Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
eguma
eguma Jen jeden rychlý výkřik... Že vy ty komentáře máte předpřipravené jako šablony a každý půlrok je oprášíte, včetně těch samých analogií :) Tím nechci úplně prudit. Spíš mne zajímá (skočím sem jen jednou za hodně dlouhej čas ze sentimentu), co a jak se třeba za posledních 5 let změnilo... A o co vám vlastně jde :) Jestli zarobit, vzdělávat, mít víc práce mimo sezónu, přestřihat dráty datových kabelů, prohodit oknem velkododavatele... A nebo se ve výsledku přes to všechno nadávání máte vcelku dobře a vlastně je to jen takové remcání :) Just curious... Protože pokud dlouho dělám práci, kde jsem často nasranej, tak ji raději dělat přestanu a dělám něco jinýho :)
středa, 3. března 2021
 
Pneunm
Pneunm Výrobci a velkoobchody se chovají tak aby maximalizovali svůj zisk. Eshopy to samé. Zákazník chce ušetřit. To je prostě realita a tak to bude vždy, můžeme fňukat a nadávat ale jinak to prostě nebude, je to obchod a ne charita. Naštěstí bez nás to nejde a to nám dává do ruky silnou zbraň, jen jí musíme začít pořádně využívat. Někde to jde líp, někde hůř ale ať mi neříká že to nejde ten kdo má na dva měsíce dopředu plno a odmítá zákazníky kteří u něj chtějí nakoupit.
středa, 3. března 2021
 
Hrouda
Hrouda Máte pravdu internet tu bude. V mém okolí patřím k těm dražším a měnit to nebudu. Ale proč tedy u nás pořád někdo otravuje s predzasobenim, když vám potom prosere vaší marží přes net. A když jim predzásobení neuděláte tak vám nastaví cenu i horší než na netu. Už několikrát jsem dostal odpověď máš zisk na práci, pneu jen prodávej místo na tvůj zisk uz tam nemáme. Prodám kolem tisícovky nákladních a to na jednom stání a stejně dopravce dostane dost nízkou cenu nato aby mě obešel. Tak proč ? Má snad velkoobchodní odběr? Nebo ty jeho 4ks za 6 měsíců jsou maloobchodní odběr.
středa, 3. března 2021
 
roman
roman SABe souhlasím, jen poznámka: Pneuservisy si uvědomují, že tady internetové shopy jsou a budou, ale asi si neuvědomují, jak správně píšeš, že bez našich služeb je jim pneumatika platná jako mrtvému zimník. Jde o to, že mnoho pneuservisů se bojí uplatnit jakékoliv restrikce v sezóně nebo "přezutí bez slevy" oproti těm zákazníkům, kteří si kupují pneumatiky v jejich pneuservisech a to je podle mě ten největší kámen úrazu.
úterý, 2. března 2021
 
SAB
SAB Pánové samozřejmě, že za to můžou výrobci, kteří si vybrali jako svůj prodejní kanál internet (e-shop), ale teď je to pouze na nás na servisech jak se s tím dokážeme poprat (pracovat). Velká většina servisů si neuvědomuje, že internet je tady nějakou dobu a bude tady na pořád. Takže, když rozumný a chytrý servis ví, že ty pneumatiky z internetu si ten zákazník doma sám nepřezuje , tak na to musí ten chytrý servis reagovat tím, že dá tomuto zákazníkovi adekvátní základní cenu bez žádné slevy!!! Bohužel v naší branži je velká většina, která to nechápe a stále ze sebe nechají dělat idioty a posluhovače! Nebo snad máte pocit, že jim to internet přezuje? Podívejte se co se děje v dnešní době, všechno se přesouvá na online prodeje a nejsou to jenom pneumatiky. Hlupáci, kteří na to nejsou schopni reagovat a stále chtějí ze sebe dělat pouze sluhy si neuvědomují, že se nikdy nepohnou v před!
úterý, 2. března 2021
 
PM
PM Podle mě za to můžou především výrobci pneumatik, kdyby nechali parodej pneumatik pneuservisům,jistě by je rádi a ochotně prodávali. Ale je tady holt internet a to se asi nezmění. Docela by mě zajímalo vyjádření nějakého výrobce pneu. A jak je to v ostatních zemích , taky tam tak jedou eshopy s pneu v takové míře?
úterý, 2. března 2021
 
Hrouda
Hrouda Pneuman. Nerad bych v tobě zbudil pocit ze je mě mizerně. Mam se dobře s můj servis mě baví. Jen mam jiný názor.
úterý, 2. března 2021
 
Hrouda
Hrouda To je jistě pravda a můžu jen souhlasit. kdyby si drzouni přinesli do hospody vlastní pivo, řízek či knedlík, tak je hostinský "vykopne" ze dveří. Ale on to nikdo nedělá nenosí si do hospody vlastní. A hostinský to tedy nemusí řešit. Nechme to stejně nenajdeme stejnou řeč. Jen na závěr. Nikdo z mých zákazníků nikdy nepochopil proč se mě to nelíbí, když si nosí vlastní pneu. A odmítání nebo sankcionovani menší nebo žádnou slevou vrhá špatné světlo na nás na ty kdo značku tu a nebo tamtu drží skladem jen proto, aby si naní mohl kazdej k...t sáhnout a prohlédnout a podpora dodavatele je jaká?
úterý, 2. března 2021
 
roman
roman Hroudo, i kdyby si drzouni přinesli do hospody vlastní pivo, řízek či knedlík, tak je hostinský "vykopne" ze dveří. Kdyby byli hostinští stejní jako pneuservisáci, tak běžně obědváme v hospodě krkovičku z Lidlu, knedlík z Kauflandu a pivo z Tesca, které jsme si sami donesli do jejich lokálu. A hostinští by pouze topil v kamnech a ohříval námi donesené pochutiny. Jenom podotýkám, že v některých zemích/kulturách to takto podobně funguje, např. Holandsko (pokud se nepletu).
úterý, 2. března 2021
 
Pneunm
Pneunm Roberte to není vina vedení značek, oni jen vydělávají peníze což je účel toho celého. Je to jen a jen naše chyba a nikdo jiný tu situaci za nás nevyřeší! Já jsem to nevzdal a kdyby se tak někdy stalo tak zavřu servis a půjdu dělat něco jiného, už se nechci nikdy vracet tam kde mi bylo mizerně.
úterý, 2. března 2021
 
Hrouda
Hrouda Romane hospodští si nic neochránili , jen se nenašel drzoun co si nosí řízek do hospody, nebo snad vlastní točený. Nevím co vedlo lidi k tomu že do pneuservisu si to bez obav klidně začali nosit . Cena to není protože to pivo pořídí taky laciněji. Možná obava z dvoumetrového koktajícího hulváta u dveří. Pořád dokola já to dávám za vinu vedení konkrétních značek ovšem oni to nevnímají jako svůj problém , ale vlastní výhru nad konkurencí . Pneumani už to dávno vzdali a jen ty a já se pořád nemůžeme dohodnout :D :D
pondělí, 1. března 2021
 
roman
roman Hroudo, chápu, že se mnoha lidem moje řešení nelíbí. Co lidem z našeho oboru brání navrhnout a uskutečnit jiné a lepší řešení? Nic. Nemůžeš dodavatelům nakázat, za kolik korun to mají prodat Tobě a za kolik korun koncákům přes shop.... PM, myslím si, že třeba ukázkovým případem jsou restaurace, kdy sudové pivo nakupují hospody dráž, než koncáci lahváče v marketech. Jenže hospodští si dokázali ochránit svůj píseček. Jasně, kromě koronaviru, ale to je jiné téma.
pondělí, 1. března 2021
 
PM
PM Taky mi přijde, že to moc nefunguje. Například, nedokážu si představit prodejce jizdních kol, který veme kola na sklad za miliony a pak kouká, jak se to netu prodává za stejnou cenu co to nakoupil, to by se na to brzo vyprdnul. Tam to asi funguje...aspoň si to myslím. Bylo by fajn vědet, že když vemu pneu v předobjednávce, tak se například pneu v nákupu za 1000kč neobjeví pod 1200kč. Toto vážně nefunguje,ale asi nejsme jediný obor, kde to takto je. Máme zase jiné výhody...
pondělí, 1. března 2021
 
Hrouda
Hrouda Romane nerozumíme . Protože nefunkční prostředí ničím nenahradíš. Ani tím že zvedneš cenu , nebo někoho odmítneš. Ale je tu jiné téma, tak se pojďme starat o to co nás teď pálí.
pondělí, 1. března 2021
 
Shambo
Shambo To Pavel: je to námět na obsažnou debatu. Až bude zájem, čas a nálada, pojďme do toho. Ale ani pneuservisy, ani trh bez velkoobchodu nefungují a fungovat nebudou. Stačí si vymezit pojmy, odpovědnosti a toky peněz a zboží. Nic víc.
pondělí, 1. března 2021
 
Pavel
Pavel Bude fungovat a funguje!
pondělí, 1. března 2021
 
Pavel
Pavel Jen jsem reagoval na příspěvek,který psal Shambo ,,Pneuservis nebude fungovat bez funkčního velkoobchodu"
pondělí, 1. března 2021
 
roman
roman Hroudo, nevím, jestli mě chceš opět vyprovokovat, nebo si jen nerozumíme => slevy na přezutí "svých" nových pneumatik nebo v sezóně, kdy je plná kapacita servisu, nepřezouvat "cizí" pneumatiky. U mě to funguje.
pondělí, 1. března 2021
 
Shambo
Shambo Ponechme velkoobchod stranou. Usnesení vlády č. 217 ze dne 26.2.2021 zrušilo výjimku pro činnost servisů vozidel a prodej náhradních dílů. To, že se o víkendu Sdružení dovozců automobilů spojilo s Ministertsvem obchodu je hezké. Ale ústní povolení servisní činnost nestačí. Navíc výslovně nepovolili prodej náhradních dílů, tedy ani pneumatik. Pochopitelně, donutí nás z jedné strany usnesení porušit, přičemž informace SDA nemá žádný právní význam. Pokud bude něco nového, zveřejním to. Ale usnesení vlády může změnit pouze a jen usnesení vlády. Uvidíme, jak budou akční. Jednoznačně vláda tímto krokem vystavila statutární zástupce servisů a firem s nimi spojených do velmi riskantní situace. https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/vlada-vyvolala-velke-zmatky-ohlasila-ze-zavira-autoservisy-ale-ukazalo-se-ze-ne-tak-uplne
pondělí, 1. března 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz