Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
jenicek
jenicek Zdravím vás. Chci se zeptat. Semtam se mi tu na kolech objeví takové gumové závaží- žádný Fe, zn, pozink, ale jen guma.. Dobře se to po odstranění čistí. Ovšem nemuzu ho nikde najít na prodej. Používáte ho někdo? Nebo víte kde sehnat?
pondělí, 2. listopadu 2020
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Máme dnes poprvé za xxx let zavřenou neděli v prodejnách a s nostalgii vzpomínám na své dětské léta kde to bylo zcela normální a všechny rodiny se v neděli většinou sešli u společného oběda. Ouu , to byla pro mne krásná doba a když vidím ty dnešní shoping parky , tak je mi zle. Ale raději odskočím zase k naši práci. Včera další již třetí sobota která byla opět velmi náročná. Počítám s tím, že ještě jedna max. dvě budou a pak nastane klinická smrt. To je že už nikdo nemá pak zájem přezouvat a sedět na servise kvůli defektům je holá zbytečnost. Týden byl teď velmi náročný, ale jsem rád, že vše zatím vychází a prodej pneumatik zatím neustal. Rozměrová škála je však opravdu už přespříliš velká a výrobci si doslova dělají z lidí někdy srandu. Že je škála značek pneu na Českém trhu mega velká a je to až k neprospěchu ještě nějak beru, ale těch různých šílených rozměrů co se objevují mi až leze někdy na mozek. Pořád, aby člověk něco nového nacházel, hledal, vymýšlel. Příští týden už čekám zvolnění situace na servise. Jde to vidět i u rezervačního systému co mám. Potřebovalo by to pro ty co teprve dojíždějí dvou tři mm zimní gumy trošku sněhu a hned by se zase tlak na servisy zvýšil. Jinak mne letos překvapuje jaké rozdíly vládnou mezi servisy. Nevím zda je to lokalitou, místem, podmínkami, situací celkově, ale někteří kolegové jsou maximálně spokojeni, někteří hlásí pokles práce i prodeje a další totální propad. Je to místem od místa. No snad s prvními vydatnými vločkami se pneuservisy zase zaplní nejenom práci, ale i prodejem pneumatik který je pro rozvíjení servisu podstatný. Přeju všem rozumným lidem v oboru klid, pohodu, pevné nervy v dnešní velmi těžké době a hlavně to zdravíčko bez kterého opravdu nejde nic dělat.
neděle, 1. listopadu 2020
 
Pneunm
Pneunm Myslím že Pneuservisy mají stejný problém jako restaurace a to že každý má pocit že tomu rozumí. Včera byla manželka v šoku že revize kotle stojí 2000. Do plynového kotle se málokdo začne vrtat sám a málokdo si bude zjišťovat cenu dílů na netu.
sobota, 31. října 2020
 
Pneunm
Pneunm Sezóna zatím fajn ale uvidí se až tak za měsíc. Zatím to letos nemám tak nahuštěné takže prezouvam i hmyz a většině příplatek nevadí. Dokonce jsem dělal i nové gumy na nové disky, kontrola 8x150 Kč. Včera jsem se rozhodl vyjít vstříc a udělat narychlo jeden defekt a jak to má být, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Zákazník si mě začal vodit kvůli nesmyslum tak jsem ho poprosil ať už ke mě nechodí. Naštěstí je letos na černé listině první. SAB výstižně napsáno, ve čtvrtek jsem to řešil, kolik za přehození kol? 360!já to ale nechci vyvážit! 360! Ja mám ale celý kola, jen přehodit! Vždyť to říkám pane 360 :)
sobota, 31. října 2020
 
SAB
SAB Asi už to na fb proběhlo víckrát ,ale furt aktuální K zamyšlení. Zákazník se mě zeptal, kolik stojí udělat stůl. Odpověděl jsem mu: 1500 € On: Jakto že tolik? Za stůl? Já: Kolik si myslíte, že by vás to stálo? On: Maximálně 800... To je celkem jednoduchá práce ne?" Já: Dobře. Pro Vás za 800. On: Ale.... nevím, jak na to. Já: Za 800 vás naučím, jak na to. Takže kromě toho, že si ušetříte 700, budete mít znalosti jak na to. On: S tím souhlasím ,dohodnuto. Já: Ale pro začátek, potřebujete nářadí: stolní pilu, srovnávačku, horní frézu, dolní frézu, brusku, vrtačku, ponk. On: Ale já toto nářadí nemám a nebudu si to kupovat kvůli jednomu stolu. Já: Tak za dalších 250 Vám půjčím svoje vybavění, ať to máte čím udělat. On: Dobře Já: Dobře! Úterý Vás čekám. On: Ale já v úterý nemužu, mám čas jen dnes. Já: Omlouvám se, ale jsem k dispozici pouze v úterý. Ten den jedinej mám na Vás čas abych se Vám věnoval,naučil Vás to a mohl Vám zapůjčit své věci. Ostatní dny Mám rušno se svými zákazníky. On: Dobře! To znamená, že si budu muset vzít neplacené volno v práci. Já: Zapomněl jsem. Abyste mohl tuto činoct vykonávat samostatně, musíte si zaplatit odvody. On: A to je? Co to znamená? Já: Povolení, živnost, socialní, zdravotní pojištění, pronájem prostor, pohonné hmoty, atd On: Tak to vůbec ... než to všechno vyřídím ztratím spoustu času a zaplatím majlant!!! Nemůžeme to udělat na Vás? Já: Dobře. Nachystám vám veškeré podklady které jsou potřeba. Nakládka kamionu je domluvena na pondělí večer nebo v úterý ráno, budete muset přijít v 5:30 naložit náklaďák. Nezapomeňte přijít včas, abyste se vyhnuli frontám u dodavatele a Jinak se to nestihne. On: Na 5:30??? Ne! To je na mě moc brzo! Vstávám později. ... On: Víte, přemýšlel jsem. Radši byste měli tu práci dokončit Vy. Raději vám zaplatím těch 1500 euro. Když platíte za práci, zejména řemeslnou, neplatíte jen za použitý materiál, ale také za: - Znalosti - Zkušenosti - Školení - Nástroje - Služby - Preciznost - Odpovědnost - Profesionalitu - Záruku - Patenty - Obětování - Bezpečnost a bezpečnost - Náklady na provoz dílny - Dan z příjmu - Čas kvůli formalitám - Čas kvůli shánění nejlepších dodavatelů materiálu - Čas strávený na cestách - Čas strávený vymýšlením nových věcí Nikdo nemůže očernit práci jiných lidí tím, že soudí ceny. Skutečné náklady můžete odhadnout jedině tím, že znáte všechny prvky potřebné pro výrobu určité práce.
pátek, 30. října 2020
 
roman
roman Sezóna probíhá velmi dobře, práce i kšefty jsou i bez přítomnosti dotěrného hmyzu. Ale když koukám na výšku vzorku u letních gum, tak tuším, že příští jaro bude bez kšeftů nebo hodně slabé na kšefty. Kéž bych se pletl...
pátek, 30. října 2020
 
Tire
Tire Případ už tak 6-7let starý: Paní kde máte bezpečák, nemohu ho u rezervy najít? Mám ho doma v garáži. Vy nemáte univerzální? Ne, to opravdu nemáme takže pápá a další volný termím na přezutí máme za dva dny. :-D ps. jak probíhá sezóna chlapy? u mě v celku dobře gumy i ráfky se prodávají a přezuto cca. 40% zákazníků.
čtvrtek, 29. října 2020
 
SAB
SAB Pneunm: Řekl bych mu ,že to není můj problém! Protože, když odjíždí ze servisu má si jako majitel vozu hlídat bezpečák on sám! Takhle já mám naučené své zákazníky a mám klid.
čtvrtek, 29. října 2020
 
Pneunm
Pneunm Na jaře jsme si u vás nechávali vyměnit gumy a nemůžeme najít bezpečák. No co jim má na to člověk říct :(
čtvrtek, 29. října 2020
 
SJM
SJM Podnikatelům, jejichž převažující činnost spadá do některého z oborů, na které míří vládní zákazy, se automaticky promíjí úrok z prodlení u DPH splatné v období říjen až prosinec. O odložení platby jakékoliv daně, popřípadě její rozložení na splátky mohou pak až do konce roku bezplatně požádat Finanční správu všichni poplatníci.--No pověste, není skvělá naše vláda, promine úrok z prodlení a když rejete držkou v zemi, můžete b e z p l a t n ě požádat .......... To je hnus velebnosti.
pondělí, 26. října 2020
 
hohencenda
hohencenda Bude se na 14 dní zavírat od zítra půlnoci nebo až od středy?
pondělí, 26. října 2020
 
Tire
Tire uvidíme kdo tam přijde... ale tak 50:50 vidím že omezení od začátku listopadu se ještě zpřísní /izraelský příklad/ a zavřou minimálně na 14 dní i pneuservisy. Přezuto má momentálně odhaduji 1/3 zákazníků zbytek bude dost možná v prosinci jezdit na letních.
neděle, 25. října 2020
 
hohencenda
hohencenda Budte v klidu at tam bude kdo tam bude na lid v podhradí budou stejně... doplnte sami.
sobota, 24. října 2020
 
SAB
SAB Ti komedianti z ANO se předvedli, to nevymyslíš :-)
pátek, 23. října 2020
 
roman
roman Což o to, odstoupit by mohli. Jen aby na jejich místa nenastoupili ještě větší (doplň si sám).
pátek, 23. října 2020
 
SAB
SAB Prymula a Faltýnek okamžitě odstoupit! Papaláši jedni zas...!
pátek, 23. října 2020
 
Tire
Tire Ano od tpms asi výrobci automobilu potichu a pomalu ustupují... stále více nových aut přijíždí bez čidel a ano souhlasím akorát to přináší zmatek... před dvěma lety nové Dacie na čidlech teď bez čidel. Přijedeme mi nové elektrické-hybridní volvo u kterého by člověk předpokládal tpms a hle klasické gumové ventily za 20kč. jestli to takhle půjde dál tak se investice to čipovačky tak moc nevyplatila.
pátek, 23. října 2020
 
Pneunm
Pneunm Jinak hlavním úkolem této sezóny je pro mě aspoň ještě měsíc neonemocnět. Jestli vydělám o něco více nebo méně není pro mě zásadní...
pátek, 23. října 2020
 
Pneunm
Pneunm Zdravím, když jsme u Dacie a senzorů, vysvětlí mi někdo prosím jak to že je prodávají 350 Kč za kus?
pátek, 23. října 2020
 
BF
BF Hezký podvečer přátelé gum. Co napsat zatím k probíhající sezoně? Práce je zatím velký dostatek, prodej pneu se zatím vůbec nezastavil. Disky se taky zatím točí, ale překvapením je pro mne trochu úpadek čidel ve vozidlech. Nevěřím sice, že to splňuje legislativu, když se tak často na servise setkávám z vozidly s nepřímým měřením tlaku a jejími šroty pneumatik kdy to nestihne ani zareagovat že je defekt a gumu zničí, ale bezčidlových aut s neustále zvětšuje. Dnes např. nová Kia ceed, Tohle je kočkopes a hnus pořád řešit že jedno podobné auto má čidla a druhé ne. A to se nebavím raději třeba už o dacii, kde mi to hlava někdy nebere co ti Rumuni jsou schopni vymlátit z těch jejich hlav. Ano prodal jsem na Kiu disky i pneu, ale přínos čidel jako celku na kvalitních pneuservisech je a byl velký. Sezona tedy na začátku velmi solidní, firmy jsou zodpovědné a snaží se být k 1.11. přezutí. Jak to bude dál je vše ve hvězdách, protože sami vidíme co se kolem nás děje. Několik velkých pneuservisů je momentálně kvůli karanténě zavřených a nikdo neví kdy ho to třeba taky postihne. U mne se třeba tento týden už zrušilo 6 lidí na přezutí pozitivních na Coronu. Zatím to je velké štěstí, že tu nedošli ,ale i když mám přísná pravidla na servise v příjmu, placení, apod., stejně nevíte kdy a co se může stát. Je to všude kolem nás a proto prosím buďte všichni opatrní aby jsme to ve zdraví všichni přežili. Hezký zbytek večera a zítra ráno nezapomeňte. Ke strojům!!!!
čtvrtek, 22. října 2020
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz