Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Hrouda
Hrouda Cenu řeši u nás každý. Nejdříve cenu za...... a pak se rozhodují. Stává se že po zjištění ceny i odcházejí řešit přezutí v šedé zóně tohoto odvětví. A ti samí se vracejí jen v případě potíží. Poškození šroubů, bezpečnostní klíč k nenalezení, defekt už dvakrát opravovaný, a další. A v tomto případě je cena na druhem místě.
středa, 27. září 2023
 
roman
roman Nevím, jak u vás, ale u mně nejvíc řeší cenu lidé v novějších vozidlech vyšších tříd než lidé s letitou Fábií, Octavii nebo Felicií.
středa, 27. září 2023
 
SJM
SJM Souhlasím s Romanem. Z jeho úhlu pohledu je tomu tak. Pak je tu ale i druhý pohled, neméně důležitý, a to zákazníka a ten se za poslední 3 roky dost změnil. Dříve bylo handrkování o ceně spíše dílem ješitnosti či jistého druhu "sportu", nebo často nabubřelosti zákazníka. Dnes, kdy všechny základní životní náklady se skokově zvýšily o desítky procent, se pro mnohé, cenové vyjednávání stává nutností. Když mladé rodině, která s měs. příjmem cca 50000 patřila do střední třídy, stoupne hypotéka ( nájemné) z 11000 na 21000, energie ze 3000 na 7000, o cenách potravin raději ani nemluvit, rázem domácí finance vypadají poněkud jinak. Je také pravdou, že tyto rodiny vlastní z nutnosti 2, často postarší auta. Když vidí, že cena 5 roků staré káry stojí stejně, jako stála v té době nová a pak uvidí ceny nových, nemluvě o elektrických, mnozí propadnou do beznaděje. Jak znám mladší maminky, šetření na milovaných dětech je úplně až to poslední, ale první na řadě bývá tatínek a protože auta jsou tatínkova parketa ( že maminka je využívá často mnohem více je většinou nepodstatné), tak ten musí ušetřit na provoze. No a výsledek je tu. Na nové nemáme ani náhodou, tak budeme opravovat a opravovat a to pokud možno co nejlevněji to půjde. PHM za 40 tomu jen přidávají na vážnosti. Samozřejmě, všichni to nemají takto. Je dost lidí, co nějaké kačky, pokud jde o káry, domy, dovolené neřeší, leč co se prací v servisu týče, tak ze zkušenosti patřili k nejhorším. Napadá mě jediné: Dobře již bylo.
středa, 27. září 2023
 
Hrouda
Hrouda Romane to je naprosto přesně popsáno. Neni co dodat.
úterý, 26. září 2023
 
roman
roman PM: Nápad to je dobrý, ale.... Dostat ceny do přezouvacího kalendáře je to poslední. Majoritní část naší populace má jediné kritérium a tím je cena výrobku či služby. Většina telefonátů začíná slovy: "Dobrý den, za kolik máte XYZ?" Markety to vyřešily tak, že "drží" všichni spolu stejnou cenu. Rohlík stojí všude stejně, stejně jako chléb, mléko atd. Rozdíly jsou žádné nebo minimální a pokud, tak pouze kosmetického rázu. I ceny v akcích bývají stejné nebo s minimálními rozdíly. V naší branži je větší konkurence, takže sice můžeš zavést "sezónní" kalendář, ale pokud to neudělají i jiný, tak to nevidím moc růžově a opět ten nejlevnější to vyhraje a bude si moci koupit dokonce i 2 misky rýže. To, že může být (i bývá) odfláknuté je druhou věcí, ale jak říká český zákazník: "Ta cena byla skvělá".
úterý, 26. září 2023
 
Hrouda
Hrouda PM. Rád ti to popíšu. Ale nemám na tebe kontakt. .
úterý, 19. září 2023
 
Hrouda
Hrouda SAB. Asi máš pravdu. Jaký plán. Mám tak různorodou klientelu že se v tom sam nevyznám :D A vetši část je uz na hraně toho co unesou, což bych mohl říci co je mě po tom. Vidím že přijedou károu za dvě mega s tastičkou přes rameno a sluneční brýle na čele, ale jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná a tak. Tak ze dost často chtějí cenu vědět dopředu což neni problém cenik mám jasne daný, ale jen jsem trošku váhavej . Chtěl jsem jen rict že se jim to líbit nebude. No ale určitě dudou i tací co to pochopí a budou to respektovat .
úterý, 19. září 2023
 
Poo
Poo https://www.kaufland.cz/pneumatiky/ :-)
pondělí, 18. září 2023
 
PM
PM Přemýšlím o nákupu vyvažovačky Hunter, top model s přítlakem a všim příslušenstvím. Rozmluví mi to někdo? Nevím jestli je to rentabilní . Nerad se zákazníkům vnucuju a je vůbec poptávka po prémiovém vyvážení?
pondělí, 18. září 2023
 
PM
PM Myslím, že v budoucnu se bude podle sezonnosti učtovat i v jiných oborech. A to nejen z personálních důvodů. Pneuservisem to nekončí. Otázka jak to dostat do přezouvacího kalendáře. V hotelech je to jasný, lidi dopředu vědí kolik je bude hotel stát a cena se mění dle obsazennosti.
pondělí, 18. září 2023
 
SAB
SAB Hrouda:Sám víš ze své letité zkušenosti jak to v sezónách v servisech vypadá to známe všichni. Jaký by jsi chtěl k tomu plán? Je to naprosto jednoduché, podle vytíženosti se odvíjí ceny.Mají hoteliéři a ubytovací zařízení různé ceny dle sezónní vytíženosti svých ubytovacích kapacit? Mají! Mají provozovatelé ski areálů různé ceny skipasů dle sezónní vytíženosti ? Mají! Potřebují to lidé nutně k životu? Nepotřebují,ale akceptují to! Potřebují řidiči zimní pneumatiky podle ročního období? Potřebují ! A dokonce je potřebují podle zákona,když chtějí a potřebují jezdit.Co z toho vyplývá? Že řidiči to budou akceptovat,když chtějí a potřebují jezdit.Nic jiného jim zbývat nebude. Ano jistě se najdou takový,kteří to akceptovat nebou chtít a ti pojedou vedle k Frantovi a Tondovi,ale Franta a Tonda budou mít tak plno,že řidiči budou čekat třeba i tři týdny než příjdne na ně řada a pak zjisti,že jim to Franta nebo Tonda pěkně dojebali a zničili ráfky,nedotáhli šrouby apd. Co z toho vyplývá? Že zákazníci,kteří dlouhodobě jezdili k tobě a byli zvyklý na nějaký vyšší standart tvojí práce se po zkušenostech s Frantou a Tondou k tobě vrátí a budou akceptovat i vyšší ceny v důsledku velkého vytížení tvého servisu.
pondělí, 18. září 2023
 
Hrouda
Hrouda Zajímavé je tu někdo s propracovaným plánem? Nebude to mít efekt přijdu v jiný čas? Nebo jdu k Tondoj do garáže, tam je mu jedno kdy přijdu. Pneu a jejich montaž je nutne zlo chlast má jiné prior. Čislo nekde zhruba nezi 1 až 2 v žebříčku to musim mít.
pátek, 15. září 2023
 
roman
roman Hohencenda: O čem se v tom Brně jednalo?
čtvrtek, 13. července 2023
 
hohencenda
hohencenda Který borec gumař,vypáčil tu mříž v Brně a zachránil ty dva človíčky před uhořením?
středa, 12. července 2023
 
SAB
SAB PM: přesně tak máš pravdu. Jaký si to uděláš takový to máš. Jestli je někdo blbec tak blbcem zůstane. Každý si na to musí přijít sám co je pro něj priorita a jak to chce dělat a hlavně na kolik si cení svojí práce. Jestli chce být někdo otrokem ať si otrokem zůstane. Já otrokem být nechci a proto mimo sezónu pracuji 5 -6 hodin a v hlavních sezónách pracuji 10-12hodin a když je servis v sezóně maximálně vytížen zavádím vyšší ceny o 30% tak jako to mají hoteliéři nebo skiareály. Podle sezónní vytíženosti mají vyšší ceny. Stejné to je i v naší branži. Pak si klidně mimo sezónu můžu užívat a odpočívat po sezóně. Ale na to si každý musí přijít sám co je pro něho nejlepší. Mě to vyhovuje takhle a určitě to měnit nechci a nebudu. V sezónách si máknu a vydělám tolik abych pak mimo sezónu byl free a bez stresu a odpočíval.Hoši věřte mi, že to takhle jde jen si to musíte udělat takové jaké to chcete mít.
úterý, 20. června 2023
 
PM
PM Nekde jsem četl ,mějte maximální možnou cenu, jakou je ještě zákazník ochoten zaplatit. Kdo dělá levně , okradá sám sebe. Když zakázník odchazí měl by si říct, nebylo to levné ,ale jsem spokojen. Pokud zákazník odchazí s myšlenkou, že nechápe, jak to můžete dělat tak levně, je něco špatně. Určitě se vám stalo, že jste odcházeli třeba od kadeřníka, restarace nebo jiné služby a říkali jste si , že by jste klidně zaplatili o 50% navíc. Takové podniky většinou buďto zmizí nebo zdraží. Nevidím , že by se do pneuservisu někdo extra hrnul, je to těžká špinavá práce, problém sehnat lidi, prostory jsou drahý a přezouvat ty velký kola už taky každej neumí. Dle mého názoru prostor pro nápravu cen v pneuservisu je.
úterý, 20. června 2023
 
Hrouda
Hrouda Možná bych dal možnost některým majitelum pneuservisu provadet STK oficiálně a to bude mazec STK na oa bude za 400 a na vozík za 70 bez dokladu :D a projde i to co uz léta hnije za garáži.
úterý, 20. června 2023
 
Hrouda
Hrouda Pri vší účtě k tobě SJM . Opravdu nic ve zlém, ale na zelené louce ti tu STK neprovaděl žádný zajic nebo jelen. Budova a stavební parcela neco stála..... ..... . A hlavně nenajdeš STK ,kterou vlastní dement co potrebuje bejt lacinější nez jina STK. To v náší profesi je to hlavní moto celeho procesu HLAVNĚ LEVNĚ. omlouvam se těm keři to tak nedělají.
úterý, 20. června 2023
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz