Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Hrouda
Hrouda U nás dobrý 2x internet 1X autokelly vše zima . Jinak pohoda. Budu stavět prolejzačky z gum co neprodám :D
úterý, 19. března 2013
 
Michal
Michal Přátelé vzhledem k počasí to vypadá, že se nám přezouvání trošku posune a s úderem 2.4.2013 se asi žádný nával konat nebude:-))) Dnes se dokonce i tady u nás ještě přezouvalo na nové zimní, prý mysleli, že to dojedou, ale že mají strach. tak pánbuh díky za dvě prodané sady 17" zimáčků. Co u Vás?
úterý, 19. března 2013
 
Shambo
Shambo FAKE ... počkáme, kolik budou stát v červnu....
pondělí, 18. března 2013
 
FAKE
FAKE ....jinak v PennyMarketu mají letní Debicu 165/70 R13 za 599 Kč.....
pondělí, 18. března 2013
 
Anonym
Anonym Tak a máme tu opět žlutý mor a jejich pneuboudy se zase nasmolí strojošroty a zkazí všude ceny jak se jen dá!!!!!!!!! http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx#
pondělí, 18. března 2013
 
BF
BF Taky dobrý článeček--- http://pravyprostor.cz/ja-parazit/
pondělí, 18. března 2013
 
SJM
SJM pro mě není co dodat, snad s jedinou poznámkou: V těch 2,5 mil.pracujících je mimo takových poradců jako je soudruh Mládek také nemálo stavebních firem, budující nesmyslná a nepotřebná díla, rovněž za peníze nám ukradené. http://kriz.blog.idnes.cz/c/326511/Je-teto-spolecnosti-prospesnejsi-zivnostnik-nebo-soudruh-Mladek.html
pondělí, 18. března 2013
 
Hrouda
Hrouda Prodat téměř cokoliv v toto státě je problém!!!!!!!! Švagr prodává v prodejně s elektro materiálem a je to uplně stejné jako pneumatiky (na ho...o) Známej zase dělá v ochodě se střešní krytinou a prodává skoro s nulou zisk tvoří pouze práce a proto že lidi nemaj peníze tak jsou na tom tak jako pneuservis ( střechu potřebujem, ale není jí za co opravovat ) . Pokud někdo s těch kreténů ve vládě zvedne daně tak se to jen zhorší celá situace bude jen bolestivější. Pokud někdo má hojnost a ví že ho už nic nemůže zaskočit je zajištěný až do důchodu tak necítí bolest těch co zajištěný nejsou. Já pořád mám na dovolenou a .............., ale někdo nemá ani na boty pro svoje děti!!!!!!!!!!!! A to je v prd.... :C
neděle, 17. března 2013
 
Shambo
Shambo SJM: to, co tady všichni děláme, je určitá forma zákopové války. Štáby to naplánovaly na dva tři měsíce úspěšných tažení. A skončilo to po čtyřech letech úplným vyčerpáním protivníků. Vykrváceli. Navzájem. Proto nemůžeme čekat ani dnes, že by někdo ze současných gumárenských maršálů, generálů a plukovníků přiznal, že takto vedená zákopová válka nemá východisko. Nemá řešení. Možná tak poručíci v terénu si uleví. Ale pouze tehdy, když je nikdo ze štábu neslyší nevidí. A navíc mají omezenou životnost. To plukovníci jsou plni vizí, nápadů, systémových opatření a systémových hráčů. Sázka na internetový prodej má stejnou dlouhodobou efektivitu, jako běh proti ostnatému drátu. Přilby nasadit, opasky utáhnout. A cesta ven? Ta cesta je prach a štěrk a udusaná hlína.
neděle, 17. března 2013
 
SJM
SJM Shambo--nedá se než souhlasit. Také proto já se rozhod pro jiný obor, pomalu začínám, včera jsem tomu věnoval na místě 16 hod., zima tam byla jako v Rusku, dnes od rána řeším chod, papíry atd., proto sedím od 7.00 na PC. Mám obavy, pochybnosti, nicméně po počteníčku v PR a sledování obecné situace jsem rád, že jsem odvahu našel, protože v gumách nevidím budoucnost. Auta opravovat neumím, nechci a dělat to nebudu. Dopadne to totiž stejně s pneumatikama. Na každém kroku bude autoservis-pneuservis a bude se dříve či později dělat ta rýži. To je ale můj subjektivní pocit. Nyní si dovolím citovat z rozhovoru s p.Vorlem. Každý ať si udělá obrázek sám: Domníváte se, že sílící nespokojenost prodejců s fungováním zastoupení značek je zasloužená? -- Myslím si, že často je místním zástupcům kladena vina nezaslouženě. 1)Je třeba si uvědomit, že politika je sice stanovena lokálně, ale vždy je součástí politiky koncernu. Jako lokální zástupci máme nějaké pravomoci, ale jsou tu koridory, mantinely a interní pravidla, která musíme respektovat - konec citátu. Po přečtení těchto vět mě první přišlo na mysl, kolik stojí koncern na mzdách takový člověk, který má koridory,mantinely a pravidla, která jsou posvátnou krávou. 2) otázka - Může výrobce v dnešní době nějak ochtánit své partnery před extrémními projevy liberálního trhu........... "Jak jsem řekl, koordinovaná evropská politika může hodně pomoci, ale naráží na určité meze. Naši partneři jsou ve všech prodejních kanálech a každý z těchto kanálů má své výhody a nevýhody............. Souhlasím, jen tak dál a v kanálech budeme až po uši.
neděle, 17. března 2013
 
Shambo
Shambo SJM: Tu som aj ja ... za konárom, za kríkom :) Zatím mne neleká, co se stane po volbách. Protože něco se musí změnit. Jen zatím nevíme, jak volení dopadne a co se z toho vyrojí. Otázka dneška podle mne zní takto - pokud se trh s pneu a se službami propadá, tak jedinou správnou reakcí je redukce nákladů. Což bude bolestivé. A mnohde neproveditelné. Na jedné straně se provozování všech vozidel a pneumatik stává stále technologicky složitějším procesem. Na straně druhé se služba spojená se servisem, kontrolou, auditem atd. poskytovateli služby nevyplácí. Mám fixní náklady, nemám fixní výnosy. Kolik týdnů v roce je pneuservis opravdu ziskový? Měsíc? Dva? Pneumatiky jako zboží jsou rok od roku složitější komoditou - výkony, normy, poměr cena/ výkon, legislativa, odpady, neustálé inovace atd. a na straně druhé opět nižší ziskovost. Zcela opomíjím otázku financování a splatností. Zcela opomíjím otázku tendrů. Opomíjím dodávky do fleetů. Stojím si za tím, že česká solidní firma fungující na 100% v mezích zákonů se ani do tendru, ani do fleetů jen tak nedostane. Ale neopomíjím otázku vztahu dodavatele a odběratele. Pokud odráží debata zástupců frančíz na stránkách PR realitu, tak je to neveselé čtení. Když si odmyslíme proklamace koncernů, tak situace vypadá takto - na území ČR je asi 500 - 600 subjektů, kde by si koncerny rády zapíchly svůj praporek do mapy. Vy investujte a a budujte a podnikejte, my si vás dáme do seznamu a něco vám slíbíme. Opentlíme vaši provozovnu a vy se s tím hoši nějak poperte. Což my hoši již dnes ekonomicky ne vždy zvládáme. A provozování takové vlastní servisní sítě pouze výrobci nebo dovozci, která pokryje určité svěřené území a prodá tolik kusů, kolik je potřeba, je ekonomicky také neproveditelné. Takže dříve nebo později musí dojít ( pokud se konjunktura výrazně nezlepší ) k zásadnímu propojení výrobců a distributorů - velkoobchodů, servisů. A tam už si mimo jiné budeme nahlížet i do toho účetnictví. Spíše oni nám... Jak by to mohlo vypadat v praxi? Gumařský Mcdonalds. Nebo Burger King. Standartizace, vizualizace, unifikace sortimentu. Unifikace ceny. Dáte si tu gumu na tácek tady nebo najedete do sektoru drive thru? Vrcholem bude provozovna na rekonstruované D1 plus - rodinka najede do pneumekáče, koupí gumy podle meníčka, nechá si je vyměnit, děti dostanou kinder ventilek a hlava rodiny poukázku na obložený chlebíček s figurkou bílého tlouštíka. A to meníčko? Jednoduché: 1/ jezdím málo, 2/ jezdím hodně, 3/ řídí manželka a 4/ řídí tchyně. Pokud o tuto mou myšlenku bude mít nějaký koncern zájem ( Japonci, Číňané, Francouzi.. ) - jsem vždy připraven. A než se tak stane, začnu se připravovat na zítřejší den v blázinci. Pěkný den všem nám, gumaři!
neděle, 17. března 2013
 
Michal
Michal SJM: Tu som:-):-) Je třeba brát slova pana Mládka, jinak velmi šikovného obchodníka s dotacemi, viz odkaz http://www.bezkorupce.cz/2004/12/poslanec-prihral-z-rozpoctu-miliony-svemu-bratrovi-jan-mladek-propasoval-do-rozpoctu-dotaci-pro-sveho-sourozence-mirosl/ s rezervou. Zřejmě se nechal unést přílišnou vůní růží na stranickém sjezdu, která se linula podél celého sálu a někteří ji tak nevydýchali, že nedokázali sedět na tvrdých židličkách, protože jinak to, co navrhuje ČSSD snad nemůže být myšleno ani vážně. Možná tím chtěl získat hlasy pracujícího lidu, což se úplně nepodařilo, protože OSVČ se najde skoro v každé rodině. Samozřejmě, nějaká pozitiva by to mělo, to pochopitelně. Spousta těch parazitujících a fůj nepoctivých živnostníků by se muselo potácet na úřad přáce, to by bylo pro některé obory i ty naše samozřejmě chválihodné, ale jen by se zařadili do fronty a požadovali by podporu v nezaměstnanosti a hned za ně by se zařadili další stovky pracujícího lidu, který by byl propuštěn, protože firma by zkrachovala nebo by neměla dostatek peněz, jelikož daň z přijmu 21% nebo nedejbože 38%, by tedy byl smrťák pro spoustu firem. Takže jaké jsou vyhlídky. OSVČ na UP, spolu s nimi zaměstnanci firem, které by stát vysál i s kostní dření a samotné firmy v konkurzu.....To vypadá na velmi krásnou budoucnost. Celé pozitivum na tom je, že se Sobotka za toho idiota omluvil, protože asi ani on není takový střelec aby si zvyšoval nezaměstnanost. Víte, ono by stačilo změnit legislativu. A zrušit ty výdajové paušály daně z přijmu a prostě mít jen evidenci přijmu a výdajů podle reality, to by úplně stačilo, vždyť je to přece logické, tam se totiž nedá nic zatajit. Pravda, pravník, nebo ehm finanční poradce, který nemá žádné náklady maximálně tak na tužku a papír, tak pro něj je výdajový paušál klíčem k audince a vilce. Ale pro normálního člověka, který se živí rukama je to stejně jedno, protože všichni víme co co stojí. Stát by se měl hlavně starat o to, aby byla lepší platební morálka, tím by se mělo začít a hned by se oddělilo zrno od plev a ti, co neplatí a žijí na úkor někoho jiného, to je špatně...
neděle, 17. března 2013
 
SJM
SJM Tak vylezte paraziti, kde jste, vy všichni, kteří parazituje na chudácích zaměstnancích, jako jsou politici, úředníci, lékaři, učitelé, policisté, vojáci a mnoho a mnoho dalších, bratru nějakých 1.1 milionu lidí. Děkuji upřímně Janu Mládkovi, že na rozdíl od 99,99% procent politiků alespoň řekne, co si o občanech ( v tomto případě jedné skupině občanů) skutečně myslí a věc nevídaná, řekne i to drsné, co chce po volbách udělat. Spustil se strašný povyk potrefených a i mě to v první chvíli doslova šokovalo. Když ale emoce opadnou a ponechám stranou poúnorový slovník, není to tak černobílé. Z mého pohledu právnické osoby vidím denně, jak část, neříkám všichni, ale hodně osvč funguje, nebudu více rozebírat, je se prosím rozpomeňte, když zde probíhala někdy drsná, ale otevřená diskuze, kolikrát byly na taláři pneudíry, garáže a pod. V těchto "servisech" nepracují Marťani, ale OSVČ. Výsledek jejich konání je každému znám. Já je neodsuzuji, oni jen si našli v zákonech pro ně nejlepší. Nevím jak je to dnes, ale pamatuji doby, kdy existovaly paušální náklady pro soukromně hospodařícího zemědělce 80%, pro ordinaci lékaře a advokáta 60%. To evokuje přirovnání, jako by v hokeji byla povolena přesilová hra 5 na 1, také by to degradovalo zápas na trapné divadýlko, nicméně přesně toto se u nás děje v podnikání, politice a veřejném prostoru obecně. Každé vládě se lépe vladne, pokud má svého jasného nepřítele. Dnes v EU je problematické označovat západní diverzanty, tak nepřítem vlád se stávají vlastní obyvatelé, přesněji nějaká skupina obyvatel. Pro pana Kalouska jsou to jidé, kteří přožrali svoji bodoucnost, a proto je potřeba řádně zvýšit daně, pro pan Mládka jsou to živnostníci, kteří parazytuji na zaměstnacích. Korunu tomu nasadili pánové Sobotka, podle kterého nemá smysl snižovat DPH, kvůli kterému zincenoval divadlo o hlasování o důvěře vládě, protože při snížení DPH, stejně nedojde ke snížení cen a pak tu máme potrefené husy z ODS, které kvyčí jako svině na porážce, že zvýšení daní je nepřípustné a přitom ti samí lidé 3 roky spojovali zvýšování daní se setrváním vlády !!! V toto chvíli nevidím ani náznak něčeho, co by nás mohlo pozvednout z tohoto lidského marasmu a mravní bídy. Mládí jsem prožil na písních Karla Kryla, netuše, že po dvaceti létech podnikání a demokracie se k nim budu se stejnou i větší naléhavostí vracet. Smutné, že?--1. Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, [: ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. :] 2. Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, [: farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. :] 3. Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, [: král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. :] 4. Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, [: dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. :] 5. Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, [: a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. :] P.S. Ten text vznikl ještě před rozdělením státu, což je 20 roků. Pokud máte sílu, přečtěte ho vícekrát a možná vás napadne jako mne, že Karel byl věštec.
neděle, 17. března 2013
 
Anonym
Anonym Konečně černe na bilem, dekuji panovi z Delda za slova ktera je potrba tesat do kamene. Szargut absolutně odmítá myšlenku, že by Deldo obtížnou ekonomickou situaci řešilo koketováním s B2C, tedy obsluhou koncových zákazníků: „To by byl podle mého názoru velmi špatný vtip, když bychom si sami rozbíjeli distribuční řetězce, které jsme budovali skoro 40 let! Pokud bychom si zavdali s B2C, okamžitě by následovala ztráta důvěry ze strany dealerů a dalších velkoobchodních partnerů. To prostě nejde, sedět současně na dvou posvíceních – prodávat pneumatiku koncovým zákazníkům a dealerům! Naši zákazníci mohou mít v tomto směru klidný spánek.“ A U NAS SE TO POMALU STAVA NORMOU A JESTE JE NAM NAMLOUVANO ZE JE TO NORMALNI. NENI PANOVE VSICHNI OSVICENI Z NASI PNEUBRANZE.
sobota, 16. března 2013
 
BF
BF Krásné sobotní opoledne přátelé. Třinec hlásí -5C, 10cm sněhu a na dílně jen nějaké defekty. Propad trhu a prodeje bude podle mne jednoznačný a ten kdo co urve z toho mála bude jen rád že aspoň něco málo na něho vůbec zbylo. Rozdíly budou podle mne velmi rozlišné, záleží na kvalitě servisu, stavu skladu, servisním místě, zaměstnancích i majitelích, pružnosti a rychlosti mít potřebnou pneumatiku u zákaznika na voze, reklamě, ceně a mnoha dalších aspektech které teď trhem cloumají. Jednoznačný jeden bod který by rozhodoval podle mne neexistuje. Určitě je však potřebné aby se o servise vědělo, aby byl svou kvalitou a ochotou řešit problémy znám, aby přistupoval k současné situaci na trhu velmi zodpovědně. Některé indicie blížicí se katastrofy tady už máte všichni ať už od Shamba či SJM. Jsem rád že jsou zde lidé kteří se snaží poctivou precizní činnností upozornit a ukázat to co teprve příjde. Sranda už skončila. Může si kde jaký manažér psát bláboly o tom jak to dobře funguje a jak se nesníží výroba, že to není zapotřebí, že vše je v pohodě, ale pravda je však úplně někde jinde a na to oni pokud už teď nelžou, nevědí, nebo nechtějí vědět teprve z hrůzou příjdou. Včera jsem úmyslně zabloudil do jednoho autosalonu a když jsem pověděl že bych chtěl možná vyměnit své auto za nové, tak se na mne slítli jak vosy na med. To byla pak diskuze vedena všemi směry a mohu s klidem říct, že ti se třesou už teď co zaživají za propad v prodeji i na servise a co si nechtějí ani už připustit co bude dál pokud se to vše nenastartuje v blízké budoucnosti. Bohužel jsem stále přesvědčen, že jednoho rána příjdou např. zaměstnanci nedalekého Hyundaie do práce k bráně a už se tam dovnitř ani nedostanou, protože práce pro ně prostě nebude a v celé Evropě dojde jak Já tomu říkám k autošoku. Pak nám utečou třeba Indové s Mitalu kvůli super ceně elektřiny a máme tu katastrofu nedozírných rozměrů. Pak nepomůže ani nový projekt ministerstva práce-- http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo-prace-slibuje-praci-pro-desitky-tisic-lidi-pke-/ekonomika.aspx?c=A130315_142606_ekonomika_fih Stačí se podívat trochu ven a vidíme pravdu kolem nás--- http://ekonomika.idnes.cz/ministri-financi-eurozony-odsouhlasili-10-miliar-eur-na-pomoc-kypru-1pt-/eko_euro.aspx?c=A130316_070703_eko_euro_cen A to je pořád jen slabý odvar a začátek přátelé. Hezký víkend. Bořek Filipec http://www.pneucentrumprofi.cz/
sobota, 16. března 2013
 
Shambo
Shambo Prokousávám se novým číslem PR. Vyjádření jednotlivých aktérů tohoto výtisku čtu pozorně, ještě se k nim vrátím. Pokud najdu sílu. Ale zcela zásadní informací je tabulka na straně 4. Dnes ( ovšem AŽ po aktuálním zveřejnění dat o stavu trhu a prodejích v r. 2011 a 2012 ) by se dala otázka ,, pociťujete nadbytek pneu na trhu... ,, formulovat precizněji - např. ,, jak budete reagovat na tendence spojené s propadem trhu o XY % v segmentu ABCD ? ,, Přičemž to už není otázka jen pro pp. Tomicovou, Bednárka, Drnce, Matyse a Pernicu, ale pro nás pro všechny. Odvahu a pevnou vůli, přátelé!
pátek, 15. března 2013
 
SJM
SJM co dodat, jedna zpáva do druhé zapadají jako ozubená kolečka. Pohroma se valí na nás, kem se člověk podívá:http://zpravy.idnes.cz/lide-nebudou-mit-na-elektrinu-sazeji-na-vlastni-zdroje-p10-/domaci.aspx?c=A130314_205437_domaci_brm............... tak večer, neodcházím podnikat, ale bojovat o přežití a myslím to zcela vážně, černý humor mi došel již dávno.
pátek, 15. března 2013
 
SJM
SJM BIBe nechávám bez komentáře, znalí si to domyslí. Jmenovat ve státě, kde platí "nebát se a nakrást", naproti tomu paravda a láska ani náhodou nevítězí. Večer jsem juknul dále do nového čísla PR a dal s vypětím všech sil pana Vorla a Sracha, no coment. Raději jsem potom šel spát. Když si dám na misku vah získané informace z těchto rozhovorů a informace od Shamba a Radka, mám pocit, že něco zde nesedí a myslím, že ta statistika jsou suchá fakta. Díky Bohu,že máme alespoň nejlepšího ministra financí. Shrnul bych to krátce: Dobře již bylo. Držte si klobouky, jedeme z kopce a bude to fičák.
pátek, 15. března 2013
 
Radek
Radek OKAY se jen snazi tvorit zisk na cemkoliv se da. Pokud by jim sel jejich sortiment tak to nedelaji. Je to boj o prreziti. Jen nepochopim proc se radeji poradne nezameri na svuj obor. Mozna si mysli ze delaii vse na stopro perdektne.
pátek, 15. března 2013
 
Shambo
Shambo http://www.acea.be/images/uploads/files/20130228_PRCV-1301-FINAL.pdf Totéž - vozidla pro nákladní dopravu a přepravu pasažérů.
čtvrtek, 14. března 2013
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz