Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
PM
PM Pokoušel jsem se dát dohromady nějaký výpočet ,pokud počítám že by si každý zákazník koupil jednou za 4 roky nové pnru
úterý, 29. června 2021
 
Hrouda
Hrouda 54.0876% dělají montaže a 45.9123% je zisk z prodaných pneumatik a opravneho materiálu, ventilů. Závaží a td.
pondělí, 28. června 2021
 
roman
roman Zdravím všechny rozumné pneuservisáky. Souhlasím s Bořkem asi ve všem, co napsal. Prvně bych se ještě vrátil k minulé anketě, kde bylo cca 50% pneuservisů ochotno přezouvat všechny nové pneumatiky za stejný peníz bez ohledu na to, kde byly pneumatiky zakoupeny. Tomu opravdu nerozumím, proč těchto cca 50% pneuservisů nemotivuje (či nechce motivovat) zákazníky k nákupu zboží ve svém pneuservisu a nevadí jim, že někdo "líže pouze smetanu v obleku a druhý po něm dojídá pouze drobky v propocených montérkách". Ano, až se budou ceny za přezutí blížit 100€, pak možná (asi) změním svůj názor, ale dříve nikoliv. Já říkám zcela otevřeně, že mě to hodně vadí a proto jednám tak, jak jednám. K Bořkově dotazu: U mě činí poměr zisku z prodeje pneumatik cca 60-70% celkového zisku.
pondělí, 28. června 2021
 
BF
BF Hezký pozdní večer přátelé gum. SJM příteli, děkuji ti za příspěvek, který přesně popisuje situaci na trhu která brzo nastane. Napíšu jen k anketě - V jakém poměru se u vás podílí marže z prodeje zboží a služby (práce) na HV (zisku)? Uveďte nejbližší variantu - Jestliže někdo napíše 80 práce / 20 marže pak je to buď obyčejný boudař, který žije jen z toho že po šichtě příjde a převleče se a jde přehazovat gumy, ale ten by tu nehlasoval, nebo to je autoservis který žije s náhradních dílů, ale spíše to jednoznačně vidím na určitou snahu zmanipulovat výsledky této ankety určitou skupinou která chce navodit, že z práce se krásně vyžije a gumy nepotřebujeme prodávat a jsou téměř bych napsal zbytečností. Já tvrdím však jedno. Neexistuje aby dnes jakýkoliv solidní pneuservis byť už třeba s jedním zaměstnancem mechanikem vyžil s těchto nesmyslů které mají teď zrovna v anketě 40% hlasů. Zcela a zhola blábol. Z práce by nezaplatil téměř ani zaměstnance, natož sebe, energie a to se už vůbec nebavím o strojích, vybavení, apod. Takže verze 50-50 je ještě schůdná a možná, ale 80 práce-20 marže je totální nesmysl, hloupost a blábol. Beru to tak jak to je a nebudeme si tu namlouvat, kteří víme o co jde, že tohle je práce lidí kteří si myslí že jim třeba budeme už letošní zimu přezouvat jejich gumy. A ty věci tady už zase čerstvě jsou a tlaky které se snaží vytvořit třeba zrovna umělými výmysly typu této ankety. Vím jedno, letos v zimě se přidávají další solidní a kvalitní pneuservisy k omezování internetových gum v přezouvání. Důvodu proč tomu tak je a bude je několik, nebudu je tu všechny vyjmenovávat, ale jedním s důvodů je že prodej jejich pneu a zisk z nich má absolutní přednost před jakýmkoliv dovozem nových gum odkudkoliv. A proto žádný opravdový pneuservis nemůže a nikdy ani nenapíše takový nesmysl který má teď v anketě 40%. Můj osobní názor. A teď bych poprosil Romana, Čendu a další o jejich názor a kolik dali oni do ankety. Díky.
pondělí, 28. června 2021
 
SJM
SJM https://www.autojournal.cz/ceka-nas-nedostatek-pneumatik-cina-a-usa-skupuji-svetove-zasoby-kaucuku/ tak kolik tipujete pánové, že na podzim podražíte? Jako dřevo, 300%, nebo stavební ocel 150%, nebo plechy o 100%? Podle toho co zažívám dnes a denně u mnohých jiných komodit, bych to viděl v rozmezí 30-60%. Jo a abych nezapomněl, lodní kontejner stojí z Asie přes 11.000 USD, tj. +550% a cena dále roste. Dovozy gumiček z Číny, tak to bude teda letos haupt trefa.
pondělí, 21. června 2021
 
roman
roman Je to mj. i o penězích. Proč by dělal rukama a ničil si svá záda, když může sedět u PC a fyzicky se nenamáhat a vydělat si podstatně víc, než ten, který se nadře. Až bude fyzická práce královsky zaplacená (jak to je běžné v okolních státech EU), tak se určitě někdo najde a půjde dělat rukama. Sice se víc nadře, ale také si víc vydělá než běžný "kravaťák". Tohle se určitě někdy změní, jen je otázkou kdy to bude.
čtvrtek, 17. června 2021
 
hohencenda
hohencenda Jednou jsem hlavně moc zvědavý kdo v těch pneuservisech bude dělat manuální práci,každý mladý dnes maturitu, vysokou a ručičkama pracovat to ne sedět u počítače to jo.
čtvrtek, 17. června 2021
 
roman
roman Též si myslím, že jak to dopadne s prodejem pneumatik a službami v pneuservisech v horizontu několika let záleží jen a jen na nás samotných, co si necháme líbit a co už ne. Jak se dříve říkalo: "Nevidím jediný důvod si svlékat kalhoty již teď, brod je ještě hodně daleko."
neděle, 13. června 2021
 
BF
BF V článku -- Jednou z nás budou "pneu-pošťáci" s kterým v některých věcech souhlasím však také napsal---- p. Urbánek: Něco podobného bude platit i pro pneuservisy. Ty už nebudou vůbec prodávat pneumatiky, ale pouze poskytovat služby----- Tak tady bych se vsadil o hodně peněz a nejenom o ně že se pořádně tedy plete a po včerejšku jsem si hodně jistý, že to není a ani nebude nikdy všeobecně a globálně pravda. Ano, pro garáže, plechboudy a některé další i třeba solidní pneuservisy, kteří nepřistoupí na věci o kterých jsem tu velmi nedávno psal, ale celkově to není a nebude pravda. Absolutně p. Urbánek nemá představu o tom co se chystá, připravuje a co už i začíná fungovat je. Jen mohu říct, že pneuservisy nespí, výrobci je více už dnes potřebují než si sami přiznávají, vyhledávají je a problémy budou mít právě takoví prodejci, kteří si myslí o pneuservisech to co p. Urbánek napsal. Sám nejsi opravdu nic, ale skupina čehokoliv je dnes už někde zcela úplně jinde. No nic, nebudu se do toho zabředávat, ale nebojte se pneuservisy kteří půjdou s dobou. Nezůstanete jen posluhovači internetu a přezouvači dovezených kol. Záleží však jen na Vás.
pátek, 11. června 2021
 
Pneunm
Pneunm :D hezký, ke mě přišel jeden takovej nedávno pro radu, vždy když přezouvám liťáky tak je poškrábu, nevíte co s tím?
pátek, 11. června 2021
 
Hrouda
Hrouda Tak to rozhodně. :D:D to je hodně pečlivá práce. Ale mě na tom hodně pobavilo že mladík ma doma pneuservis k dopravě a všechno zvládá jen ty dodávky ty mu nejdou. :D
čtvrtek, 10. června 2021
 
gp50
gp50 :D tak v tomhle Tě trumfnu. Přijel ke mně pán s defektem. Moc nechápal, proč brečím smíchy, když jsem sundal poklici a ještě víc, když jsem sundal kolo. Strašně se potom divil, že to jde udělat i s jedním závažím na každé straně. http://www.pneurevue.cz/profile/gp50/photo/1-bastl/3.html a druhá http://www.pneurevue.cz/profile/gp50/photo/1-bastl/2.html
čtvrtek, 10. června 2021
 
Hrouda
Hrouda Slušná práce . http://www.pneurevue.cz/profile/hrouda/photo/8-zadarmo/43.html a další http://www.pneurevue.cz/profile/hrouda/photo/8-zadarmo/44.html Pán má vlastní dílnu , ale dodávky mu moc nejdou, tak prý ať to předěláme . Ono vyvažovat na vrbovém proutku nebo na násadě od koštěte to je vždy oříšek.
čtvrtek, 10. června 2021
 
gp50
gp50 Dobrý den všem. Řeším tady pneumatiky 4.00-8 na přívěs sportjacht. Máte prosím někdo zkušenost s nějakou značkou, která něco vydrží? Mitaska nestojí za nic... Díky za případné tipy.
úterý, 8. června 2021
 
roman
roman Určitě to není rozhodující kritérium pro výběr pneuservisu, ale někdy se to hodí (třeba u neopravitelných defektů, kdy zákazník s pětistovkou v kapce by si 2 nové gumy nekoupil, ale na kartu ano). QR platba je určitě dobré řešení, také přijímám též QR platby, ale to je spíš výjimkou. Používat bankovnictví v mobilu není (alespoň podle mně) nejbezpečnějším řešením. Ale to je každého věc, jak se chová v digitálním světě, nikoliv moje.
čtvrtek, 3. června 2021
 
Pneunm
Pneunm SAB taky si nemyslím že možnost platit kartou je rozhodující kritérium pro výběr pneuservisu.
čtvrtek, 3. června 2021
 
SAB
SAB Pneunm: Já mám 5min od servisu hned 3 bankomaty a nevidím jediný důvod příjmat v mém servise karty.Mám spočítané,že ročně na poplatcích bych odvedl bance jednu luxusní rodinou dovolenou a na to jim kašlu.Jak si psal přezutí trvá nějakou cvíli tak nemají problém se do bankomatu projít.Začínám mít víc a víc zákazníku,kteří mají mobilní bankovnictví a těm rád vyhovím okamžitou bezhotovostní platbou,kde si naskenují QR kód a za pár vteřin mi příjdou peníze na účet a informuje mě o tom sms ,že na váš účet pravě dorazila platba a vše je bez polatků bance.Sám nejsem příznivcem karet a využívám je úplně minimálně skoro vůbec,ale chápu že většina populace jsou naučení na kartu,ale v mém servise platí moje podmínky a pokud se to někomu nelíbí at si jede jinam a nebojím se,že právě kvůli nemožnosti platby kartou přícházím o zákazníky.
čtvrtek, 3. června 2021
 
roman
roman Karty beru, hodně lidí hotovost už s sebou ani nenosí. Nebýt plateb kartou, tak bych přišel o pár kšeftů, což mi minimálně "kompenzuje" poplatky bance za platbu kartou, takže u mě karty mají zelenou.
čtvrtek, 3. června 2021
 
Pneunm
Pneunm Já taky karty neberu, mám tady kousek bankomat a když někdo nemá tak si dojde, stejně přezutí chvíli trvá. Mě přijde to procento dost, prodávám drahé zboží s malou marží. Při nákupu řeším padesátku na gumě a nechce se mi to pak jen tak dát bance.
čtvrtek, 3. června 2021
 
PM
PM Dle mého nebrat karty je krok zpět, lidi jsou ochotní připlatit si tam kde se platí kartou, aby nemuseli do bankomatu/banky. Druhá věc je, že se lidi nechaj ukecat při přezutí třeba na doplnění klimatizace(nákup nových pneu), na kterou by v tu chvíli neměli hotovost a mají to při jednom... Docela mě překvapilo kolik lidí nezná nebo nepoužívá QR kódy, nemaj na to apku.
čtvrtek, 3. června 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz