Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
SJM
SJM Trocha ekonomie nikoho nezabije. Finanční úřady vybraly v prvním čtvrtletí na dani z přidané hodnoty (DPH) 92,5 miliardy korun, meziročně o 0,1 miliardy korun méně. Vyplývá to z dat zveřejněných Finanční správou na internetu. Na první pohled by se dalo říci - setrvalý stav. Nemůžeme tedy již hovořit o růstu (ANO, mejdan skončil), ale ani o poklesu. ALE. Je tu jedno zásadní ale, které se taktně ( nebo záměrně) přehlíží. Je to inflace, která činí za stejné sledované období 3% v meziročním srovnání. Pokud si ještě pamatuji matematiku druhého stupně základní školy, vychází mě, že reálně došlo k poklesu objemu zboží a služeb právě o ony +/- 3%. Samozřejmě jsou tam i jiné faktory, ale bez významného vlivu na celkové číslo. Jeden faktor je ale úžasný: ...nižší objem zadržovaných nadměrných odpočtů proti stejnému období minulého roku a jednorázová vyšší výplata nadměrných odpočtů v únoru. Nějak tam jen vypadlo nenápadné slovíčko - nezákonně. To nám ale ještě letos tam za to pravděpodobně naskáče penále, ušlý zisk atd..Hezké svátky.
sobota, 20. dubna 2019
 
hohencenda
hohencenda Hehe he moc pěkně napsáno výživné upřímné.
pátek, 19. dubna 2019
 
roman
roman Pneunm: Uvažuji o tom samém. Není možné do nekonečna dělat "kašpary" prodejcům, kteří neposkytují na své gumy servis. Naše vybavení stojí statisíce a máme jen jedny záda. Proč by si hmyzáci nemohli zakoupit k novým pneumatikám i vlastní mašiny + poukaz na léčbu zad na ortopedii? Vždyť s námi pneuservisáky hmyzáci jednají jako s největším póvlem.
čtvrtek, 18. dubna 2019
 
pepazdepa
pepazdepa Jedno řešení se jmenuje Hunter RFE,máš z netu -automatická diagnostika pneu za plno cca od 250/kolo.Pneu mnou dodané diagnostika v ceně přezutí.Internetové pneu nedělám,internetový prodejci jsou čučkaři.Prodat pneu za hrstku rejže,dělat množství,aby něco zůsatlo za nehtem je mrhání PHM,pracovní sílou a ztráta času lidmi.Dálnice křižují přepravci zboží z bodu A do bodu B přes bod C zpátky do bodu A. Výsledek je ,že na trhu práce nejsou pracující lidé,ale rozvozci pizzerii a dročkaři,dopravci.Rukama hákovat se nikomu nechce.Cenu práce jsem upravil po vzoru ceníku operativního leasingu a nikdo ani necekne.Sklad uložených kol cca 1000 sad praská ve švech,myčky na kola jedou v plném proudu,kotouče s lepicím závažím se rychle otáčejí-beru pouze Hofmann-0 práce s čištěním.Mimo jiné položka čištění lepícího závaží 45kč/kolo.Pánové kravaťáci co to čtete píše se rok 2019 ,vemte si montérky a zkuste hákovat a dělat ty dřepy a ohyby hřbetu.Zvednou auto,sundat nesmysly z šroubů-plastové krytky,povolit bezpečák,očistit dosedací plochu náboje,namazat,poslat kolo do myčky ,na zouvák,vyvažovák,nasadit kolo,dotáhnout kolo-bezpečák,nasadit nesmysly-krytky,zvedat těžká kola do kufru-kokud nejsou uskladněná.NAZDAR
čtvrtek, 18. dubna 2019
 
hohencenda
hohencenda Asi třikrát jsem reklamoval pneu v ČR byl to očistec dohady problémy potíže jednou reklamace v Německu za tři dny vyřízená a kein problém.
čtvrtek, 18. dubna 2019
 
hohencenda
hohencenda No za mně tedy nebudu je přezouvat a budu mít větší klid a ne se nervovat s hmyzem.
čtvrtek, 18. dubna 2019
 
BF
BF Hezký den přeji. Jen poznámku ke kontrole pneu. U mne je to tak v ceníku a mám to i na internetu.--- U nových pneumatik dovezených odjinud je vždy provedena kontrola pneu a test těsnosti. Tato formulace státní kontrole naprosto stačila z důvodů ochrany před případnými problémy k tomu že v ceníku je tato položka zadána a je účtována pouze a jen lidem kteří si dovezou jakoukoliv novou pneu odjinud. Pokud má servis dát záruku může a musí nastavit to tak, aby splnil zákonnou povinnost. Pokud je dáno zákonem že ručíme za montáž, pak můžeme mít klidně v ceníku navíc úkon který jasně hovoří proč a na co tam je. po vysvětlení že po kontrole okem jdou pneu vždy do bazénu kde se sleduje případný únik byla kontrola s tímto naprosto spokojená, pochválila a jela v dáli. Asi tak. Hezký den a krásné prožití svátků přeji všem rozumným v oboru.
čtvrtek, 18. dubna 2019
 
Pneunm
Pneunm Romane máš pravdu, dost přemýšlím o tom že zákaz parazitování na mé práci prodloužím na věčné časy. Sem tam přijde někdo kdo je v pohodě a jen moc nepřemýšlel a kliknul na to. Tomu to třeba přezuju pod podmínkou že to bylo naposledy. Typický kolenovrtovi už stejně moc nejezděj a když tak za práci zaplatit reálnou cenu stejně nechtěj.
čtvrtek, 18. dubna 2019
 
roman
roman Ještě jedna poznámka. Nejsem právník, nicméně když jsem se o tomto problému bavil s jedním kamarádem právníkem, tak se divil tomu, jestli si vůbec uvědomuji možných případných problémů při montáži "cizích" pneumatik ve smyslu nového občanského zákoníku (ve smyslu ochrany koncového spotřebitele). Na jedné straně přebírám záruku za bezproblémový provoz mnou namontovaných "cizích" pneumatik (rabat nula, povinnost likvidace zdarma, ale ručím za jejich bezproblémový provoz ...), ale na druhé straně nemůžu použít systém dvou rozdílných cen. Jediným řešením (dle jeho názoru) je možnost smluvních slev ze základní ceny za předpokladu pevně daných smluvních pravidel slev. Říkal, že proto je ideálním řešením říci "NE", pokud se chci vyhnout případným problémům, jelikož právo bude upřednostňovat konečného spotřebitele. Dále říkal, že nikdo netvrdí, že bych případný spor nevyhrál, ale jestli se mi to vůbec vyplatí riskovat případný spor. Berte to jako můj názor. Co právník, to různý názor. Třeba to jiný právník bude vidět jinak.
středa, 17. dubna 2019
 
roman
roman Enter... Jistě, můžeš to naúčtovat, ale musíš to ekvivalentně zdůvodnit, proč "on to neplatil, ale já ano".
středa, 17. dubna 2019
 
roman
roman Karle, jde o vysvětlení toho finančního rozdílu a nikoliv o provedení úkonu při kontrole pneumatiky. Tvůj argument "při převozu" by se musel adekvátně vztahovat i na "moje" gumy (též je někdo musel dovést, zkontrolovat a za jakou cenu) => tímto nevysvětlíš případné kontrole tento diametrální cenový rozdíl a pokud to patřičně nevysvětlíš, tak kontrolor (nebo hmyzák) toho ihned využije.
středa, 17. dubna 2019
 
karel
karel Romane, kontrola je v ceně pneu. A pokud vím, mechanik pneuservisu má před montáží kontrolovat každou novou i použitou pneu, protože při převozu mohlo dojít k poškození. Ty je nekontroluješ?
středa, 17. dubna 2019
 
roman
roman Hohencenda: Kolenovrt (popř.kontrolor) se zeptá: Vaše pneumatiky nekontrolujete před uvedením do provozu nebo je kontrola vašich gum je zdarma? Proč ten diametrální cenový rozdíl? Pokud to zdůvodníš, tak by to neměl být problém. Zdůvodněním, že je to "hmyzí poplatek" asi nebude ze strany kontrolora přijato... Není výhodnější položkou v ceníku "vyhrání dotěrného hmyzu - ZDARMA"?
středa, 17. dubna 2019
 
karel
karel Taky tuto formulaci používám a zatím s tím nebyl žádný problém, my přece musíme, z důvodu bezpečnosti, každý plášť /disk před montáží důkladně prohlédnout.
středa, 17. dubna 2019
 
hohencenda
hohencenda Dobrý den vespolek a co formulace kontrola donesené pneu disku a k tomu třeba cena 159 kč kus ? jak vypadá toto z pohledu kontroly?
středa, 17. dubna 2019
 
Pneunm
Pneunm Díky chlapi, vyřešil jsem to nakonec jednoduše, pověsil jsem zpátky starej ceník a k němu zákaz veškerého internetu a jiných parazitu. Nakonec vlastně ještě tomu kolenovrtovi poděkuju že jsem se konečně rozhoupal. Přeji všem hodně zdaru a co nejméně podobných arogantních chudáků. Ještě jednou díky.
úterý, 16. dubna 2019
 
roman
roman Pneunm: Ještě jedna věc: Celý ceník musí vyznít tak, že je JEDNA PEVNÁ CENA pro všechny zákazníky a že existuje PŘÍPADNÁ MOŽNOST získání slevy (opět pro všechny zákazníky) za předpokladu, že splní tyto podmínky: Nákup veškerého materiálu v naší provozovně atd. => Musí to vyznít tak, že žádný zákazník nesmí zaplatit více, než ten druhý, ale může zaplatit méně, pokud splní následující podmínku... Čili žádné přirážky, ale pouze slevy.
úterý, 16. dubna 2019
 
roman
roman Pneunm: Je to možná slovíčkaření, ale formuloval bych to spíše tak, že při nákupu nových pneu (disků) u nás sleva na práci ve výši 50 % z uvedených cen. Při běžném servisu již použitých pneumatik sleva ve výši XY % z uvedených cen popř. ceníky dva, jeden na "mé" gumy se slevou, druhý ceník na "hmyz" v plné palbě.. Formulaci "všem zákazníkům bude poskytnuta sleva..." bych poslal do kopru (této formulace by mohl někdo "zneužít") a napsal bych tam velkými písmeny, že na pneu "právě zakoupené jinde" platí ceník v plné výši. P.S.: Není lepší poslat hmyzáka rovnou do kopru než se s ním pak hádat a řešit případné problémy? Myslím si, že je. Dneska byl u mě další hmyzák vypuzen Chodil ke mě skoro 20 let a myslel si, že já změknu. Spletl se.
úterý, 16. dubna 2019
 
karel
karel Ahoj, já mám v ceníku napsáno : "Slevy pro zákazníky kupující nové pneu ,disky a pro stálé zákazníky". Komu slevu dám a v jaké výši je moje věc. Abych nezapoměl ,v blízkosti pokladny mám napsáno SMLUVNÍ CENY. Při poslední kontrole FÚ a ŽÚ to prošlo.
úterý, 16. dubna 2019
 
Pneunm
Pneunm Zdravím pozdravuju, tak mi právě vyfičel nas... kolenovrt, za chvíli mi přistála negativní recenze plná lží a chvíli po tom přišel někdo očumavat ceník. Takže čekám kontrolu. Potřeboval bych poradit. Mám v ceníku formulaci: všem zákazníkům bude poskytnuta na práci sleva 50% (neplatí pro zákazníky kteří mají nové pneumatiky protektory nebo disky které nebyly zakoupeny u nás) Je to v poho? Děkuji všem.
úterý, 16. dubna 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz