Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Hrouda
Hrouda Také od nás ze severu Čech všem úspěšný nový rok . Ať se nám všem daří. Redakci přeji hodně čtenářů. A vzláštní přání pro "dodávkaře " KALT, Jopeco, IBZ a td mnoho KM v novém roce.
pondělí, 31. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Bořek-momentálně Náchod--Tak nám pomalu končí rok 2012 a co napsat na jeho závěr? Určitě bych chtěl opět za sebe především poděkovat celé redakci pneurevue za letošní pro mne jednoznačně pozitivní přístup k výběru témat a článků jak v časopise tak na těchto stránkách. Chci také poděkovat za nové stránky, fórum a celkové zlepšení jak těchto stránek tak našeho časopisu. Jde vidět a je to moc dobře, že některé náměty článků byly také čerpány z naši diskuze a to je jednoznačným pozitivem nejenom na zachování, ale především pro další rozvoj a budoucnost našeho odborného časopisu. Ještě jednou Vám všem v redakci chci Já osobně říct velké díky, za to vše co se pro nás snažíte dělat. Rok to byl hodně náročný. Na nějaké velké vyskakování to nebylo, ale nebyl však ještě nijak vyloženě špatný. To co jsem potřeboval jsem udělal, to co jsem chtěl se v celku zdařilo a co né, tak to naštěstí neuteklo a dodělá se. Takže celková dá se říct spokojenost. Prodej letních pneu proběhl v normálním běžném stavu, zimní byl dokonce i mírně lepší, ale s podstatně menším ziskem než minulou zimu. Opět se mi potvrdilo, že servisní potřeby pro pneuservis jsou v dnešní, ale především v blízké době nepostradatelné a jsem rád že jsem se na ně před léty vrhl. Tato část už prostě patří u mne k důležitým a nepostradatelným faktorům práce na servise a mohu s klidem říct, že jasně ukazuje kudy by se podle mne měli směřovat pneuservisáci v blízké budoucnosti, aby mohli vůbec do blízkého budoucna mnozí z nich přežít. Neříkám že všichni, ale jsem přesvědčen že tak 90% jich bude muset přehodnotit své priority jinak jen jako pneuservisy budou bojovat mezi přežitím a holým bytím. Příští rok neočekávám nějaký větší nárust prodeje pneumatik a o ziskovosti se tady bavit ani nemíním, proto směr opět ještě více zaměřím na zkvalitnění servisních služeb, které ještě stále přinášejí v dnešní době potřebný solidní zisk a kde také vím, že jsou rezervy pro zákazniky, kterým je stále možné některé služby nabídnout. Co popřát ještě na závěr? Snad jen ať všichni kteří to s našim oborem myslí opravdu vážně a berou ho zodpovědně, tak ať se nevzdávají svých myšlenek, snů a cílů. Ať podnikají z velkou rozvahou a s rozumem. Bude to ale rok velmi těžký a nesmírně náročný nejenom pro pneuobor, ale celkově. Sám jsem přesvědčen, že to pro mnohé firmy a lidi bude i zkouškou o přežití. Slovo přežití není a nebude jen suchá fráze a to si prosím mnozí z nás dobře zapamatujme. Záleží však i někdy a částečně na nás, jak to vše bude. Každý je vlastně i trošku strůjcem svého štěstí. Děkuji všem pneuservisákům které jsem mohl letos poznat a navštívit. Bylo jich dost a mám upřímnou radost, že jsou mezi námi lidé kteří svou práci mají rádi,chtějí ji dělat zodpovědně a poctivě s jasným cílem dalšího rozvoje svých služeb. Chci poděkovat svým dodavatelům a především pak Lukáši Pavelkovi z firmy BVB za jeho osobitý a jedinečný přístup k stmelování servisáku a hledání nových cest spolupráce mezi námi pneuservisy, některými dodavateli pneu a také i některými servisními dodavateli strojů a zařízení. Naše společné cesty napříč republikou po servisech mne utvrdily, že to stálo a stojí za tu námahu, že jsme hodně silní a kvalitní pneuservisní jednota v mnoha názorech a postupech proti zlu v oboru neustále roste. Je radost dělat s lidmi kteří jsou schopni obětovat mimo svou práci tolik jako to dělá Lukáš a za to mu osobně chci napsat velké díky. Všem rozumným pneuservisákům kteří ještě neberou od firmy BVB nějaké zboží mohu jen doporučit ať zkusí s touto velmi solidní firmou obchodovat. Nebudou litovat a pokud třeba trefíte, nebo si ho vyžádáte kontakt na Lukáše, sami uznáte že je to člověk z velkým srdcem na pravém místě který dýchá pro náš obor více než si jen mnozi myslí. Ještě jednou také přeji všem opravdovým pneuservisákům jen to nejlepší v roce 2013, ať se Vám vše splní co si jen přejete a kdykoliv rád přivítám na svém servise jakékoliv lidi, kteří to myslí v tomto oboru zcela upřímně. Prožijte všichni krásného Silvestra a v novém roce bojujte. Stojí to za to, věřte. Bořivoj Filipec . http://www.pneucentrumprofi.cz/
neděle, 30. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Jen všichni čekéjte.Času je dost.Gum ještě víc.Žádný náběr na sklady.Oni tak sleví,že i naši milovaní interneťáci se z toho na jaře taky posmolí.Válka vypukla.Internet se bude rubat s výhradními.Super.Mám radost jako malý Ferda mravenec.Takže do nového roku přeju pneuservisům práce jak na kostele,výhradním ať zhynou a interneťákům ať lehnou popelem!A speciálně pro mojeho tabulkového kámoše FAKÁČE mám dárek.Tobě pošlu i ten provaz jak napíšeš kde.3xzduř.
sobota, 29. prosince 2012
 
Michal
Michal SJM: on to zase takový propadák není. Hlavně byl už od konce řijna velký výprodej octavie II, úplně nové s TSI motory se dali koupit i kolem 290 tis s DPH a škodovka navíc pustila v listopadu velkou várku roomsterů jako zánovní referentská auta z Vrchlabí a Boleslavi do oběhu s TSI motory a fakt bohatou výbavou a jen se po nich zaprášilo, protože stáli kolem 240 tis s DPH. Je to stejné, jako když končila octavie Tour první generace, najednou byl po ní hlad a stejné je to teď i s octavii II, protože je to osvědčené a ozkoušené auto. Ale jakmile skončí výrobu, tak lidé budou sahat po rapidu, protože nová octavie bude pro spoustu lidí prostě až moc velká, protože oproti octavii I generace vyrostla teda opravdu hodně a spousta lidí se tak obrátí k rapidu. Tam spíš dojde k tomu, že si octavie začne konkurovat se superbem. Ono třeba dealer škodovky kam dávám auto na servis těch rapidů prodává hodně, protože lidem dává vlastní slevu a navíc jim k tomu dává ještě 60% slevu na construct. Takže ono to spíš mezi těmi dealery bude o tom, jak moc je z nich kdo nenažranej...
sobota, 29. prosince 2012
 
Anonym
Anonym SJM--nebojte se, za chvíli odjíždím, ale následující odkaz mě něco náramně připomíná. Btv. před Vánoci jsem náhodou potkal zpolužáka, jehož firma dodává pro Rapida nějakou drobnost a hovořil o propadáku, což jsem bral s rezervou, protože ho znám, ale asi nekecal. Kabát hezký, technika postarší ( u Škody se to stává pravidlem) a motory "super" 1,2 tříválec!!! http://auto.idnes.cz/skoda-rapid-c8x-/automoto.aspx?c=A121221_143049_automoto_fdv
sobota, 29. prosince 2012
 
Anonym
Anonym SJM--hezké i slunečné ráno z Moravy pánové. Tak tedy ledy se malinko pohnuly a to do jara máme ještě dost daleko, zásoby z letoška +- slušné, tak opravdu není kam spěchat. Na druhou stranu se s cenama velkých kol nic převratného nestalo, jen se pohnuly směrem, kde je někteří z vyvolených mají již delší čas. Jakkoliv barumáky, nikoliv Barum, dvakrát nemusím, myslím, že po dlouhé době udělali logický krok. Stojíme na prahu roku 2013, ne 2000, kdy 17,18" byly bílé vrány. Je také ovšem pravdou, že skladba a stáří českého trhu je hodně rozdílné proti západu, nicméně ani tak nebylo pro VO dlouhodobě udržitelné sanovat nízkou mažři na malých kolech těma velkýma. Letošní zimu jsem si to vyzkoušel: skladem držím max.16", ostatní objednávám dle požadavku zákazníka. České VO mě byly schopny dodávat stejné gumy za cenu bez DPH a přitom na netu byla stejná cena, ovšem s DPH. Ač nerad, musel jsem je tam koupit. Naštěstí to v našich končinách nejsou až tak běžné rozměry, tak to člověk překousne. Pokud budete mít chvíli času, prolistujte si přiložený odkaz, myslím že pro gumaře po svátcích zajímavé tabulky: http://www.autosap.cz/sfiles/a1-9.htm
sobota, 29. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Jirka 1 - však mi to Jardo víme co to je za kvalitu viď ?
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Jirka 1 - Michelin taky zlevnil o hodně kola 17 a víc. Pokud nebude GY o 10% pod mišákem tak jim na ty křivý kola kašlu. Už mně nebaví lhát lidem, že to je diskem a že si to sedne.
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Bořek---12345 -Pokud to máš písemně, blahopřeji. Pokud mezi sebou jen tak na puse, pak ti nezávidím.
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym 12345 Já vzal jen malilinko v Barum Conti asi 110 kol ,s tím,že případnej rozdíl mi vrátí.Ať je snaha na obou stranách
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Bořek-stále Doksy.- No vidíte chlapi, kdo si počká ten se i dočká. To se nám tu dějou ale věci. Zatím v klidu a pohodě čekéjme. To je jen začátek toho co příjde. Ceny budou ještě úplně někde jinde. V klidku ať se mezi sebou výhradní trochu pomasirují s cenami a my si pak vybereme komu dáme přednost a kdo snad už po letech pochopíl obchod pneu v ČR a nabídne konečně i solidní a rozumnou obchodní politiku pro pneuservisy. Pánové užívejte pohody. Věřte že tady máme času dost na nákup letních pneu pro jaro, léto 2013.
pátek, 28. prosince 2012
 
Michal
Michal Zajímavě se k tomu postavil Continental. Malé zdražil a od 15 dál slevil, obzvlášť u 17ek je to znát. Barumka taky slevila.
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym xyzž přišel novej ceník GY a tam je to slevněný.Když jsem je před 2 měsíci prosil o cenu ta mi dali 00 hovno a ted tam je rozdíl 2865 kč na gumě.šlo o 19 a 20 kola v RFT je to ještě více.A pak ,že jsou na max slevách.chachacha.Čekat na jaro nic nebrat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Poo. No to je slusny, hlavne pro toho komu to zustalo na sklade. Me staci to ze to u nekterejch 15" udelalo i 1000,- na sade.
pátek, 28. prosince 2012
 
Radek
Radek My děláme a docela to jde. Nám se jít vyplatilo. Šlo i pár letních kvůli nákladům.
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym xyzž zlevnění letních pneu oproti ceníku z roku 2012 cca 4000kč u 20-21" pneu tak to je slušný,ale ještě více...)))
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym SJM--my nemakáme a také to není špatné. Vážení, snažně vás prosím, dejte si předsevzetí do Nového roku, že se nějak v diskuzi konečně nazvete, např. Theofil z Vysočiny. Takto má případný zájemce o reagování na příspěvek jakousi mlhavou představu, že tam někde na Vysočeně je někdo z masa a kostí. Podobná 2 sdělení a přání podemnou jsou hezká, ale jinak k ničemu.
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Poo. Taky máme otevřeno ale to co vyděláme tak protopíme + mzdy takže se to nevyplácí. Dříve touhle dobou chodily soukromníci a menší firmy kupovat pneumatiky aby si to ještě dali do daní, letos ale nikdo....zatím...:-)
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Další dva neschopní se podepsat či přihlásit..F.
pátek, 28. prosince 2012
 
Anonym
Anonym My makáme a musím říct,že to stojí za to.Ale i přesto pěkné svátky dobrý rok 2013 kolegové!
pátek, 28. prosince 2012
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz