Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
eguma
eguma roman: nemyslím odbory... ale nějakou oborovou (nebo cechovní :)) organizaci, která by nastavovala nějaký kvalitativní standardy, poskytovala třeba i právní poradenství, řešila "černý" pneuservisy, mohla by dávat nějaký "razítko kvality", když to přeženu... sám určitě vymyslíš dost dalších věcí, který by mohla dělat (včetně nějakého job portálu)... Zároveň by mohla nastavovat něco jako je minimální cena, kterou by bylo nezbytný držet... atd. Zároveň při určitý velikosti může dojednávat nějaký obchodní nabídky pro zapojené pneuservisy... jakože, je škoda, že nci takovýho není.. nebo o tom alespoň nevím :)
úterý, 8. září 2020
 
mensa
mensa Zdravím diskutující na našem webu. Ve čtvrtek 10.10. od 12h pořádáme neformální posezení gumařů spojené s obědem v restauraci Velká Chuchle (závodiště). Pokud má někdo cestu do Prahy nebo je blízko a má zájem si popovídat s kolegy z branže, napište mi nebo zavolejte na tel. 602 339 089.
úterý, 8. září 2020
 
roman
roman eguma: Souhlasím s tebou v jedné věci. A to je to, že pneuservisy válčí mj. i mezi sebou a neumí se semknout. Shodneme se asi i na tom, že "pneuservisácké odbory" (nebo jak si to včera nazval) je utopie mj. i z právního hlediska. Možná právě proto velmi málo servisů uvádí na svém webu aktuální ceník, jelikož "soused odvedle" by to omrknul a nasadil by cenu o korunu nižší. Rozhodně ale "nes*re pes" na rozdíl v přezutí. 150Kč na sadě podle lokality, to není zcela zanedbatelné, ačkoliv se to někomu tak jevit. Kdyby bylo uvedeno. že cena je cca XYZ Kč ±150Kč, asi bych to nechal plavat a nereagoval bych na to. Některé servisy mají ceny stanoveny nejenom podle velikostí gum, ale poskytují i jiné bonusové slevy, které opět nebývají veřejně napsány na webu z důvodů výše uvedených. Když se mě zeptáš, kolik stojí u mě kompletní přezutí 17" gum, tak existují 3 možnosti odpovědí, přičemž všechny budou pravdivé a aktuální. Záleží na přesné formulaci dotazu.
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma SAB: pozor, já jsem nenastavoval ceny, jen jsem ho pomáhal prodávat. A s klidem, protože zboží samo o sobě nebylo vůbec špatný (žádná china). A že je na nějakém zboží marže vyšší, na jiném nižší a některé odebíráš jen proto, abys mohl prodávat jiné. Jestli tě tahle realita vyvádí z míry, možná bys měl změnit obor jako já. Nebo s tím něco dělat, protože vypadáš docela nespokojeně :) Muck a klid
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma: A na to si pyšnej,že jsi prodával objemy a kvanta zboží na ,kterým byl zisk nula -nula- nic?To je smutný hlavně,že jste zkurv... trh.
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma roman: pracovalo se s ceníkovými údaji a řešili jsme jenom přezouvání. Chceš poslat do médií informaci o tom, kolik stojí přezutí? Tak vycházíš z veřejně dostupných zdrojů (jinak jsi za blbce), který jsou pak často dokonce nadstřelený a zákazníci maj možnost si na nějaké další slevy sáhnout. Věřit tomu nemusíš, ale většinou k tomu v médiích vycházely další komentáře od pneuservisáků (většinou větší i menší sítě) a nerozporoval to nikdo... Zase se řešil trend, jestli to je v nějakém kraji o 150 víc nebo míň, se*e pes. V průběhu let se ceny za přezutí zvyšovaly a to bylo hlavní sdělení. Mimochodem, tobě nepřipadá bizar, že na podobný info se musí média ptát e-shopů nebo dokonce výrobců (klasicky conti)? Pneunm: hele, celkové náklady ti určitě neřeknu. Ale asi tě něpeřekvapí, že na nejprodávanějším zboží se vydělá nula-nula-nic :) Pokud ti leží na skladě třeba jen o týden déle, než jsi původně počítal, už proděláváš... Navíc, kdybych se rozpovídal až moc, mohl bych dostat od bývalého po čuni :) Takže... rozumíme si, že jo :) SAB: jak říkám... pokud jsem ho já pomáhal ku**it, tak tys ho nechal po***vit :) Tahle mince bude mít dycky dvě strany.
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB Tleskám panu Komárkovi ze skupiny KKCG ,že koupil Čínou odmítnuté piana a klavíry a daruje je Českým školám https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/piana-od-petrofu-po-odmitnuti-cinou-koupil-miliardar-komarek-40335685
úterý, 8. září 2020
 
Pneunm
Pneunm eguma když už tě tu máme měl bych jednu otázku. Zajímalo by mě jaké jsou celkové náklady na prodej jedné pneumatiky přes internet. Myslím včetně nákladů na shop, reklamy, uskladnění, zabalení dopravy atd. Jestli to tedy není tajemství...
úterý, 8. září 2020
 
roman
roman eguma: Já se na nic nevymlouvám a ani neodvádím řeč. Ty nechceš logicky jmenovat, já nechci jmenovat konkrétní shopy, ale věřím, že si to oba umíme domyslet. Domnívám se. že nejsme oba v branži prvním rokem. Já používám často uvozovky a uznávám, že to může být nejednoznačné, kam/co tím přesně mířím. Ale pokud budu zcela upřímný, tak těm vstupním datům pro výpočet cen nevěřím. Když vynechám polohu a systém výběru dotazovaných servisů, tak jde zejména o to, jak přesně byla otázka položena. To má totiž veliký vliv na výsledný výsledek, což jistě víš i ty sám. Jedna věc je přezout a druhou věcí je k přezutí připočítat likvidace pneumatik (sice "zdarma", ale zabírá to místo, někdo musí ty gumy naložit atd.) a dále starosti s případnými reklamacemi přezutých gum. To všechno musí být započítáno do ceny. A dále řešení případných reklamací. To, že guma vykazuje něco špatného nemusí být chybou pneuservisu, ale první, za kým půjde zákazník je pneuservis. Ten to musí začít řešit. To též stojí čas a peníze.
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma:no podívej jestli máš radost z toho,že jsi se podílel na zkurven...trhu s pneumatikami a,že jsi na sebe za to pyšnej je tvoje věc a jak píšeš ,že momentálně kurví..š další trh tak u mně pochopení nemáš.Sorry jako zřejmě budeš pěknej hrabiš .
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma SAB: Hele, na svoje výsledky rozhodně pyšnej jsem :) dokonce mi pomohly sehnat další super job a už si jen vybírám, kterej další trh pomůžu, jak říkáš zku**it... Ale zase bychom se točili do kolečka, že někdo něco *** někdo něco nechal *** a někdo se nepřizpůsobil ... atd. Na to asi nemáme čas ani jeden :)
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma:No vidíš a těch 5-6 velkých tady zkurv...lo celý trh s pneumatikami a ve výsledku nemáš být na co pyšný.
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma SAB: Ani za zlatý prase :) Ale ve výsledku je to jedno, protože těch větších je tady v ČR tak 5-6.
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma: tak se přiznej pro ,který e-shop jsi pracoval hmm
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma roman: já překrucuju, ty se vymlouváš a odvádíš řeč :) OK, raději konec diskuse... jinak ten vzorek, na který ses mne NEPTAL a raději jsi pracoval s uvozovkami, byl počítaný z cen cca 200 pneusrevisů napříč republikou (sítě i nesítě). A ok, nebduu si hrát na prezidenta a omlouvám se, za to, že jsem si myslel, že přezouváš online gumy v sezóně (za plnou). Asi to bylo někdy jindy :D
úterý, 8. září 2020
 
roman
roman eguma: 1) Trochu překrucuješ. To slovo bylo úmyslně napsáno v uvozovkách. To, že tam někdo napíše svoji představu o cenách jiného subjektu, tak tím zároveň nepřímo říká, že vyšší ceny jsou již (a opět ty uvozovky) "předražené". 2) Nemusíš mít strach, já též mám svůj názor, který mi říká, co je pro mě lukrativní a co už ne. 3) Já zase čekám na výběr vzorků, ze kterých si počítal ten "správný" průměr. 4) Ode mě se toho moc o hmyzácích v sezóně nedovíš, jsem plně zaneprázdněn svojí klientelou, takže netové gumy v sezóně vůbec nepřezouvám (jak mylně uvádíš).
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma Roman: Ty jo, zase špatně :D Jako živnostník mám na pojem "rozumná cena" poměrně srovnanej názor... Ale chápu, že když se tě někdo zeptá, které e-shopy označovaly práci servisů jako předraženou, tak se ti odpovídat nechce a je snadnější to převíst jinam :D
úterý, 8. září 2020
 
Hrouda
Hrouda Nemá to cenu. Ale i tak ti děkuji.
úterý, 8. září 2020
 
roman
roman Pokud se zcela zastaví ekonomika a nebude ani na žrádlo, tak nebude ani na provoz aut a též ani na internetové nákupy a na kafrání na internetových diskuzích, natož o péči o nějaké černé a kulaté výrobky z pryže nazývanými pneumatikami a tím pádem i o naše služby. Ale zase tak černě bych to neviděl. Jde to do zádele, ale určitě může být podstatně hůře. Zatím jsem na tom stejně jako minulý rok - což je OK. Souhlasím ale s tím, že soukromníci podnikající v autobusové dopravě jsou momentálně totálně v zádeli. Buďme rádi, že se šťouráme v gumách i pro jiná vozidla než jsou autobusy. Ale neodpustím si jednu poznámku: Peníze jsou až na prvním místě.
pondělí, 7. září 2020
 
Hrouda
Hrouda Ještě jednou o cene tu není řeč. Jde o to zda k tobě nebo ke mě bude nědo chodit, když sám nemá co do huby. A o tom to je. Cena není až tak důležitá. Jde to do prdele jako celek.
pondělí, 7. září 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz