Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Anonym
Anonym Otázka,kolik % zústává za nehty ve vedení ???? Je prada ,že za odběr cca 17 milionů u všech dodavatelů nemůžou čekat zázraky,ale po vstupu Procházky se to může podotýkám může změnit.Snažil jsem se brát pneu jen přes Points,ale na jaro budu hodně kalkulovat a asi si otevřu kanál i v zahraničí,třeba v Polsku.Jde o každou korunku.Jinak Eios není žádná sláva,něco je výhodné,něco brutální prodělek.Pochybuji,že máme stejné podmínky jako Points v zahraničí.Já bych si tipnul tak minimálně 5 % hůř pro ČR.
středa, 12. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Petr - je to pořád dokola. Všichni chtějí prodávat množství, kdo neprodává bude vždy hrát druhé housle. Na to není recept. Smutný
středa, 12. prosince 2012
 
Michal
Michal Bořku, osobně se mi rozhovor s p. Mošou líbil. Je vidět, že neslibuje nemožné, už z článku je vidět, že to má úplně jiný směr a systém než ty legrace co předvádí First Stop a Premio (Euromaster moc neznám, vyjma Kaltu) a mě je velmi líto těch firem, které v tom jsou zamotané. Aspoň na zdejším místním hřišti co znám firmy, tak tam někteří vyloženě vstoupili, protože měli problémy sami se sebou. Ale říkám si, Ty jsi stabilní silná firma s dobře běžícím motorem, nechceš přece jen zůstat nezávislý jako dosud? Ty máš velmi dobré vyjednávací pozice a jsi uznávaný a přece jen si tak říkám, ta nezávislost je přece jen k nezaplacení. Ale samozřejmě vím, že Ty to máš do detailu promyšlené a spočítané, takže to máš určitě promyšlené do naprostých detailů.:-)
středa, 12. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Jako člen Point S jsem vytočenej .Na ipneu prodávají za můj nákup do ulice.To bude hádání při eventuelní jarní předobjednávce.
středa, 12. prosince 2012
 
Anonym
Anonym No hezký... konečně tady anonymnímu "lobistovi" Mošovi někdo oponuje. Když čtu pouze superlativy tak mi to vždycky srmdí. Jinak by všichni v evropě byly pouze point S. Osobně nevěřím, že se vedení pointS se všemi členy dělí o informace a dohody které uzavřeli např. s Procházkou. Nikdy na tom nebude procházka stejně jako řadový člen. Procházka není hloupý a vstupem do sítě musí získat - na úkor ostatních členů.
středa, 12. prosince 2012
 
Anonym
Anonym P.P. Také zajímavý názor, dík. Rok také zvažuji, sonduji, porovnávám. V octávce letos Yokohama se dala, ale všechny ostatní slabota. Jo a velkoobchodní poláci mají poitů na skladě jako máku, což mě hodně,hodně zarazilo a raději ještě vyčkám.
středa, 12. prosince 2012
 
Anonym
Anonym .....silná slova...otázka na kolik pravdivá....??
středa, 12. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Gratuluji Bořku, no vidíš,já momentálně zvažuji od Poin-s vystoupit,velice jsem si pohoršil rabatově u všech dodavatelů mimo tedy nesmyslné Yokohamy.Všechny pneu byly levnější ve velkoobchodech než přes Poin-s,zimní Micheliny navezli všem,ale síť Poin-s je měla až v listopadě(prý díky vyostřeným vztahům Moša-Michelin).Jejich EIOS jsou vyhozené prachy nás všech,vždyť se tam nehodí nic objednat.Teď na nás zkoušejí objednat prý 100 pneu privátních sraček Point-s za nesmyslnou cenu a prý nás budou penalitovat ,když to číslo neuděláme :)) A víš co znamená zkratka Point-s? Procházka-síť!! Procházka dostane vše,a my "svobodný" zbytek budeme zase jen sloužit. Chudák Hanzelka a spol.Asi to ukončím,nechám si vrátit vklad a za část peněz koupím Mošovi indulony, ať ho to od Procházky tak nebolí.
středa, 12. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Bořek-Třinec--Hezký noční čas pneuservisáci a děkuji anonyme za poklonu. Byl bych ale rád, kdyby jste si příště dali všichni nějaký název, zkratku, je to slušnost. Mé manželství s Pointsem není ještě úplně zpečetěno. Kamarádství započalo už asi před 2 roky a bedlivě jsem svou malou tajnou lásku sledoval a také i částečně pomáhal. Letos v létě jsme se více sblížili a začali spolu dá se říct žít. Včera jsme prožili společně hezký večer a dnes ráno jsme si řekli že by bylo dobré postoupit dál a říct si konečně to kouzelné slovíčko ano. Tak za pár týdnu bude asi skutečný obřad. Neměl a nemá na mne vliv p. Procházka i když jsem na jeho nejnovějším servise byl a viděl něco co u nás nemá obdoby, nemá na mne vliv poslední číslo Pneurevue. Vždyť jsem tady osobně před pár měsíci psal a poprosil redakci aby promluvila s F.Mošou v jejich časopise. Jsem rád, že se tomu i tak stalo, je to jen dobře a děkuji redakci že slyší na požadavky i tady z diskuze. Nemá na mne vliv další okolnosti dnešních problémů v sektoru pneu. Má volba byla a je zcela svobodná, nenucená, ne nutná pneu okolí dnešní doby. Prostě volná, absolutně svobodná volba. Protože jsem měl možnost pečlivě prostudovat a srovnat všechny sítě v ČR, tak jsem se rozhodl pro tuto svobodnou fungující a podle mne do budoucna životaschopnou síť. Je to manželství kdy se můžu rozvést kdykoliv mne něco na partnerce hrubě zklame, kdy mne zradí, kdy mne podvede ale tak i ona mne může opustit když ji třeba podrazím. Je to partnerství, není to doslova otroctví, nevolnictví jako u ostatních v ČR nefungujících sítí. Nemám růžové brýle, nemám cíle mistra světa, nejsem přesvědčen že vše je tam nej,nej , ale je zde konečně podpořena svoboda a myslím že i já trochou ze svého umu mohu něco skupině nabídnout. Bořek Filipec. http://www.pneucentrumprofi.cz/
úterý, 11. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Pokud tam doopravdy je,co by ho asi k tomu tak vedlo?U něho se to podle mne jedná že tam šel s rozumu.Ten ví co dělá a hlavně proč to dělá.Blahopřeji mu.
úterý, 11. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Zrovna jsem se dozvěděl,že Bořek je v Points.Je to pravda??Co tě k tomu vedlo...
úterý, 11. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Tak jsem se nasmál že se šíleně naskladní nějaký internetový prodejce.Čímpak asi?Gumy jsou všude a lezou i z ledniček v OK elektru.Tak třeba možná vložkama?Třeba do bot aby mu nebylo zima od země,nebo že by ty jiné?Třeba i redbull mu dá křídla.Néé už to mám,budou to tampony OB.Vždy bude mít pak pocit sucha.
úterý, 11. prosince 2012
 
Anonym
Anonym SKUTEČNÝ FERDA.Upadlý internetový blb na hlavu napsal-Jen kluci nenaskladnujte!! My internetové obchody ale naskladníme,hodne naskladnime za lepsich podminek než vam zbylo z lonska a pak vas smaznem :-))-------Tak si naskladni ty pako vyjeté třeba vlak gum a chci pak vidět komu to prodáš?Vytapetuj si s těmi gumama hajzl a spláchni se tam,protože se vymažeš ty hňupe sám.Raději hledéj nějaký strom a hoď si to!Ty jsi ale magor a blb že svět neviděl.Zduř.
úterý, 11. prosince 2012
 
Michal
Michal SJM: já se omlouvám, úplně jsem Ti v tom zápalu včera večer zapoměl odepsat. O těch polácích máš naprostou pravdu, na to nemohu říct ani popel. Já je prostě nemám rád jako národ a mám vůči nim averzi, ale samozřejmě vše co jsi napsal je naprostá pravda. Je fakt, že jejich národní hrdost je něco čeho mi nedosahujeme ani z desetiny a uctíváme pana disidenta, který vykonal hlavně to, že prostřelil našemu zbrojnímu průmyslu hlavu a tím jsme se připravili o mraky peněz. Tak mi ale řekni, proč nemůžeme mít takovou národní hrdost a víru ve své dovednosti a ty schopnosti, co mají oni? Já myslím, že je to částečně tím, že jsou hodně věřící národ a řídí se prostě a jednoduše desaterem, ale my se neřídíme v praxi ani jedním. Od toho se to myslím částečně odvíjí a nebo je to jen povahou lidí a že chtějí více táhnout za jeden provaz? Opravdu nevím. Ale jinak jsem byl taky naprosto překvapený, že to byly samé letňáky. Horší je, že tady v Praze ti, kteří tam mají ty 3-4 mm nasazené v zimních to tam klidně nechají a budou na tom lítat klidně až do příštího roku. Mám takového souseda. Včera jsem mu říkal, že má ty gumy úplně v pytli, že by to chtělo nové zimáky, že to už nemá ani ty 4mm. Odpověď byla, že to na tu Prahu tady stačí....to nechápeš.
úterý, 11. prosince 2012
 
Anonym
Anonym SJM--tak i tady máme konečně 10 cm. Práce včera i dnes přesně akorát, bez stresů i prostojů a zase to není ono. Na každé kapotě sněhová čepice a vespod kroudy nasolené břečky a většina toho zůstane v dílně. Dnes má u mě tato vláda první + za "uzákonění" zimáků od 1.11. Můj postřeh se liší od Michala. Většina přijela na dojížděných zimácích bez vzorku, ale měli jsme i dvě sady Michelin A3 205/55 (DOT 2006 a 2009) vzorek cca 4.5-5mm, že vůbec nebrzdí a v zatáčce nedrží. Samozřejmě šli do kufru, že na jaro budou ideální. Další 3,4 měli nějaké Kormorány, Savy ani ne 3mm a také prý léto na nich objezdí. Po těch zkušenostech jsem se již každého raději ptali i když lezly dráty, zda si bere. Dnešní pozitivum 100% zákazníků bralo nové. Hodně lidí, co tam mají dnes 4-5mm, na tom budou chtít přežít do října 2013. Od jara tak neočekávám nic, zima by ale mohla znamenat mírné zlepšení. Jednoznačně se mě potvrdilo, že obyčejný lid bude dojíždět jak to jen půjde. Když jsem jim dnes pravil, že zimní při 4mm musí dolů, dva naprosto stejně odpověděli, co za debila vymyslelo vyhazovat pneumatiku sjetou na 50% !?!? A co se předzásobení týče, já být imorťák, taky bych se nesmál. Je hezké na 2,3 místa naprat 100000 ks, ale není také od věci dostat na 1000 servisů po 200-300 ks. Ve výsdedku je to stejné a pro závoz zbývají 2-3 měsíce a na distribuci postačí relativně malé prostory, že? Ale skladujte 1/2 roku 1/2 mega gum. To je hangár a co teprve takový hasičský inspektor, co? Ten až vám spočte požární zatížení, zjistíte že stěny musí mít sílu jako válečný bunkr, hydrant průměr jako ropovod družba a hasičská jednotka za dveřmi. Z tohoto úhlu pohledu to vypadá jinak, že?
úterý, 11. prosince 2012
 
Michal
Michal No vidíte, ani jsem to nedopsal a už tu mám první škrtnutou značku, kterou se nebudu ani zabývat a tou je Bridgestone. Právě mi přišla nabídka ceník letních gum,tak je namátkou: potenza S001 225/45/17 91Y 1749 kč, 205/55 R16 91V ER300 ECO za 1210 Kč, T001 91H 1320, T001 195/65 R15 H za 984 Kč, EP150 981 Kč. Z toho mi v případě té S001 vychází sleva nějakých cca 71% (?) z katalogovky z loňského jara, tedy z nějakých 4500 a oni to perou za 1749 aspoň doufám, že bez daně. Autor ceníku: Avidox Media Ltd. Limited - org. složka, branch Praha. avidoxpraha.cz - koukám, že mimo gumy prodávají kde co od IT po telefony a limonády. Takže to rovnou mažu a škrtám bridgestone z jakýchkoliv objednávek, protože se určitě najde dost bláznů, kteří to využijou, nakoupí to tam a pak budu vysírat s cenou na netu o sto šest. Popgom už asi začal.
úterý, 11. prosince 2012
 
Michal
Michal Chlapi co se týče toho naskladnění, tohle musíte přece taky zvážit dle svých schopností a vašeho kšeftu a zákaznické skladby a zkusit co nejlépe odhadnout, kolik toho prodáte a v tom je každý z nás úplně jiný. Nemít na skladě ani gumu není úplně rozumné, protože všichni víte, že přijde zákazník, který chce prostě gumu hned, hned přezout a hned odjet, takže vyhrává ten kdo ji má a ne ten, kdo ji bude někde objednávat. Já bych tady bez gum být nemohl, to i kdybych chtěl, tak to by prostě nešlo, dnešek a včerejšek to jenom potvrdil, je fakt, že pražáci jsou taky ignoratni a nabubřelí, kteří chtějí všechno a hned a mě jen děsí kolik jich jezdí ještě na letních, napadly 3 cm sněhu a hned je z toho kalamita, ta je tady ostatně pokaždé když zaprší. včerejšek a dnešek byl jak 25. říjen, tušil jsem, že to budou všechno staré sjeté zimní a ono to bylo z 95% na letních gumách a ještě sjetých, což mě teda děsí ještě víc. Teď začíná co se týče léta příhodná doba na vyjednávání a záleží na každém jak si udělá dobrou vyjednávací pozici. Rozhodně je dobré se neunáhlit a nebrat první možnou věc, kterou vám imporťáci nabídnou.
úterý, 11. prosince 2012
 
Anonym
Anonym no třeba takovej pešíček, ten naskladní určitě :-))) ten musí mít hodně peněz v hotovosti a vysokej kredit... Přes internet se prodá 20% max, max , max a zbytek se prodá mimo internet, takže internet může smáznout leda sám sebe ;-)
úterý, 11. prosince 2012
 
Michal
Michal Tak nám představili novou octavii. Mimochodem, nejmenší kola na tom budou 16ky, 15ky už se sem nevejdou a po většinou budou na 17kách a 18, v běžných rozměrech 225/45 R17 a 225/40 R18, to zůstane zachováno. Jestli tam 15ky půjdou jako na Golfa VII, tak leda v té základní motorizaci, 1,2 TSI 63 Kw, ale nevím to přesně.
úterý, 11. prosince 2012
 
Anonym
Anonym Jen kluci nenaskladnujte!! My internetové obchody ale naskladníme,hodne naskladnime za lepsich podminek nez vam zbylo z lonska a pak vas smaznem :-))
úterý, 11. prosince 2012
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz