Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
BF
BF Hroudo zlatý, jsou prostě obrovské rozdíly a to je jasné a vidím to taky. Jestli já prodávám gumy bez problémů dnes objednal dalších 42 kol a namontoval svých 9 nových zimních sad a zítra už vím na beton o 7 a ty tam jen jak říkáš hodně boucháš všude přítomný internet a nové gumy ti jdou občas, pak mne to hodně mrzí. Já ho opravdu teď neznám a nevím co to vlastně je, nikdo mi tu nedovezl svou novou sadu minimálně měsíc, nechybí mi to a stejně bych ho ani teď neudělal. Až mne to štve u tebe, jaké to tam blbé máš, protože vím jaký jsi dříč. Kde je chyba fakt nevím, to bych tam musel mít servis (((-:
pondělí, 18. října 2021
 
Hrouda
Hrouda Bořku můj vždyť ano to se týká veškerých pneu. Když to říkám o nákladních tak to samé platí i u osobních . Za poslední 2-3 roky mě nikdo neudělal férovou nabídku a jediná obrana je ignorovat cenu vzít jen nutný počet pneu na sklad a nedělat žádné velké pohyby ,protože to pořídím v daný okamžik jen o cca3až5% hůř a nic jiného. Koupím a budu oddaným partnerem i jednomu VO , ale za férovou cenu a mohu platit i dopředu .......... něco za něco. A Romane to co jsi napsal je naaaaaprostááááá pravda.
neděle, 17. října 2021
 
roman
roman Nákladní nedělám, takže k těm osobním: Osobně si myslím, že jsme i ve "válce" mezi menšími pneuservisy a pneuservisy s VO prodejem. Hodně velkých pneuservisů prodává tu samou pneumatiku koncákovi levněji, než ji prodává malému pneuservisu, od kterého chce co největší odběr. Asi si někteří pneuservisy s VO prodejem myslí, že ten malý pneuservisák je úplný debil, co si nechá sr*t na hlavu a koupí všechno za "neprodejné" ceny. VO pošle obchoďáka do servisu s dotazem "proč toho neberete od nás víc?" Odpověď zní: "Protože nehodlám prodávat se záporným ziskem. Jste cenově úplně mimo". Omlouvám se, ale slušnější slova mě nenapadají. Čest a díky výjimkám, díky kterým mohu prodávat gumy s rozumným ziskem.
neděle, 17. října 2021
 
BF
BF Hroudo, naprosto souhlasím, ale já se bavil výhradně o osobních zimních pneumatikách. V nákladním sektoru je to velmi žalostné až katastrofální.
neděle, 17. října 2021
 
Hrouda
Hrouda Bořku v jedné věci nemohu souhlasit. Ty velké pneuservisy co nám malým mají teď pomáhat jsou jednou z mnoha důvodů protoč to tu v té branži skřípe . V první řadě nechali sebou mávat a tlačit se do čím dál větších čísel prodeje a proto to co naskladnili vybouchali s min. ziskem protože .................... rozklepaná kolena. Ale hlavní důvod, proč to tu takhle dopadlo je tabulkování manažerů a podporování prodeje za hrušky. Ono se to totiž nikoho netýká hlavně že je prodáno že páni manažeři. A za mě já ke každé značce přistupoval fér a s odhodláním. Malý příklad, který pochopíš jen ty a pár lidí se kterýma jsem to řešil- 9600,-Kč do ulice a 12400 do sítě. s tím se nedá pracovat .
neděle, 17. října 2021
 
BF
BF Co je pozitivní na dnešní situaci je to, že přepravci nechtějí vozit pneumatiky lidem z ulice. Raději to vozí na servisy kde mají jistotu přebrání a ne honění lidi po panelácích apod. Další výhoda je i to že velkoobchodníci zdražili pneumatiky velmi razantně, protože ví že mnohé rozměry a značky pneumatik nebudou a tím pádem se mnozí garažfušermistři dostali do situace kdy téměř nic neprodají, ale jen budou dělat špinavou práci za montáž. Pokud nezdražili, pak jen zapláčou nad výdělkem. Líto je mi však slušných pneuservisáků kteří nemají v současnosti přístup např. k výhradním dodavatelům a tím pádem se dostávají do nepříjemné situace kdy často taky nejsou schopni nabídnout dobrou cenu pneu s potřebným ziskem, tam nastává velký problém i pro jejich budoucnost. Láme se chleba u mnohých menších jen pneuservisů a to si myslím zcela vážně. Autoservisy, které dělají další služby jsou na tom podstatně líp, protože vlastně kradou jen pneuservisům práci a ti bohužel potřebují vydělávat hlavně pneuservisní činností s potřebným prodejem pneumatik a protože je situace s pneumatikami jaká je, tak vidím že mnozí doslova pláčou nad tím že nemají možnost nakoupit dobře pneu a zůstává jim jen ta práce, která ale díky mnohým okolnostem zdaleka nepokryje potřebné náklady a hlavně nepřinese zisk pro další žití, nebo rozvoj. Ano myslím si a jsem přesvědčen, že tyto pneuservisy mají a budou mít největší problémy pro přežití této nelehké situace. Tohle se dnes děje a příkladem je třeba to, že kolega pneuservisák který má skladem několik tisíc pneumatik prodává dnes mnohým malým pneuservisům a má to krásně rozděleno. Ti co brali už roky mají slevy, ti co najednou teď přilezli chtějí slevy, ale nemají je vůbec takové jaké by chtěli a mají to prostě podle internetu a jsou vůbec rádi, že gumy mají, protože vázne doprava a sortiment je velmi na internetu omezen a zdražen což mu nahrává a je spokojen se ziskem pro tyto lumpy kteří roky si brali od překupníků a teď jsou namydlení a jsou rádi, že vůbec něco seženou. Sám to taky praktikuji, sice v mnohem menším měřítku, ale i já rozděluji na stále, věrné a ty co najednou po xx letech přilezli odněkud a chtějí gumy, protože jim třeba Polsko nedodává, nebo mají špatnou cenu od jejich dodavatelů kterou zákazník už nerespektuje. A to je dobře pro pročištění celkového pneu trhu. Rozumné malé jen vyloženě pneuservisy, se musí podle mne napojit na ty větší, kteří mají potenciál jim pomoc a podpořit je. Myslím si a jsem přesvědčen, že tohle je jedna z cest aby i ti menší, šikovní, poctiví pneuservisáci se nemuseli obávat o svou budoucnost, protože za sebou budou mít fér větší pneuservis který je rád podpoří a vydělají na tom absolutně všichni. Můj názor.
neděle, 17. října 2021
 
BF
BF Hezký sobotní večer přeji přátelé gum. Další pracovní týden za námi a jaký byl? Náročný a to hodně. Práce je nad hlavu, prodej pneu je zatím stále na velmi vysoké úrovni a už teď mám svou plnou rezervaci na servise do konce října, bez možnosti se rezervovat přes mé internetové stránky a hlavně bez jakéhokoliv dovozu nových pneu z netu, či odkudkoliv. A tady mne to jen utvrzuje že jsem dobře udělal, když jsem ho zakázal k sobě vozit a jaká je i celková situace na pneu trhu. Nejsou lidi a kapacita servisů absolutně téměř všude nestíhá. Tento týden jsem ve vši slušnosti ale i bez ni odmítnul několik firem které chtěli nabídku spolupráce na pneuslužby. Jedna asi s 20 auty která chodí tady ke konkurenci řadu let, ale protože díky kapacitě servisů nestíhá se se mnou snažila i diskutovat jak výhodné to pro mne bude. Vyvedl jsem je z omylu velmi rychle a vysvětlil že není doba kdy se diskutuje, ale kdy se přímá od pneuservisu jen to co je u něho za možnost. A protože mé možnosti jsou taky omezené raději takovéto firmy už vůbec nenabírám, protože bych už nestihl své věrné a stálé zákazníky a pak jsou mnohem lepší ti co přijedou noví a cizí z ulice a kupují gumy než takovéto firmy, které chtějí slevy, platí fakturou se splatnosti. A jsem zastánce, že raději mít peníze hned na dřevo, než čekat až se laskavě zaplatí fakturu a u firem není nikdy jistota co, kdo a jak se tam někdo vyspí a možná pak i zaplatí. Možná si někdo teď řekne, že jsem blázen, že nedělám dobře, že můžu mít super kšef. Já mu budu hned oponovat Nechci víc už mít stresů než mám a že jich je, nechci další především mladé lidi na servis kteří si dnes neumí často vážit práce, neumí se zařadit do pracovního procesu, nechtějí zodpovědně a tvrdě pracovat, snaží se sami sebe už šidit, apod. A hlavně si svou prací v pneuservise nejsou schopni si na sebe pak už mimo sezonu pneu vydělat. Je fajn vydělat v sezoně, ale co pak mimo ni? A nějaké jen pomocníky já určitě nechci. Dnes je to o velké zodpovědnosti a hlavně o dřině, kdy mnozí servisáci mají velké problémy se zdravím a tak se tedy do pneuservisu starší zodpovědní lidé vůbec nehrnou a ani se to již nestane, protože je to opravdu velmi náročná fyzická práce. No a mladí by chtěli přijít do práce nejdřív na 9 a ve 14hod už skončit. A to mezitím telefon aspoň 4 hodiny na soc. sítích. Proto i když mám dnes poptávky dalších firem, tak nechci zbytečně stresovat sebe a co mám za to jsem moc rád. Raději vrabce v hrsti než holuba honit někde na střeše. Práce je dostatek pro mé lidi na to abych si řekl že mi to stačí a že chci žít a ne jen přežívat. Ne opravdu děkuji za nabídky firem které často nemají ani šajnu o tom jak a co se děje u nás a kteří si své manýry chtějí testovat i na nás. Bohužel tady u mne jim pšenka nepokvete a jak to je ať to i klidně zůstane. Takže přátelé, věřím že máte plné dílny a daří se Vám prodávat gumy jak si to přejete a ať Vám to vydrží co nejdéle.
sobota, 16. října 2021
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Další týden za námi a je vidět, že se lidi obávají. Chodí se ptát, objednávají se, kupují pneumatiky. Jsem rád, že jsem letos nabral tolik pneu co jsem za 10 let minimálně na skladě na zimu neměl. Tím, že jsem objednal včas na jaře, tak ještě za dobré ceny s garancí. Rozdíl v dokupu je už teď velmi markantní a protože pneu nejsou banány které se zkazí, pak se nebojím díky zdražování že to je i špatná investice kdyby náhodou zůstaly na příští rok. Nejenom že to pokryje inflaci, zdražování energii apod., ale ještě to pořád na sebe i vydělá oproti některým rokům nazpátek kdy pneumatiky neustále zlevňovaly a co zůstalo na skladě bylo už pak ztrátové. A než mít dneska peníze v bance, tak je mít v gumách není tak špatné. Ano zabírá to místo, ale to už je prostě věc s kterou se musí počítat. Musím říct a usmívám se že tento týden přijeli pro gumy ke mne dva servisy které mne tady nemají vůbec rádi a roky zbrojili. Co se stalo? Nemají totiž přístup ke gumám, kromě Polského dovozu, který teď taky moc nefunguje díky tomu co se děje s pneumatikami. Nemají dobrý nákup, nejsou konkurence schopní internetům, ale ani mne jako servisu v městě. Jediné co umí je kazit cenu práce a to jsem zamezil tím, že lidé z ulice si nemohou koupit jen samostatně pneu za stejnou cenu jako ti kteří si je nechávají přezout z kompletním servisem. Jednoduché, aby to nepřeváželi garažfušermistrům za 500,-komplet přehoz, bez papírů. Cena u mne zakoupených pneu s montáží je xx kč, pokud si je jen odváží je tam cena s výskladným, výkulným, naložením. Zcela legální možnost udělat to tak, že se jim už nic nikde nevyplatí odvážet. A funguje to velmi dobře.. Proto mne oslovili a šup, najednou i kupují. Doba se mění, doba pneuoboru bude brzo zcela jiná a o tom jsem naprosto přesvědčen. Dohnala ho k tomu situace na celkovém Českém trhu, jak v oblasti prodeje pneu, tak především v té pracovní kdy nejsou lidi, kdy vše zdražuje kolem energii a kdy celkové náklady rostou jak houby po dešti. Ještě dva zážitky tohoto týdne. Oslovila mne napřed firma která poslala tabulku asi 40 pneu které chtějí a kolik to bude s montáží a uskladněním stát. Šlo poznat, že jsou u mé blízké konkurence a protože v tabulce byly velké chyby, tak jsem jim jen napsal, že to nemohu vypracovat, protože je to ztráta mého času. Pokud něco chtějí, musí specifikovat zcela jinak své požadavky. Tady bylo jasné, kdo bude levnější ten vyhraje a to je pro mne zbytečně trávený čas. Ještě větší měli odvahu z blízké 1 km vzdálené betonárky, kdy si chtěli dovézt jen své nové EM pneu a přezout v neděli. Tak jsem se jen usmál a řekl, že tato služba u nás není, ale pokud budou respektovat to, že přezutí které stojí normálně kolem 20 tisíc korun a bude zaplacena celá smluvní částka 40 000 Kč dopředu, pak se se mnou o tom můžou bavit. koukali na mne jak péro z gauče. Gumy na to stojí nějakých 250 000,-bez Dph a myslí si že jim budeme dělat vola, otroka, či sluhy. Spletli se. Řekl jsem jim, zavolejte si mobilní službu na tu vaši požadovanou neděli a poznáte co opravdu stojí dnešní práce. A udělejte to včas než padne sníh, jinak je pak cena zcela jiná tam i u mne.Jste trochu mimo obor a nevíte nic o servisu pneu. Ne opravdu není čas ztrácet čas nad těmito jakoby nabídkami. Takže zajímavý týden za mnou a co přinese ten další? No to uvidíme. Hezký zbytek neděle přeji všem rozumným v oboru.
neděle, 10. října 2021
 
BIB
BIB Obchoďák z Mitasu mě před pár týdny říkal že znovuobnovení výroby není vůbec jisté tak uvidíme. Těch diagonálů se u nás na servisu prodalo za rok několik desítek kusů když vezmu předky i zadky...
pátek, 8. října 2021
 
Poo
Poo .....vydržet do příštího roku...snad se jim podaří rozběhnout výrobu v Rumě... mluvíme-li teda o diagonálech NB-60
pátek, 8. října 2021
 
BIB
BIB Zdravím pánové. Mitas nám zrušil výrobu mj. pneu na starou Avii 6.50-20. Na zadek se dají sehnat protektory ale co na předek? Víte o nějaké alternativě?
čtvrtek, 7. října 2021
 
roman
roman Jen tak, aby nestála řeč: Test celoroček na Autobildu: https://www.autohledmagazin.cz/nemecky-magazin-otestoval-32-celorocnich-pneumatik-ceska-znacka-skoncila-posledni/ .
čtvrtek, 7. října 2021
 
hohencenda
hohencenda Bořku ,pánové a dámy skvostné trefné články ,paráda. Děkuji Vám už jsem měl pocit že něco dělám blbě,nedělám,Pneu jen objednávám až na konkrétní požadavek zákazníka cena na ...... výdělek tak na telefon. Zdražil jsem opět práci stojí to u mě tolik a tolik ,chceš nechceš,když bude nejhůř už to zabalím.Dnes rozhovor s majitelem restaurace,cateringu,číšnicí,kuchaři nejsou ani za hodně peněz pomocná síla do kuchyně nesehnatelná věc.Marže na pneu k pláči a stejně jsem dražší než net ,Prodávám Michelin,Barum,Continental.
úterý, 5. října 2021
 
SJM
SJM Ahoj Bořku i ostatní. Bohužel, máš pravdu prakticky ve všem. Ty víš, že jsem od servisu udělal již dříve lehký úkrok stranou, nicméně i tak mám k němu stále docela blízko a nelituji. Po padesátce začne sil ubývat a nic s tím nikdo nenadělá. Pokud je navíc věk umocněn jednostrannou námahou některých partií, je to o to horší. Je to ale na zvážení každého a je to jeho rozhodnutí. Samostatnou kapitolou je fin ohodnocení vlastní práce. Jako každý rok (loni zrušeno), jsem s vnoučaty navštívil vskutku velkolepou Mariánskou pouť v Uherském Brodě. Cenový posun za atrakce byl pozoruhodný. Primitivní atrakce začínaly na 60Kč, většina běžných za rovných 100 a ty blikající, kouřící 120 a 150 (doba jízdy 3 min.) Např. takový kolotoč, co se zvedne po roztočení cca 10m. 120 Kč osoba x 24 míst x 12 jízd za hod., tj.34,560 Kč/h ( v sobotu bylo narváno, čekalo se všude 10-20 minut, v neděli bylo čekání malinko kratší). Tu atrakci obsluhuje jeden hoch cca 18 roků ve značkovém volnočasovém oblečení, ověšený zlatými řetězy a strašně se tváří znuděně. Když budu počítat velmi umírněně, on vydělal za víkend min. 0,5 mega. Na to bych použil slova Paroubka: "Nechci vás urazit, ale kdo z vás to má?". Tak jsem si na zpáteční cestě v autě přemýšlel, jaký to rozdíl provozovat servis, se vším co k tomu patří a kolotoč. Tak to je asi vše a o víkendu dobře odvolme. Když už bude vše drahé jako prase tak jako tak, tak aby se nám alespoň volněji dýchalo.
úterý, 5. října 2021
 
roman
roman Hroudo, ta likvidace internetových gum v pneuservisech mě též proklatě vytáčí. Na jedné straně chápu, že koncák zaplatil v ceně gumy poplatek za likvidaci, ale tu likvidaci děláme za shopy z naprosté části my a to zdarma.
neděle, 3. října 2021
 
BF
BF https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/firmy-maji-problem-nemohou-najit-zamestnance-personaliste-vy/r~0e55506ac84011eba824ac1f6b220ee8/ A takovýchto článků najdete teď nespočet. Ptám se. Jak to bude dál třeba a právě s pneuoborem?
neděle, 3. října 2021
 
BF
BF Ano Roberte, je to velký boj a to ještě chci napsat hlavně toto: Dnes ale chci napsat jednu podstatnou věc která je myslím velmi důležitá by si servisáci uvědomili co se opravdu děje. A příčina je více jak jasná a jasně dokazatelná a lékaři potvrzená. Dlouhodobé zatěžování páteře a kloubů v pneuservise, kdy se milionkrát ohnete, kleknete, nazvedáte tuny a tuny v gumách a discích. Za poslední měsíce jsem svědkem obrovského nárůstu velkých zdravotních problémů pneuservisáků. Jeden má kolena tak zničené, že u ani neklekne a půjde na operaci. Další leží v nemocnici v Šumperku, díky páteři v obrovských bolestech, kdy mu noha ochrnula a aby mohl vůbec existovat je na nějakých opravdu už kapačkách které jsou na bázi morfinu. Další kolega majitel musel odejít ze servisu, protože u něho začaly velké problémy s bederní a krční páteří a jeho stav jako u ostatních je že může skončit na vozíku. Další je po operaci kyčelního kloubu a má problémy již dlouho s páteří taky. A jeden kolega který má něco přes 30let, je v takovém stavu díky podlomenému zdraví z pneuservisu, že už bere antidepresiva a prášky na spaní aby mohl vůbec žít.A ty Hroudo taky sám víš, že jednoho dne ti hrozí okamžitý a brutální stopstav, pokud nezvolníš. A to musím taky napsat i o vyhořelých majitelích pneuservisů, kterých je teď jak hub po dešti. Absolutní bezmoc pneuservisáků místy zavládla, díky situaci která nastala všude kolem nás jak s cenami všeho, tak i díky zdraví. Zaměstnanci často požadují větší platy a domnívám se že je to I za tu těžkou práci správné a zaslouží si to, ale to prostě nejde ani zatím splnit, díky tomu že tady je stále cenový dodavatelský pneu nesmysl mezi servisy a ostatními prodejci pneu a ještě je taky všude obrovský přetlak pneuservisů a s tím i velký tlak na cenu práce být stále levný a tím pádem nelze zaplatit všechny náklady které tak prudce rostou. Nemůžeme se divit, že pak tito zaměstnanci utíkají jinde, za lehčí práci a větší peníze jinam. A je jich hodně co odchází a noví nikde. Nelze sehnat ani kvalitní brigádníky a tak už tuto letošní zimní sezonu si myslím budou velké problémy napříč celou ČR. Jestliže neseženete teď zedníka, vodaře, topenáře, elektrikáře, kominíka a když ano pak se pořádně finančně prohnete, pak pneuservis najdete na každém rohu, že je to často plechboudař lidi neřeší pokud jim to prostě nějak přezuje za tašku hrušek. A tam je zakopaný pes, že jich je tady moc. Celkové klíma v pneuoboru není vůbec dobré a příznivé a prohlubuje se deprese, stres a nepřispívá k tomu ani podlomené zdraví mnohých z nás. Vždyť to nejsou jen 50tnici, ale běžně chlapi kteří mají 40 i méně let kteří jsou vážně nemocni a to už je na pováženou co dál. Přiznám se, že i Já který letos překročil padesátku a docela dost sportuji a kdysi jsem haroval gumy jednou rukou dnes už velmi dobře přemýšlím co a jak dál. Zda se na to třeba už i nevykašlat, protože i když jsem ještě jakš takš v celku tak pociťuji jednoznačně že mládí je v prd... a do důchodu velmi daleko a taky bych se toho nemusel dočkat v přijatelném zdraví. Vidím mezi majiteli pneuservisu tolik bolesti a tolik špatných indicií, že je třeba opravdu přemýšlet jak jít dál. Jsem rád, že jsem před léty zvolil cestu že raději udělám méně práce za větší peníze, než mít servis od rána do večera plný, ale mít méně díky levným službám, rozbité vybavení, vysoké náklady na vše a hlavně lidi totálně dobité a zničené, které bych dnes ani už ani neměl díky situaci která tady vládne. Proto stále preferuji cestu že méně je někdy více a nebudu zatím určitě nic měnit. A všem opravdu všem rozumným pneuservisákům přeji pevné zdraví, ať se šetří a hlavně ať přemýšlejí co a jak dál, aby to ve zdraví přežili. Hezkou neděli přeji. Bořek.
neděle, 3. října 2021
 
Hrouda
Hrouda Tak tak přesně Bořku. Ale za 9měsíců 16 kontejneru odpadu cca po 5tunách ?? kdy půlka není moje ??? to nas..e. Blbou vodu do ostřikovačů nejde pořídit za dobrou cenu v porovnání s internetem.
neděle, 3. října 2021
 
BF
BF Čendo není zač. Chci jen dodat, že jsem rád, že se mnozí servisáci začínají budit ze spánku a dělají něco pro svou budoucnost. Zrovna dnes jsem dostal ceníky některých pneuservisů tady v okolních městech a i když to není vůbec takové jako má teď třeba Tasy Brno a další velcí hráči např. v Praze a ani k mé úrovni se ještě stále nedostávají, ale aspoň se trošku probírají a začínají po letech něco řešit. Chápu třeba i zrovna tebe Roberte jak to tam máš těžké když v okolí je tolik přihluplých fušerů a dělají ti tam co dělají za podrazy, hnus a špínu. Chápu i to že ty dovezené gumy přezouváš a prodej je těžší než třeba jinde. Je to lokalitou, místem i lidmi. Nemáš to jednoduché, ale kdo má? Možná to tam kdysi ještě před tebou nastavili a od té doby se to vleče jako pneuservis s přehozem všeho. Důležité je aby jsi si držel svou cenu práce a nedělal lidem vola, což myslím ty zrovna neděláš. Štvou tě hlavně dodavatelé, ale to my už nezměníme. Podívej se na to i takhle. Já mám tady blízko KK pneu , víme všichni jak to někdy cenou pneu drtí do ulice a mnoho a mnoho zákazníků se tam než přijedou koukají a pak už chtějí cenu pneu jak u něho. Já jim vždy říkám, pokud se Vám vyplatí ta půlhodinka tam a pak zpátky, spálené palivo, čas trávený tak tam klidně jeďte. Já mám cenu třeba o stovku, dvě oproti nim na gumě dražší, ale máte to tady a hned. Uvedu případ který je teď zrovna aktuální. Nokian nastavil v ČR nová pravidla, kdy mnohé servisy nemají více jak 50% slevu, ale KK prodává běžně do ulice 49,až 53%. A to je problém jako blázen aby jsi prodal a hlavně vydělal. Přesto jsem teď jinde nakoupil a hned prodal asi 200 kol Nokian se solidním ziskem který je i pro mne dostačující aby se mi to vyplatilo prodávat. Že to má Karas často za 50% i více % do ulice mne a mnohé mé kolegy opravdu štve. To že Nokian upravil ceny je sice hezké, že bere že oni prodají xxx tisíc gum a mají tím mít o x procent více i třeba trošku beru, ale neberu, že to dává pak do ulice lidem a ostatní servisy jsou často nahraní. Ale jestliže např GPD, Alma, a další dají svým odběratelům pneuservisům sotva 51% pak tohle není obchod, ani charita, ale je to pro mne mrtvolný pach zdechliny. Nedivím se že mnozí pneuservisáci od Nokainu odstupují, protože pokud na pneu nevydělají, tak proč by to brali na sklad a vlastně vůbec prodávali. To radši buď přezují za základní dražší peníze, nebo to nebudou doporučovat, prodávat či vůbec raději pak i přezouvat. A i to se už děje. Je to škoda, že Nokian neuhlídá své prodejce, nebo pak nepřidá raději těm solidním pneuservisům kteří tu cenu určitě nepustí přes internet do ulice. Takže Roberte věř, že jsme na tom skoro jako pneuservisáci všichni stejně, bojujeme často s některými dodavateli i s lidmi z ulice. Musíme mezi nimi bruslit, plachtit a někdy i plavat. Jestli Nokian chce přejít na 2-3 výhradní dodavatele v ČR je fajn, ale nemůže jeden z nich pak práskat do ulice to co ti dva další dají pneuservisům. Nedávno to byla Alma, která udělala přes internet doslova bordel v cenách Nokianu a dnes zase zrovna to dělá třeba KK. Asi tak k tomu boji s dodavateli, který prožíváme asi všichni. A záleží jen zase na nás jak se s tím popereme, jak to pořešíme, jak se rozhodneme. Někdo to neřeší, někdo zase hodně, ale to je prostě to co tu u mnohých dodavatelů máme roky v pneubranži. Chaos, ....., ..... a hlavně že jsou vyplněné tabulky. Cíl byl splněn a jak to bylo nebo je, pak už je vlastně pro ně jedno.
sobota, 2. října 2021
 
hohencenda
hohencenda BF Děkuji za krásný článek,též Vám ostatním,dopisovatelům.
sobota, 2. října 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz