Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Anonym
Anonym Bořek-znovu Doksy-Krásný večer přátelé. Tak jsem se dnes na krátko vrátil ze Silvestrovského odpočinkového relaxu z Náchoda do Doks a nedá mi se s Vámi nepodělit se zážitkem který mi udělal radost. Když už jsem byl v Náchodě zvažoval jsem koho tam přepadnu a navštívím v našem oboru v tomto městě. Jako možnosti připadali pouze dvě verze a to JOPECO, nebo servis p.Duška.- http://www.dusek-automa.cz/ I když sem tam něco vezmu od Jopeca a měl jsem s nimi nějaký problém ohledně starých pneumatik, které jsem jim pak ani nepřebral a tím mají u mne vroubek který si s nimi chci ještě vyříkat z očí do očí, tentokrát jsem dal přednost člověku který má nejenom v Náchodě jméno, ale také velkou prestiž. Jak se říká šel jsem včera na čumila a na pokec a čekal jsem co se s toho vyvine. Po vstupu do prodejny pneuservisu mne hned pozdravili dva zaměstnanci a po mé prosbě o komunikaci s p. Duškem starším jeden z nich za nim ochotně odešel do horní části servisu říct, že někdo cizí za nim přišel. Během krátkého okamžiku p. Dušek následně přišel. Objevil se přede mnou sympatický šedesátník a po mém představen že jsem kolega z Třince mne ochotně pozval k sobě do kanceláře. Udělal kafe a my si začali povídat o dnešní pneuservisácké době, nákupech pneu, výhradních dodavatelích, strojích a vybavení, práci na servise, prodeji gum atd, atd. Však to všichni znáte. Byly to pro mne dvě hodiny hovoru s člověkem který v oboru dělá desítky let, takže ví co bylo a dnes také je v sektoru pneu i celkové ekonomické i politické situaci za zlo. Probrali jsme toho skutečně hodně a velmi mne překvapil, že i když bere pneu od našich výhradních nakupuje především v zahraničí. Není to však Polsko, které má jak se říká za humny a co by kamenem dohodil, ale Německo kde je již řadu let partnerem několika silných prodejců pneu. Výhradní jsou jak se říká jen do počtu, na nouzovku a na řešení věcí které nechce ladit třeba s Německem či Nizozemím. Systém jeho nákupu pneu který mi popisoval v Německu a jeho spolupráce s nimi se nám může zatím jenom zdát a pozici kterou on u nich má mnozí naši prodejci, ať už výhradní, tak především ti internetoví můžou jen závidět a nikdy si na tento systém asi ani s přístupem který mají k nám kvalitním pneuservisům ani náhodou nešáhnou, protože s takovým jednáním jaké mají dnes k nám ani nemají šanci přežít a já věřím a modlím se že ať ani raději mnozí nepřežijou. Což bude jen a jen dobře. Jde vidět, že p. Dušek i ze svou celou rodinou zasvětil pneuservisní činnosti velký kus života a má hodně slušně propracovaný systém prodeje pneu, náhradních dílu, příjmu zakázek, servisní práce a také skladovacích prostor. Vždyť jenom přes tisíc uskladněných sad je ukázkou obrovské kvality servisu a je i jeho vizitkou. Když jsme si pohovořili a vypil jsem kávu, velmi ochotně mne provedl po svém servise. Je vybaven na vysoké úrovni. 3D geometrie a vyvažovačka Hunter. Stroj na nizkoprofilové pneu a Run flaty, další italské vyvažovačky a sezouvačky, dvě plničky na servis klimatizací, autodiagnostiku apod. Jenom mne opět a zase utvrdil že prostě dnes pneuservis již nestačí, nebude stačit a kdo se s tím brzy nesrovná a nepopere, bude mít obrovské existenční problémy. I když dělá služby servisu kratší dobu než já v Třinci ví dobře, že to je to ta správná cesta, která bude jednoznačně razit směr v našem oboru v blízké budoucnosti. Co říct na závěr. Bylo mi tam dobře, bylo mi dobře na duši i těle, že je tady zase další kvalitní pneuservis, který ví co a jak dělá a má především své pevné ceny pod které nejde. Vážím si toho, že mne pozval, popovídal si s cizím člověkem a provedl mne svým královstvím které léta tvořil a tvoří. Má hezký fugující, prosperující servis a přeju mu ze srdce jen to nejlepší. Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat za vše a pevně věřím, že jsme se neviděli naposledy. Bořek Filipec. http://www.pneucentrumprofi.cz/
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Anonym
Anonym SJM--stav zásob letní pneu k 3.1.2013 : 13" - 216 ks, 14" - 174ks, 15" - 192 ks, 16" - 98 ks, 17" - 48 ks, 18" - 4, 19 - 2 ks, vše dot 11 a 12. A co teď s tím? napadá mě jediné, zbavit se toho za každou cenu, ale co ten, kdo má o řád či dva více. Vážení ContiBarumáci, myslím, že i když kopnete do zadele všechny agenturní zaměstnance, pořád to nebude stačit, tak přijdou na řadu ti s dobou určitou, těch je již snad dost no a na konec kmenoví. Pokud ale všem bez rozdílu nabídnete octávku do 600 kč, múžete vytlačit savy,kormorany,GY,falkeny a jinou verbež a možná něco udáte, jinak si dejte 1/2 roku pohov.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Anonym
Anonym F.Nauč se podepsat negramoto a olizovači.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Anonym
Anonym Joo hoši budeme okousávat trubky a olizovat zdi...
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Poo
Poo Poo. práce je málo a tak se trochu dívám na výsledky. Porovnání roku 11 / 12 mi zhruba vychází pokles 12,5%. Což si myslím ještě docela jde, problém ale bude s některýma nezaplacenýma fakturama. Letošek opravdu čekám ještě o dost horší, 3 velké firmy jsou už ťeď pryč, propuštěno přes 200 lidí...ostatní zákazníci také hlásí útlum, snížení stavu jak lidí tak aut, no jsou to veselé vyhlídky na začátku roku.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Anonym
Anonym Bude to Dantovo Peklo.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Radek
Radek Věřím tomu, to je jasné. Myslím ale že to budou muset těm co mají předobjednáno dorovnat, protože si jinak naštvou ten zbytek co byl ochoten předobjednávku položit.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Anonym
Anonym Jirka1 - vzhledem k tomu, že objednávky jsou minimální u všech výrobců, tak bez dalších akčních slev v průběhu sezóny se to neobejde. Tomu věř !!!
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Anonym
Anonym Poo. No to jsem zvědav jak dopadneme my co jsme objednali. Doufám že podrazů již bylo uděláno dost a výhradní se poučili.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Anonym
Anonym F.Radku nemyslím,já to už i vím.Mraky servisů neobjednalo nic.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Radek
Radek No myslím že nás bude dost co jsme nepoložily předobjednávku.
čtvrtek, 3. ledna 2013
 
Michal
Michal Hroudo to nic není, já měl něco podobného před vánoci. Pán s run flatama, měl dvě díry v těch obvodových drážkách na středu vražené dva knoty vedle sebe byla mezi nimi vzdálenost tak 2,5 cm. To je teprve prasárna a navíc v run flatu!!! docela rád bych to hovado viděl, který to dělalo. Ale pán s tím autem přijel rovnou z bazaru, takže to se bohužel nedozvím, ale vůbec bych se nedivil kdyby to udělal autorizovaný bavorák, ti zásadně dávají na ta drahá kola i naklepávací závaží, takže tam bych se nedivil vůbec ničemu. Já ty gumy mám u sebe, protože se dávali zimní, tak to vyfotím a redakcu a pošlu
středa, 2. ledna 2013
 
Hrouda
Hrouda Dobrý den. Hned na začátek roku tu trošinku za prudím :D Setkal jsem se opět s opravou nákladní pneumatiky knotem a to mě dost se… e. Není to proto že někdo przní kolo knotama , ale proto že si tu neustále stěžujeme na to jak se snižují zisky že je špatný prodej pneu atd. A tam kde se dají vydělat peníze to przníme knotem. Oprava nákladní pneu knotem za 200kč. Tam kde se dá udělat mnohonásobně více a ještě to udělat kvalitně a zodpovědně ( ten dopravce to unese o to se nebojte.) Ale v některém pneuservise to nevědí třeba v Bezděčíně . Určitě to neudělal majitel pneuservisu, ale jeho dělníci a pan majitel ani neví že ho tím vlastně okrádají . Oni mají za 5minut hotovo a jdou si sednout, ale plat jim běží tak o co jde :C Nechci tímto nikoho urazit a ani to nechci říkat abych někoho poškodil jen chci upozornit na určitý kanál kudy odtékají finance které se dají použít pro další rozvoj tak na co knoty. Děláme to pro peníze a Knotama je nezískáme. Ten pán dopravce ta konkrétní osoba jezdí za 39km a tomu věřte .
středa, 2. ledna 2013
 
Anonym
Anonym Dobrý Nový rok 2013 všem, optimismus Martina ale nesdílím. Pan Procházka nikdy nebyl a ani v budoucnu nebude jedním z vás, členy PointS. Pan Procházka se nestal s vaším laskavým členem sítě, ale uvolil se, aby síť byla nápomocna v budování jeho gumařského impéria. Není však vyloučeno, že užitek z toho mohou mít všichni. Petr 2
úterý, 1. ledna 2013
 
Anonym
Anonym Vážení kolegové,moc na tuto diskuzi nechodím,ale přesto přeji všem hodně zdraví,štěstí a uspěchu v roce 2013.Obzvláště se těším na valnou hromadu sítě Point S,kde doufám uvítáme nejvíce zmiňované nové členy-Bořka a p.Procházku... Martin Olomouc
pondělí, 31. prosince 2012
 
DobrePneu
DobrePneu Vážení kolegové! Když hodnotím končící rok, tak musím přiznat, že i přes všechny problémy a potíže byl předchozí rok velmi dobrý. Patříme mezi 10% nejbohatších zemí světa, žijeme v takovém komfortu, o kterém se mhohým ani nesní. Máme fungující školství, zdravotnictví i sociální systém. Můžeme si koupit věci, které ani nepotřebujeme. Máme se opravdu velmi dobře. Přeji všem čtenářům, přispěvatelům i redakci ať nám to dlouho vydrží. Ať v roce 2013 máte dostatek spokojených zákazníků, zdraví a přátel. Václav Částka
pondělí, 31. prosince 2012
 
Michal
Michal Bořek to velice dobře napsal, to hovoří úplně za vše:-) Já bych tento rok shrnul z mého pohledu za velmi dobrý. Všechny cíle, které jsem si touto dobou před rokem jsem prakticky splnil a jsem za to rád, že se mi to podařilo. Chtěl bych popřát všem slušným lidem v oboru, hlavně hodně zdraví, vytrvalosti, pevné nervy a ať je pro ně rok 2013 dobrým rokem. Buďte trochu více optimisti, protože v mnoha případech na tom, jaké výsledky vaše práce přinese je čistě na Vás. Nemá smysl hledat problémy všude kolem a zapomenout přitom na hledání problémů u sebe samotného, v podnikání je vždy co zlepšovat, hledat nové cesty řešení a koukat se doleva i doprava a nejen dopředu na špičku nosu. Každý je svého štěstí strůjce a mlýny snad ještě pořád melou, i když někdy hodně pomalu. Přeji všem poctivím dříčům, mraky práce, která bude i odpovídajícím způsobem ohodnocena a těm, kteří se za poctivou prací už jen schovávají, aby třeba dostali rozum dřív než bude pozdě. Dodavatelům ať se řídí heslem přej a bude Ti přáno a nekoukali se jen na vlastní tučné prasátko, ale i na situaci těch, kteří jim do toho prasátka přispívají. Takových dodavatelů je v naší zemi bohužel velmi velmi málo a pokud takového, který Vám naslouchá a respektuje Vás máte, tak si ho važte a držte se ho. vztah mezi dodavatelem a odběratelem není pouze jednostraná záležitost a slušnost a vzájemný respekt a úcta musí být vždy na prvním místě. Přeji Vše dobré!
pondělí, 31. prosince 2012
 
Anonym
Anonym F.Oprava pro SJM.ČR má 10,5mil obyvatel,ne 15,5.I tak máš jinak pravdu a stojí to tu za ....
pondělí, 31. prosince 2012
 
Anonym
Anonym pokračování předešlého: Chtěl jsem říci, že pomalu se blížím k jádru věci. A tou je medián platů podle profesí. Zde si každý může dosadil skutečnou mzdu, kterou pobírají lidé v jeho regionu. Pro můj případ je to v rozmezí 17000-19000, samozřejmě v hrubém, po zdanění zůstává nějakých cca 14000-16000 Kč. Toto neradostné srovnání vychází z ofic. statistyk. A jako poslední mě zajímalo rozložení zaměstanců. Jak je již jednou řečeno, stáních 1,1 mil ( mzda 24948-30227), průmysl (strojírenský,stavební,těžební,energetický,chemický)1,5 mil., zemědělství150 tis., služby 2,1 mil. Otázka zní? je schopno 1,5mil pracujících uživit 1,5 mil důchodců,1,1mil státních zam. a jejich rodiny, když se má postarat predevším o svou rodinu a měli by ještě pro pohodlnější život nechat vydělat těch 2,1mil pracujících ve službách, kteří rovněž živí své rodiny???? S průměrným platem 3,9x nižším než má sousední Německo, při absolutně otevřeném trhu podporovaném domácí zlodějokracií nevidím pro udržení stavu žádnou šanci.
pondělí, 31. prosince 2012
 
Anonym
Anonym SJM--zdravím všechny opravdu naposledy v tomto roce. Odjel jsem te trochu zklouznout na "hory", dokud tělo ještě trochu může a pár chechtáků je v kapse. Nesnáším kolektivní povinné silvestroské veselí. Spíše by to měly být tryzny. Každý další rok je v posledních letech horší než ten starý. To, že člověk stárne, že nám odcházejí z domu děti, přicházíme o rodiče, příbuzné i známé je smutné, ale přirozené a nic proti tomu nezmůžeme. Jak stárneme, přichází neduhy, nemoci a naopak stále neodchází nejhorší polistopadová sebranka. Konec roku je jako stvořený pro zamyšlení nad rokem končícím i zapřemýšlení o roku nadcházejícím. Sám pro sebe jsem si položil otázku, jak dlouho ještě můžeme pokračovat v současných zajetých kolejich? A dnes celé dopoledne (mimochodem, na sjezdovce je lidí jako mravenců-počkám si v teple na pohodovou večerní ližovačku), se hrabu na stránkách ČSÚ. Minimum věcí jsem si zapsal na papír a rád bych vás s nimi pobavil: ČR má 15,5 mil. obyvatel. Lidí pobýrající příjem z práce je nelelých 4,8 mil. Z toho je však 1,1 mil pobírající plat přímo od státuu- policie, zdravotnictví, učitelé atd. včetně úředníků, těch je "pouze" 250000. Citace: V České republice je 1 100 000 státních zaměstnanců, to však zdaleka nejsou jen zaměstnanci orgánů veřejné moci (obce, města, kraje, stát). Samotných úředníků je necelých 250 tisíc a jejich počet stále roste. MF dnes píše: "Pokud vezmeme všechny státní úředníky, zaměstnance ve státních podnicích, lékaře a ostatní zaměstnance nemocnic, učitele od základních škol až po univerzity, policisty a a hasiče, dostaneme se k číslu kolem 1 100 000 státních zaměstnanců. Samotných úředníků je necelých 250 tisíc... V zemi vydělává celkem jen 4,8 milionu lidí... To by znamenalo, že každý takový úředník se stará o 40 obyvatel."Před necelými 80 lety, v polovině třicátých let, připadal jeden úředník na 143 obyvatel. Tento rozdíl ukazuje, jak za necelých osmdesát let stát nabobtnal. Přitom úředníků stále přibývá: podle některých údajů mezi léty 2000 a 2008 vzrostl počet zaměstnanců ve státní správě včetně policistů ze 175 tisíc na 291 tisíc. Na ministerstvech je dnes zaměstnáno o 30 procent úředníků více než v roce 1996. Dobrou ukázkou nárůstu počtu státních úředníků byla také reforma státní správy v roce 2003. Tehdy přešla řada kompetencí státních úředníků na nově vzniklé kraje, ale úředníků ve státních úřadech přibylo. Obdobný úbytek kompetencí a nárůst počtu úředníků se udál i na přechodu mezi kraji a okresy. Ze statistik vyplývá, že v posledním desetiletí nejvíce narostl počet úředníků na ministerstvu zemědělství, mezi léty 2002 a 2006 na dvojnásobek. ... Rostly také počty úředníků na ministerstvu práce, průmyslu, školství, zdravotnictví." Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=120&r=publicistikaa&idc=1389949 No a potom jsem se mrknul na naše mzdy. Průměrný český plat cca 25000 Kč, podotým že hrubý, je pouhé nic neříkající číslo. daleko zajímavější jsou již průměrné mzdy podle krajů ( Praha 32000, ostatní cca 21000-23000, tj.30% rozdíl). A pomalu se začím k jádr
pondělí, 31. prosince 2012
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz