Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
SJM
SJM Indie - 1,3 mld lidí v karanténĕ. 3 týdny? VW -Škoda stahuje všechny pracovníky.
sobota, 28. března 2020
 
Shambo
Shambo Dostal jsem otázku k BKT - všech pět závodů v Indii dočasně uzavřeno.
sobota, 28. března 2020
 
Shambo
Shambo Pneunm: k otázce dostupnosti oosbních pneumatik. Trošku jsem si se svěží myslí problém ujasnil. Můj názor: 1/ vzhledem ke slabším prodejním sezonám 2018, 2019 a zásobám na skladech výrobců/ velkoobchodů by mělo být zboží v dostatečném množství. 2/ zásadním problémem pro získání/ obnovení zásob je logistika. Pokud budou trasy/ hranice/ oblasti v EU nebo ČR prostupné, je vše řešitelné. V případě omezení/ blokace tranzitu na nákladní dopravu pro transport zboží odněkud někam se vše po vyprodání zásob zastaví bez náhrady. 3/ samostatná otázka - nejméně prognozovatelná - bude nálada trhu nakupovat osobní i nákladní pneu. Finance pro nákup nových zásob u velkoobchodů? Poptávka a kredibilita dopravců? Fyzických osob? 4/ Jednoznačně se dá říci, že po předpokládaném dramatickém omezení platbyschopnosti dopravců, obyvatale a obchodníků se trh otřese. 5/ Rychlost a hloubka otřesu? Co víme: nezaměstnanost v roce 2010 (finanční krize v ČR a jinde) byla na 7,5-8%, HDP padl v roce 2009 o 4%. Odhaduji, že corona- krize bude masivnější. Což může být zásah v nezaměstnanosti nad 10%, mínus HDP k 10%. Německo odhaduje propad HDP na úrovni 10%. Opět poukáži na limity české ekonomiky. A/ výrazná orientace na export v dnes rizikových odvětvích - automotiv. B/ na rodzíl od Německa rezervy prožrány (sorry) C/ nepřijetí v ČR nepopulárního eura bude v době krize obrovská brzda, příklad - veškeré teoretické debaty končí v okamžiku, kdy turista musí koupit euro ne za 25,50 korun, ale za 28. Firmy na tom budou stejně. A investoři půjdou v době krize tam, kde je euro nebo dolar. Ne tam, kde je konžské kvača nebo česká koruna. Takže raději Slovensko. Ok? Další blábol mas - bez EU bude líp. Jistě, pokud budeme prodávat korálky do Burkina Fasso nebo se smažit se cly při obchodu se sousedy, taky ok. Ale je to sebevražda v přímém přenosu. Nehledě na úprk investorů tam , kde bude opravdu jakž takž stabilita a měnové a vládní garance. Pryži zdar. Skončil jsem.
sobota, 28. března 2020
 
Shambo
Shambo Náhrada škody - Schillerová se opřela o něco, co neexistuje. Nekomentuji. Ale dobré vědět. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-analyza-schillerova-nahrada-skod-vnitro_2003280600_kno
sobota, 28. března 2020
 
roman
roman Zkoušel jsem pro neodkladné případy prací 2 typy po domácku udělaných roušek, ale to je pro manuální práci "o ničem", takže mám něco jako rukáv na obličeji (přesně jako lupiči) a je to nepatrně menší zlo než rouška. Nicméně je to "za trest", takže i na nutné zakázky jsem zavedl "rouškový" příplatek a nikdo zatím neprotestuje. Stále se snažím oddálit běžné přezouvání a dost zákazníků to chápe, říkají, že stejně toho teď "prd" najedou a svého zdraví si váží víc, stejně jako já. Uvidím, jak to bude vypadat v dubnu, resp. jak se bude situace vyvíjet v "inteligentní karanténě" za cca 14 dní. Pořídil jsem si přes zimu platební terminál a teď rád, že ho mám a klidně oželím i těch relativně vysokých 1,95% z plateb, neplatím ale žádný fixní poplatek a nemám ani žádné nutné minimální plnění. Letošní jaro bude stát za pendrek, ale snad to nějak zvládnu. Snad se podaří prodat alespoň to, co mám naskladněno. Na gumy z netu házím bobek minimálně do 15. května, hmyzáci si mohli koupit na netu přece i mašiny na přezutí, no ne?
pátek, 27. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Rouška funguje 30 minut až dvě hodiny no v práci teda nevím. Kolik jich má asi jen na sezonu žena našít nevím kde bych za rozum koupil.Prodal jsem dnes auto tak snad doma ještě chvíli vydržím.
pátek, 27. března 2020
 
Shambo
Shambo Pneunm: Nemá přesnou informaci o strutuře výroby. Můj odhad - letní osobní už v žádném případě. Důvod: pokud dnes vyrobí a nalodí, čekej kontejner v EU přístavu za 6 týdnů. Překládka, vyclení... bla bla... to už bude zimní produkce, pokud jedou osobní. Tipnul bych hlavně nákladní. Důvody jsou jasné. Budu to sledovat.
pátek, 27. března 2020
 
roman
roman Gumy půjdou určitě nahoru nejenom kvůli pandemii, ale i kvůli kurzu Kč vůči €, kde je pokles téměř 10%, takže je to jasné. Bude zajímavé sledovat, co to udělá s cenami našich pneuservisních prací. Budou kopírovat trend, nebo se budou jistí jedinci opět předhánět v "charitních" cenách?
pátek, 27. března 2020
 
Pneunm
Pneunm Shambo a vyrábí se ještě letní nebo už zimní?
pátek, 27. března 2020
 
Shambo
Shambo Pryži zdar, o útlumu výroby v Evropě a jinde již víme svoje. Co Čína? 90% výrobců pneumatik již zahájilo výrobu, ovšem průměrná výrobní kapacita je využita zatím na 45% V nejpostiženějších provinciích se výroba připravuje. Co se změní, budu ceny. Nahoru nebo dolů? Tipněte si sami...
pátek, 27. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Tak jak už jsem psal bud´pojdu hlady nebo na covid19 mužu si demokraticky vybrat, pokud mě z naší vlády netrefí rovnou šlak.
čtvrtek, 26. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Jo a ta paní primářka co o ní dal vědět SAB určitě stojí za zkouknutí.
čtvrtek, 26. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Přátelé pokud ministrně financí tvrdí že se tu točí biliony tak jsou z toho slušný daně dph,spotřební daně z výdělku atd. tak proč pořad vychází statní rozpočet do mínusu? Velké firmy našeho slunce nej jasnějšiho frčí dál a stát mu dá na výplaty? Kolik procent ze mzdy? Tak on bude vydělávat jeho lidé makat svěřenecké fondy tloustnout a stát to bude dotovat? Já jako živnostník budu nepřítel lidu , státu a dostanu h....o. Půjdu do důchodu odečtou mi půl roku kvůli tomu že ted nemusím platit sociálku a zdravotní?Tak to je nad moje mozkové kapacity,Defenestrace občas zřejmě nebyla tak špatná věc.Tak si myslím že někdo bude chtít aby covid 19 tady byl hodně dlouho to se zase zašantročí peněz.....
čtvrtek, 26. března 2020
 
roman
roman A co chtít ještě speciální prémie a 13. + 14.plat? => https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/malacova-stredula-odbory-ministerstvo-prace-koronavirus-zamestnanci.A200326_111030_ekonomika_mato . Voliče si strany holt musí koupit a nejlépe za peníze státní kasy. No nic, opět nic nového.
čtvrtek, 26. března 2020
 
roman
roman To se dalo čekat, nejsme na světě první den. Zaměstnanců (a tím pádem i voličů) je víc než "parazitů".
čtvrtek, 26. března 2020
 
SAB
SAB Shambo když je překážka na straně zaměstnavatele má zaměstnanec nárok na 100%náhrady ,když ti stát zakázal provozovat svojí činnost nemáš podle Schilerové žádný nárok na náhradu .To je bomba co?
čtvrtek, 26. března 2020
 
Shambo
Shambo Ministryně financí Alena Schillerová ale zároveň jasně řekla, že podnikatelé, kterým stát znemožnil pracovat, nebudou mít žádný nárok na náhradu ušlého zisku.
čtvrtek, 26. března 2020
 
Shambo
Shambo Jít nebo nejít do své práce - 1/ dodržet zákon 2/ neohrozit jiné 3/ neohrozit sebe 4/ nepodělat se z toho všeho.
čtvrtek, 26. března 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz