Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
roman
roman Hroudo, zcela chápu Tvoji volbu. Rozdíl v našich názorech vyplývá mj. z toho, že: Ty provozuješ osobní a hlavně (z hlediska zisku a práce) nákladní pneuservis, já se pouze zajímám o servis a prodej osobních a dodávkových pneumatik. Osobní servis má mnohem levnější strojní vybavení, ale je více "nárazový", nákladní má výhodu v tom, že má méně "plonkových" období. Proto plně chápu Tvoje stanovisko a cením si toho, že máš zavedenou "hmyzí" přirážku, což je též dobré řešení, jak zlepšit naši situaci. Použiji Tvoje slova: "Internet nejde porazit" => Ano, nejde, ale pro pneuservisy je současný stav neudržitelný (dokud nebudou ceny prací na evropské úrovni - což v dohledné době nebudou), že "jeden lízá smetanu a druhý jen kydá hnůj", ačkoliv ceny pneumatik v pneuservisech jsou srovnatelné s internetem a proto ten "boj". Pokud naše nabídky trh zcela ignoruje, tak se musíme nějak bránit, aby trh i nás, pneuservisy, bral jako prodejní kanál. Já nebudu měnit svoji strategii. Jsem vytížen na 100% "svými" gumami, proč bych dělal sluhu někomu jinému... Ať se daří, Hroudo a všechno v dobrém.
čtvrtek, 19. prosince 2019
 
Hrouda
Hrouda Bojuji na všech frontách a stále prohrávám a to se nedá vyřešit tím že budu odmítat přezouvat internet tím si to jen podepíšu. Zdarec
čtvrtek, 19. prosince 2019
 
Hrouda
Hrouda Ještě maličkost už se nám slétávají nabídky na léto _--: Jednu sem obdržel dnes: Přeji dobrý den pane Šando, V příloze Vám posílám ceník na leden 2020 :____-- má odpověď : Nečekám že se něco změní : Dobrý den Děkuji přílohu jsem prošel. A zasílám Vám svojí přílohu, kterou má k nahlédnutí každý kdo má internet. Je to 20 vteřinová záležitost pro každého kdo má telefon s internetem. Je to k pláči pokud Vám záleží jen na číslech, která vám dělají internetoví prodejci a vaši frančízoví partneři. Nejsem žádný patlal v garáži a dobře platím zaměstnancům a to jen proto že neprodávám s korunou. Každopádně z prodeje Vašeho sortimentu bych neměl ani tu korunu. Proč jste prosím vážil Vaše kroky k nám, když jste musel vědět, jaká je reálná nákupní cena v prostoru vy a uživatelé a skutečná prodejní cena a strategie Vašich partnerů ? Pokud je cena na trhu taková a vy jste to netušil tak je něco špatně. Pak je tu možnost že jste si myslel že jsem jen nějaký kapr co se nechá chytit. Pro Vaší informaci : Jsem na pneu trhu už 15 let a nejsem úplný kapr . Vlastním stroje za stovky tisíc a vydělal jsem si na ně prodejem pneu a montáží . Je pravda že ty montáže převládají , ale to jen proto že s ostatními dodavateli až na pár vyjímek je to to samé co s ________________ FIRMU JSEM ZAMĚRNĚ ODMAZAL OMLOUVÁM SE ALE NEMUSÍTE VĚDĚT VŠECHNO :D :D Přeji krásné vánoce. S pozdravem
čtvrtek, 19. prosince 2019
 
Hrouda
Hrouda Čendo chápu jak to je . A držím ti palce . Vážně držím jseš fajn chlap. Ale to co tu děláte nejde porazit ,jsou v přesile. Nesnáším internetové vypruzovače , a dávám jim zabrat po svém, tady na místě nemají jedinou výhodu, čekají frontu, předbíhají je nakupující a nemám pro ně ani vteřinu času navíc žádné vlídné slovo a pokud něco chtějí třeba nějakou informaci o stavu vozu ( běžné prohlídky vozu a kontrolu stavu dělám zadarmo) nemám čas a nebo to beru jako zakázku a už platí dle platných Nh . Ale nebrat je vůbec? Když přezutí zadní nápravy účtuji cca 2200kč bez DPH a trvá mě to i s kafem 45minut. Když se zadaří dělám i 3 tahače za den z internetu. A není každý týden posvícení. Nebo zemědělci to taky není za kačku a stejně tak stavební firmy. Když to přezuji tak tahač na zadní nápravě jezdí průměr 250 000 až 280 000 km to jsou dva roky kdy si stejně nekoupí a potom co ho vyženu tak už se ani nepokusí si tu něco koupit. Internet je úplně všude, kam se podíváš a pokud tu máte všichni co tu píšete tolika práce tak i vy samy využíváte internet a to zrovna teď a to na nákup dárků protože pokud děláte pneuservis tak na nic jiného nemáte čas a vánoce jsou už za rohem :D Každý dnes ten nebo ten produkt kontroluje po internetu a je hrozně fajn když jsme úspěšní a prodáme pneu ze skladu , ale je to bída co zbývá a neříkejte mě jak skvěle nakupujete já to znám . Všichni z nás dělají trubky z někoho jen menšího průměru a z někoho i pořádnou rouru. Letos jsem prodal rekordní počet pneumatik, jak nákladních tak osobních , ale je to jen a to odhaduji nemám to spočteno jen asi 40% toho co mnou proteče. Firmu kterou jsem považoval za vlajkovou loď neboť vše brali ode mě, tak na nejdůležitější odběry mě přebral výrobce návěsů Schwarzmüller. To je kotel co a mám je vyhodit ? Nemontovat? Hrozně bych si přál aby si každý internetový vypruzovač nabyl hubu , ale nejdřív ať mě zaplatí za přezutí. Nebudu je vyhánět ,ale budou platit a dívat se jak je nemám rád. Možná to bude mít neblahý dopad třeba už nepřijedou , ale po vašem vyhoštění se jich většina k vám také nevrátí , ale u mě za to alespoň zaplatili a o to tu jde. Tak se snažme a nedělejme hlouposti ať se tu můžeme příští rok zase dohadovat . Krásné svátky všem.
čtvrtek, 19. prosince 2019
 
hohencenda
hohencenda Hmyz má u mě smolíka zrovna včera 17:30 ted mi dovezli pneu z netu potřeboval jsem je hned,nevím jestli si myslel že v pneuservisu by na ně čekal pár měsíců tak bych přijel a dnes u vás přezul co to bude stát,jen at si ho užíjou jinde.
středa, 18. prosince 2019
 
Hrouda
Hrouda Jsem rád že se daří Romane, vzhledem k tomu že jsem letos přezul internetu jako máku a za plnou cenu tak bych mohl zůstat doma až do další sezóny, ale to bych nevydržel, tak nastoupím 6.1.2020 a budu je ždímat dál. Třeba dneska demontáž montáž 10.00-20 RUSKÉ šlupky dodavatel D. Koudelka PNEUCB České Budějovice moc děkuji . přezul jsem to za 2600kč bez montáže na osu a bez otravování se s nabídkou a vším tim kňouranim okolo jak je to furt drahý a nic to nevydrží že to musí každých 20 let znova přezouvat. Fajn a práce. Jedná sada 16.9-34 cultor ze skladu další 4liry + za montáž doma a jinak od rána samej opruz: tu utíká zalepit, todle otočit je to zhoblovaný tak ať to neni na očích a jiný výživný věci tak jak to v nákladní dopravě je no jsou to chudáci všichni je okrádáme tak musejí šetřit , 12ks Lassiček a spoooustu defektů . Mít pneuservis je strašně zábavný a život naplňující . Veselé vánoce přátelé. SJM ani se mě nekdy nechce věřit a čekám že to vše je jen sen.
úterý, 17. prosince 2019
 
roman
roman Zdravím ve spolek. Kšefty stále jsou, takže budu mít otevřeno i 23. prosince a pak budu konečně odpočívat. Sezónu hodnotím jako velmi dobrou. Ačkoliv bylo stále co dělat, tak počasí nám přálo a bylo to sice "nadoraz, ale snesitelné". Svůj slib jsem splnil na 100% a nepřezul jsem v sezóně ani jednoho hmyzáka, i dneska jsem jednoho hmyzáka odkázal až ne leden. Ještě víc mě těší, že konečně i v mém okolí dochází některým pneuservisům to, že hmyz je v sezóně nežádoucím a obtěžujícím elementem a pokud jej obslouží, tak jedině s "hmyzím" příplatkem. Jen tak dál! Jelikož se blíží Vánoce a rok 2020, tak Vám všem přeji vše nejlepší, hlavně zdraví a hlavně NEBOJTE SE A PŘIDEJTE SE!
úterý, 17. prosince 2019
 
Tire
Tire Ahoj zdravím dnes se opět prokázalo, že vrcholný management společnosti continental je úplně odtržený od reality... příští rok se podle všech náznaků očekává pokles ekonomiky a dnes mi předloží předobjednávku na jarní sezónu s požadavkem na nárůst v segmentu UHP Continental o cca. 20% úplně mimo... hlavně že se v jejich společnosti chystají propouštět...
úterý, 17. prosince 2019
 
Hrouda
Hrouda Toho poměru si asi ještě nikdo nevšiml na těch správných místech. Jinak by už někdo zakročil a je to dobře protože jinak se s toho dost lidí pos... i já. Služebně prakticky necestuji ne že bych nechtěl, ale nemám čas ztrácet čas a osobak ve firmě vlastním, musím se nějak dostat na dovolenou . Zítra naposledy a návrat ke strojům až 2020.
úterý, 17. prosince 2019
 
SJM
SJM A zase jsme na špici. Tentokrát co se poklesu nových registrací osobních automobilů týče. Průměr EU paběrkuji kolem -0,3%, ČR má skvělých -6.3%. Jak by řekl klasik z Pelíšků "A zase jsme o krok napřed". Ale vážně. ČR vyniká jistou anomálií, kdy má naprosto obrácený poměr soukromých/služebních (25/75%) proti západní Evropě (75/25). Firmy ale se chystají, nebo už i šláply na brzdu, jak mzdovou, tak investiční, kam spadají i firemní vozy. Nedávno jsem vyslechl rozhovor zhruba tohoto znění. Chtěl jsem manželce pořídit nové auto, staré má již 5 roků. Líbí se jí X1, ale zatím váhám, musíme začít šetřit, lidi letos také dostali místo 14 platu poukázku do Kaufu za 500 a začínají rebelovat. Nebylo by to taktické, zřejmě budu muset i pár propustit, tak snad to manželka pochopí. Nezbývá, než pánovi popřát chápavou ženu.
úterý, 17. prosince 2019
 
SJM
SJM Pár nenápadných, leč ne nepodstatných zpráv, nepřímo se dotýkajících i dříve či později i pneu oboru: 1) Český výrobce autodílů krachuje. Plasty pro Ford či VW vyrábí ve Valašském Meziříčí 500 lidí........ 2) Pro majitele firmy SKD Bojkovice Petra Kuchaře mladšího letošní rok znamenal tvrdý a nakonec neúspěšný boj o záchranu podniku, který stojí na dodávkách pro automobilový průmysl. Firma zaměstnává kolem 500 lidí. 3) Agenturní zaměstnance bude dle potřeby propouštět i největší český výrobce automobilových dílů Brano. Firma počítá s až osmiprocentním poklesem zakázek, což by v případě tržeb znamenalo propad o více než čtyři sta milionů. Bohužel, tady se nejedná o poplašné zprávy pisálků, ale o letmý pohled za oponu průmyslu automotive, kde to zatím nevře, ale již slušně bublá. Jen tak mimoděk, výrobci obráběcích strojů u západních sousedů a logicky i u nás zcela otevřeně mluví o krizi, a tak, jako mají automobilky tady své dodavatele čehokoliv, u obráběcích strojů (automobilky i jejich dodavatelé brzdí či přímo ruší objednávky strojů) to platí v bledě modrém. A teď něco málo matematiky 7 třídy: Pokud stoupne nezaměstnanost o zanedbatelné 1-1,5 procentního bodu, což obnáší cca 100 tis. lidí, budeme stále pod 4%, a to je stále v rámci EU skvělé číslo. 100.000 lidí (včetně zaměstnavatelů) přestane do systému odvádět daně (celkem 15.000/měs.), za jeden rok cca 18 mld.Kč. Těmto ale bude třeba vyplácet podporu, dávky a hradit za ně pojištění, řekněme nějakých ušmudlaných 12.000, ale za rok je to 14 mld.Kč. Každý 1% bod nezaměstnanosti teoreticky může znamenat zářez 30 mld. A pak je tu jeden důležitý, velmi často opomíjený faktor. Onen "ohromný" růst mezd, jak tu ekonomové, politici i novináři nám tlačili do hlav, byl v době růstu zapříčiněn z velké míry u "běžných" lidí množstvím přesčasových hodin, které se téměř všude z pragmatických důvodů nevykazují, ale objeví se v odměnách, ale odměn (přesčasů) valem ubývá. Lidem platy nikdo nekrátí, ale budou jen brát ve výsledku méně, samozřejmě méně odvádět na daních oni i zaměstnavatelé a tudíž opět výpadek výběru státu. Tato položka příjmů přitom patří k pilíři rozpočtu a zaznamenala v poslední době největší růst. Pokud toto má být ono měkké přistání ekonomiky, jak hovoří paní MF, myslím si, že mnoho lidí s ní nebude souhlasit. Více na https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/autoprumysl-ve-splinu-vyrobci-autodilu-cekaji-potize-chystaji-propousteni-1364966?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Více na https://www.e15.cz/bude-krize/cesky-vyrobce-autodilu-krachuje-plasty-pro-ford-ci-vw-vyrabi-ve-valasskem-mezirici-500-lidi-1365166 https://archiv.ihned.cz/c1-66686770-dodavatel-pro-automobilovy-prumysl-skd-bojkovice-hleda-noveho-majitele-firma-prepalila-svuj-rust
čtvrtek, 12. prosince 2019
 
jenicek
jenicek Lidé jsou různí. Ale jsem optimista. Zatím mám pocit, že těch rozumnějších, co si nás váží, je víc.
středa, 11. prosince 2019
 
Pneunm
Pneunm To bych vážně nebral osobně, ten rozumbrada bude radit všude, to se klidně vsadím. Je to prostě práce s lidmi a ta je takových historek plná. Nedávno mi kamarád topenář vyprávěl jak už nevydržel rady zákazníka a odjel na kafe. Po dvou hodinách mu zákazník volá jestli to jako přijde dodělat, a on mu pravil že když tomu tak rozumím ať si to dodělá sám, že tam všechno potřebné má a že on mu pak jen vystaví fakturu za pronájem nářadí.
středa, 11. prosince 2019
 
jenicek
jenicek To s poklicí se mi taky nedávno stalo. A já si říkal, že je to kvůli tomu, že vypadám mladě a nezkušeně. A zákazník prostě nemel ke mě důvěru, ale kdyz se to stane i tobě Romane tak to je síla. Může být v ceníku poplatek za blbé kecy 500kc? :))
úterý, 10. prosince 2019
 
roman
roman Pneunm: Nevím, mě připadá, že část zákazníků bere "robota" v pneuservisu jako totálního d*bila, neboli "druh" o několik tříd níže, než automechanika, číšníka, pokrývače, kosmetičku atd. Proč si tak myslím? Zrovna včera mě kravaťák zcela bezdůvodně před montáží poklice "proškolil", že "v pokličce je zoubek na ventilek". To je ale překvapení... Nevím, zda by někdy kravaťák takto zcela bezdůvodně školil automechanika před výměnou oleje tím, kam se lije motorový olej, nebo kosmetičku, že ten pleťový krém je určený na obličej a nikoliv na zádel. Asi pouze jednou by takto dotyčného "poučil" a "Sbohem". A to není ojedinělý případ => těch keců, že prodejce pneumatik mi vzkazuje, že je tam "rotace" jsem slyšel tisíckrát. Že někde na internetu četl, že.... asi milionkrát... Kdyby se raději prodejce postaral o servisování svého zboží, udělal by (dle mého názoru) lépe. Naštěstí existuje i mnoho zákazníků, kteří si mé (naší) práce váží a to mě těší a uživí.
úterý, 10. prosince 2019
 
Pneunm
Pneunm Romane já to takhle neberu tihle lidé se takhle chovají ke všem já je ale narozdíl od pokladní nebo číšníka můžu poslat někam
úterý, 10. prosince 2019
 
roman
roman Pneunm: Ještě jedna poznámka: Někteří zákazníci nás mají, pneuservisáky, za ty nejpodřadnější "roboty" a největší blbce. To se také musí změnit.
úterý, 10. prosince 2019
 
Pneunm
Pneunm Máš pravdu, před deseti lety jsem začínal a byl jsem rád že jsem rád ale dnes je situace jiná a hlavně už mám na cizí gumy vážnou alergii. To raději přitlačím reklamu, přilákám nové zákazníky a tohle nechám konkurenci.
úterý, 10. prosince 2019
 
roman
roman Je to tak, jak píšeš. Bohužel jsme si zákazníky (a nejen je) tak v minulosti "vychovali" a oni toho logicky vy(zne)užívají. Bohužel nikdo z nás neměl před 10 lety odvahu říci zákazníkovi, že tato zakázka je pro mě nevýhodná, tudíž Sbohem, milý zákazníku, tvůj prodejce tě jistě milé rád přezuje. Nyní je situace téměř už neudržitelná a my to musíme změnit do normálního stavu. Ale bude to pár roků trvat.
úterý, 10. prosince 2019
 
Pneunm
Pneunm Nejvíc mi na tom vadí že oni nedokážou poskytnout kvalitní služby ale za hajzla jsem já protože nechci dělat jejich práci.
úterý, 10. prosince 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz