Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Michal
Michal samozřejmě článek o důvěře michelinu, tím jsem začal a mohu konstatovat, že to je pěkná čočka pro mišáky a jedna velká pravda. Jinak pánové Šedivý z Rad pneu a pan Máca jsou velký frajeři, teda ale pan Šedivý to shrnul naprosto přesně. Dost mě šokovalo, že Michel Dain byl přímo u Procházky a rozmlouval mu vstup do pointu. To je síla. Teď jdu na rozhovor s PP.
úterý, 4. září 2012
 
Anonym
Anonym Bořek-Třinec--Dnes u mne byl p. Rybín-Pirelli. Příjemné posezení a pro mne rozumná ,pohodová a dobrá diskuze. Chci se chlapi zeptat jak je na tom s chováním Pirellka vůči pneuservisům. Jak drží a nedrží ceny apod. Nemám zkušenost proto poprosím o recenzi.
úterý, 4. září 2012
 
Anonym
Anonym Já ho ještě nemám .Míšo napiš rychle první dojmy!!!!!!!!!!!!!!!!!
úterý, 4. září 2012
 
Michal
Michal Pneurevue je tady...tak to toho dneska už moc neudělám:-)
úterý, 4. září 2012
 
Anonym
Anonym profesor byl vskutku moudrým člověkem
úterý, 4. září 2012
 
Anonym
Anonym Rok 2013 bude rokem krizí. CNN předpovídá vlny protestů v Číně nebo Brazílii Rostoucí ceny plodin vyvolaly protesty nejen v arabských zemích a dokázaly svrhnout doposud pevné režimy. V roce 2013 bychom se měli připravit na další změny. Ceny obilovin a dalších plodin neustále stoupají a hněv hladového davu může vyvolat vážné nepokoje například v dosud celkem klidné Číně.
úterý, 4. září 2012
 
Anonym
Anonym SJM-také jsem jednou a naposledy šel do VŘ ( asi je to tak 3, 4 roky), ale s velkou recesí, protože že slyšel o tom vyprávět legendy. Prostudoval jsem se spolužačkou právničkou zadávací podmínky, kde nevznikaly mě po odstoupení žádné sankce. Tak jsem tam napral extrémně nízké ceny( pozn. v zadání bylo, že jediným kritériem je cena a jednalo se státní instituci mající na Moravě odloučené pracoviště). Nevyhrál jsem. Asi před dvěma lety jsem se tu srazil z člověkem, který tam v té době byl zaměstnán. Vysoutěžili Polaris2 na Fabie 185/60R14 T za 1600 Kč !!!! Mimo jiné také později vysoutěžili autolékárníčky do osobáků za asi 1200 Kč!!! Vůbec nejraději mám firmy, kde pověří asistenku ředitele (většinou slečna kolem 20 roků) aby zajistila pro firmu nejlevnější nákup značkových pneu, 100% garance na všechno, přezutí okamžitě bez předchozí domluvy a platba samozřejmě na fa 30-60 dnů a zádržné 10% po dobu jednoho roku. Ta slečna v 99% neví zda T nebo W, jestli je to obyč,XL nebo runfl. , ale má z netu nastudované ve zboží pouze nejlepší ceny. POdám slušnou nabídku, ale zásadní je doba trvání nabídky a tu dávám dnes po zkušenostech tak max. 1-2 dýdny. To mě již několikrát pomohlo, když po měsíci dorazil manager firmy a začal tady řvát, co je to za bordel, že jsme jim jasně poslali nabídku a tudíž on na ty gumy má nárok za tu cenu. Pokud mě paměť neklame, žádný se nikdy neomluvil. Dnes tam píšu onu poznámku hodně velkým písmem s vykřičníkem. Vše, co je v diskuzy popsáno o zastopeních, taxikáři atd. je věcí jen a pouze úpadkem morálky a hodnot s obecnou platností pro celý svět. Souhlasím s názorem téměř 100 letého pana profesora, který pro Baťovy školy sestavoval plány po zocelení těla a ducha, který prohlásil: Všichni dnes mají plná ústa vzdělání a že jen vzdělaný národ se bude mít dobře. Pokud ovšem vzdělání nejde ruku v ruce s výchovou, dostáváme se do situace, kdy největšími zločinci v tomto státě, kteří kradou po desítkách a stovkách mil. jsou JUDr. Mgr. Ing. . Sebelepší vzdělání, ale s absencí výchovy a morálky je pro obecné blaho zbytečné.
úterý, 4. září 2012
 
Michal
Michal Morisi, to jo, u michelinu jsou na ty nálepky po celý gumě experti. Ono se to taky hodně udělá přepravou, protože třeba na zimních nedrží nic. Mě už se po zemi ve skladu válí těch EU štítků, jak to z toho po měsíci padá, až hrůza. JOjo, ty M-Power byly hezky udělaný, ale já neměl odvahu to někomu nabídnout. Stačí, že dodneška se mě lidi ptají: Fulda? Kdo to vyrábí? to je určitě nějaká čína.. Tak to s marangoni ani zkoušet nebudu...Ale schválně dej pak vědět, jak s nimi byli lidi spokojení.
pondělí, 3. září 2012
 
Michal
Michal Hroudo já s bonusy vůbec nekalkuluju, počítám prostě 1350 Kč a když bonusy daj, tak daj a je to moje. Ale nepočítám s nima, protože když by se zase rozhodli to jako nedat, tak abych nebyl ještě víc nasranej. Má dluhy Hroudo, jenže ten pitomej michelin vždycky nějak udělá na úkor ostatních a já jen doufám, že v té pirellce aspoň řeknou dost, jenže jestli i jemu udělají ty splatnosti do příštího roku, tak je to tam, kde to bylo...Hroudo, já už do výběrových řízení radši ani nejdu, to je všechno levá, kam se podíváš. A řekl jsem si, že komik už být nechci. Já jsem dělal nabídku asi na 120 kol, nové pneu+ nové ocel.disky, montáž a uskladnění, všechno do jedné státní inštituce. Fakt jsem o to moc stál, ale stejně mě nevybrali. Vyhrála firma, která to udělá o 42 tis dráž. Sice právník po přečtení říkal, že bych mohl podat stížnost, ale já na to nemám sílu. To je asi páté výběrové řízení do státní, co jsem prohrál, i když jsem byl levnější a už na to kašlu. Stačila mi ta zahradnice, která vyhrála, ale jelikož v poražené firmě figuroval europoslanec, tak zařídil, že málem přišla i o ŽL, na to nemám nervy.. a že bych někomu chtěl dávat úplatek nebo kola zadarmo, tak to mi za to nestojí. Tak si už dělám jen malé firmičky a obyčejné zákazníky. Na takový kraviny už nemám nervy a pak se ještě stresovat, jestli mi to laskavě ta daná instituce vůbec zaplatí, to fakt ne..
pondělí, 3. září 2012
 
Anonym
Anonym Jo s čárovejma kodama na patce jsme si toho už užili, stačí trochu horší disk a uchází skoro každá
pondělí, 3. září 2012
 
Moris
Moris Testovací sady jsou největší cenový prasárny obzvláště u takto velkých pneu.....taktéž už jsem se s tim několikrát setkal za ceny zcela nereálný a je to pokud toho má fabrika na skladě moc popř. pneu použila na nějaký předváděcí akci a nebo je někdo vrátil. Hodně se to stávalo na nových traktorech kde se kola prohazovaly za jiný když měl jít k zákazníkovi, že kola jako tak nějak zbyly a co snima..... ale že by někdo dál takový velký kola úplně zadarmo tak s tim jsem se ještě nesetkal......
pondělí, 3. září 2012
 
Moris
Moris Taky jsem vyzkoušel prodávat pár noname třeba ten Marangoni M-power vypadá velice pěkně a přijde zabalená v krasných textilních pytlích kde je na obalu pneumatiky uvedený štítek s typem kola samozřejmě pneumatika je bez nálepky takže připravena ihned k namontování opravdu nádhera donést takto krásně zabalelný kola na dílnu a před zákazníkem to vypadá velice profesionálně i že výrobci jde o to aby pneu došla k zákazníkovi v pořádku.... to se mi na těchto velkých kolech opravdu líbilo.... no uvidíme s čim se vrátí zákazníci zda s pneu budou i do jízdních vlastností a životnosti spokojeni.... znamé značky když přijdou jsou umazané a a nesmyslně polepé a to i přes patku a pak to na dílně trhej před zákazníkem co to tam nalepilo za idiota nemluvě o kormoránech který mají na patce papírový štítky který když tam necháš tak začnou podcházet už se nám takto zákazník vrátil....
pondělí, 3. září 2012
 
Hrouda
Hrouda Michale 1350kč máš na faktuře nebo počítáno s těma podělanýma bonusama já po započtení bonusů jsem na ceně pešíčka, ale při prodeji s nima nekalkuluji. Beru je jako odměnu pro mne a funguje to dobře (skoro). Dnes jsem ohledně toho co jsem našel u Pešíčka telefonoval se svým OZ a on mě řekl že je Pešíček de…l a že s tím ani oni nic neudělají, pokud prý platí jak má tak se s tím nedá nic dělat a musím si hledat zákazníky takové co neznají Pešíčka.( už jsem tu četl že Pešíček má dluhy tak nevím). Já se snažím prodávat pneu se ziskem, ale to jde těžko s přístupem některých taximoulů. Nechci prodávat tisíce pneu s hovnem na tom. Ale dobrých pár stovek pneu se ziskem je mnohem přínosnější a i dlouhodobější, průměrným zákazníkům pneumatika bude sloužit i pár let a proto si nemohu dovolit to prodat s 10tikačkou musím přežít do doby, až bude potřebovat další pneumatiky. Celá tahle věc je na houby a jednou si zákazníci řeknou“ ten pneuservis co jsem do něj jezdil byl fajn škoda že už není :C“ Nedávno jsem prohrál výběrové řízení na dodání pneumatik o rozměru 20,5-25. Skončil jsem druhý a dostala mě firma co té společnosti, která to pořádala dala do výběrového řízení pneu jako testovací sadu a zadarmo, pouze placená montáž 2500kč každá pneu. Netuším, co tím chtějí dokázat, další pneumatiky budou znovu na výběrové řízení a ostatní pneumatiky do 10 000kč/ks a montáže stejně děláme u nás bez výběrového řízení. Jen přišli o statisíce a zákazník se směje. Některé kroky firem jsou k nepochopení.
pondělí, 3. září 2012
 
Michal
Michal Hroudo, já mám u té Micheliny nákup 1350 kč s DPH a je mi to taky houby platný. Největší sviňárna je ten přístup michelinu k němu. Když si vezmte, ti, kteří od nich berete, tak abyste se dostali jo na čupr marže, jak musíte dodrožovat ty poměry indexů a segmetnu, kdy to musíte mít zastoupený pomalu vším, i tím, co byste normálně vzít nechtěli a pak přijde tenhle kretén, který tam vezme 4 rozměry a dostane ty stejný nebo lepší podmínky, to je k posrání. Je to přesně tak, jak napsal Moris, ten trh je přesycený a je toho strašně moc. Ono tomu nepomohlo ani to, že se sem začali vozit takový ty noname značky typu marangoni a jiný kraviny, protože ten trh se zase něčím dosytí, jenže tam se spousta firem chtělo zachránit a udělali si na takové značky zastoupení, protože na to vydělají...no a ono hovno, protože na to jsou lidé zase moc konzervativní, takže to není jako prodávat barumky, ty prodáte každému, ale tohle ne. No a pak přijde auto kelly a vyvažovačku a zouvačku mají lidi pomalu doma...za chvíli se to bude snad už nabízet i jako hoby nařádí v baumaxu..a to je ten průser.
pondělí, 3. září 2012
 
Moris
Moris Tady je opět vidět kdo zase ničí ceny opět jsou to spíše pofidérní a internetový prodejci bezohledu na to jestli berou od velkoobchodů nebo na přímo.....kteří dostávají cenu stejnou nebo podobnou jako já.... pochybuju o tom že by někdo z nás měl na určitý značce a typu osobního kola větší rozdíl než 200.- to je prostě nesmysl to už si myslím že si každej z nás umí pohlídat aby dobře nakoupil jenomže někdo si nechá 10 -15.- kč z kola z tokovou to marží pracuje internet a kvalitní servis nikdy nebude moct protože by do příští sezony nepřečkal a boužel na pneumatikách se přestává vydělávat jsou prostě rozměry jako favorit kde zůstává z barumky asi tak 120.- když dobře což je absolutně směšný a že by někdo z výhradních přišel s řešením který by nahrálo kvalitním servisům tak to určitě nečekám a ani nečekejme pokud se s tím nezačne něco dělat...... autokelly od kterýho beru i já občas (samozřejmě že né starline) rozdalo po všech různých autodílnách stroje na vyvažování a přezouvání jako bonus za odběry to že na tom přezují jenom kola do 16´´ jim úplně stačí na to aby opět vykvetly cedule s přezutím za 300.- prostě to tak bude. A a to že se stály prodejci kroutí a dělají něco proto aby bylo něco jinak musí bejt přece každýmu jasný a at už je to kdokoliv a nebojí ozvat tomu čest. To co kde kdo říkál spíše beru jako dovětek a pánové by jsi měli dávat pozor co kde říkají každej jsme zodpovědnej sám za sebe.... rozhodně jsem zvědav až mi přijde pneurevue koho tam uvidím.....rozhodně záleží na tom co se stane proto aby kvalitní pneuservis mohl v čechách přežít a né že se nám budou vymlouvat že co nevyděláme na gumě vyděláme na práci..... to že nejsou servisy schopný generovat slušný zisk z pneumatik je problém výhradních prodejců a prodejců kteří mají na trhu zastoupení v daný značce pro svoje město a to je prostě věc která se musí vyřešit. At má každý svojí značku a at jí může slušně prodávat a má zní slušný zisk a ne že jako letos se prodával goodyear za cenu barumu a mě za minulý měsíc opět navštívilo x prodejců různých značek pneu to je prostě jeden bordel..... Hodně pneuservisů se drží toho za kolik támhle prodává pešíček nebo karasové popř. franta z jinýho pneuservisu, aby vedle něj nevypadal jako zloděj to je v pořádku ale děje se to na jeho účet okrádá sám sebe a to že má někdo někde v osobním či nákladním nějaký zastoupení dnes už vůbec nic neznamená to je úplně jedno, protože to všichni nakoupíme stejně a rveme se mezi sebou.to je podle mě určitě špatně a trh je přehlcený pneumatikami.... a pneuservisy a už je na čase rozlišovat a věřím tomu že kdyby něco zastoupení značky v daném městě znamenalo tak by to takto nemohlo vypadat a samozřejmě by se sem nervala tolik čína a stále nový značky, protože i servis by si zastoupení vážil.....
pondělí, 3. září 2012
 
Hrouda
Hrouda Pešíček opět dělá zázraky 195/65R15 91T 1389 s dopravou 1406 s DPH na faktuře můj nákup super to se mě to bude prodávat . Zdravá konkurence je zdravá konkurence :C ko.....t
pondělí, 3. září 2012
 
Anonym
Anonym Velká poklona panu Mensovi za pravdivý článek o důvěře a obraz o skutečném vztahu výrobců ke svým zákazníkům. Pokud někdo prohlásí, že se za pravdu bude "mstít" tak to bude poslední hřebíček do rakve jak michelinu, tak podobně smýšlejících. Oni Pneurevue potřebují, protože je to nejlepší oborový časopis u nás. Pokud se o michelinu nebude psát, neuškodí to pneurevue ale právě michelinu. Ta situace jen vystihuje postoj michelinu s nosem až u mraků ke všem ostatním. Dokud z Bibenda neupustí pýchu a povýšenost, nemaji šanci navázat korektní vztahy a dál budou pokračovat v nesmyslné obchodní politice. Myslím, že je na čase narovnat vztahy a dát výrobcům a výhradním vědět , že každý zákazník je jim rovnoceným partnerem, a ne pouze číslem v tabulce.
pondělí, 3. září 2012
 
Anonym
Anonym To máme skoro všichni radost pane internet.Skoro.
pondělí, 3. září 2012
 
FAKE
FAKE FERDO neboj, byl jsem na delší dovče, ale jsem už také zpět ;-)
neděle, 2. září 2012
 
Anonym
Anonym Guma.uf to jsem si oddechl,myslel jsem,že tě spláchla vlna Ferdo.Jsem rád,že jsi tady.
neděle, 2. září 2012
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz