějšími technologiemi. Jen těžko lze pohledem technologické vybavenosti srovnávat starší vozy z přelomu... celý článek »

Nízký profil ve formuli 1

Formule 1 změnila po více než 70 letech rozměr kol. Důvodem jsou nové předpisy F1, požadující udržitelnější pneumatiky i více akce na trati. Dosavadní 13palcové pneumatiky s vysokým profilem nahradily nízkoprofilové 18palcové, které jsou mnohem bližší těm, které používají moderní... celý článek »

Nexen Tire Europe zvyšuje ceny celého sortimentu výrobků

(Praha, Česká republika, 13. dubna, 2022) – Nexen Tire, přední světový výrobce pneumatik, zvedá ceny všech svých výrobků na trhu náhradní potřeby. Důvodem je prudký růst cen surovin, jako jsou saze a ropa, v důsledku ukrajinsko-ruského konfliktu. Do cen se promítají také vyšší náklady na dopravu a... celý článek »

Hlasujte

Jak hodnotíte aktuální vliv internetu v té nejobecnější podobě na prodej pneumatik v Česku?
Roste a dále poroste. Má ještě velké rezervy 0%
 
Poroste, ale už jen mírně 100%
 
Spíše stagnuje a nezvyšuje vliv 0%
 
V současné situace jeho vliv spíš oslabuje 0%
 

Více »

V tomto čísle

  • Showroom s čekárnou jako nutnost
  • Rozvoj v nelehké době
  • Pneuservis ruku v ruce s „kolařinou“
  • Novinky velkoobchodu Van den Ban
  • A jak to všechno dopadlo? Čtyřhvězdičková sezóna
  • Síť BestDrive na Slovensku zastřeší Mikona

Více »

© 2022 Club91 s.r.o. | www.pneurevue.cz | Odhlásit odběr