Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Michal
Michal Jirko není. Zákon bude s největší pravděpodobností stejný jako loni 1.11-31.3. pokud bude sníh, vrstva atd. Novelu projednávat nebudou, za prvé to nestihnou, protože se teď je třeba soustředit na volby, za druhé jsou prázdniny a na ministerstvu se nic nedělá.
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Jirko letos to nebude...
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Jirka - ne myslím opravdu zimní. Prosím redakci pokud má informaci, zda-li je již schválená novela zimní výbavy. Plošné použití zimních pneumatik. děkuji
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym snad letní ne??
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Jirka - tak máme necelé 3 měsíce do konce zimní sezóny a sklady se plní a plní. Některé ryby se chytli na řeči obchodních zástupců, že gumy nebudou a tak už se těším na listopad. To bude smutno
pondělí, 6. srpna 2012
 
Michal
Michal No to možná, ale ve větší míře spolu s prodaným autem končí i řidič nebo mu dají osobák kde to jen jde. Náš servisák na klimatizaci v baráku jezdil Ducatem a teď už je přesazenej ve fabii s tím, že jeho auto prodali, kolegovi taky a toho navíc propustili...A že by se to na silnicích hemžilo novýma dodávkama to zatím moc nevypadá..vídám jich čím dál míň.
pondělí, 6. srpna 2012
 
Radek
Radek Protože kupujou nový.
pondělí, 6. srpna 2012
 
Michal
Michal Přiznám se, že letos na zimu mě absolutně netrápí céčka. Když vidím, jak se bazary narvali dodávkama. Jeden bazar, co dělá jen dodávky si dokonce připronajal ještě kus pozemku vedle, aby se jim tam ty auta vešli. Ty firmy ty dodávky prodávají strašně moc.
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Letos na zimu nic neberu,všeho bude jako máku a za lepší ceny než teď.Bude se šetřit,tak naco nakupoval v červenci a srpnu ))).Lid je bez jistot a peněz.Velkoobchody budou rády,když se toho zbaví za bakku tak jako letos léta
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym S tím musím souhlasit.Skončil by velmi rychle.
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Chtěl bych vidět jak by Fake přežil, kdyby měl KK u zadku. Ušmudlaný 2-3% na velkoobchod a plný sklady.
pondělí, 6. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Práce je to že máme aspoň nějakou jistotu.Pokud ji děláme zodpovědně a kvalitně tak je to dobré.Zákaznici si k nám cestu vždy najdou.To je zkušenost a pravda.
pondělí, 6. srpna 2012
 
Michal
Michal Bořku naprosto souhlasím!
neděle, 5. srpna 2012
 
Michal
Michal No ale zase je nutno na jejich obranu dodat, že ta cena UG8 není zase nějak extra nízká, to jsou větší fajnšmekři, kteří jich mají míň a střílí to ven i pod 1400.
neděle, 5. srpna 2012
 
FAKE
FAKE Anonym: co se tu psalo o KK tak to bylo za rok 2010, rok 2011 ještě není k nahlédnutí, nicméně počítám, že budou mít opět velký nárůst.
neděle, 5. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Bořek-Třinec---Hezké nedělní popoledne pánové i dámy v pneuservisním oboru.Taky Já nevidím důvod snižovat cenu práce za pneuservisní činnost. Jestliže letos bude zisk se zimních pneumatik někde mimo skutečně potřebný, tak práce je to jediné čeho bude velký dostatek a kde se musí ten nějaký slušný zisk vytvořit. Od poloviny října bude na pneuservisy kladen velký tlak a přezouvat za nesmyslné ceny je pro mne osobně absolutní hloupost. Různé slevomaty stejně zase nahodí nesmyslné ceny typu 199,- za přezutí apod. a s tím se nemíním zabývat. Říkám každému-nekoupil jsem si kvalitní stroje, nemám tady velmi kvalifikované zaměstnance, nedal jsem za svůj areál pneuservisu tolik peněz abych dělal někomu zadarmo nebo za hezké oči. Chci rozšiřovat a dělat další služby a ne koukat na to jak místo toho nemám na stroje, vybavení, provozní náklady, jak odchází jedno za druhým, nemám na výplaty a celkově nemám pak na nic. Touhle cestou Já tedy nepůjdu. Internetové gumy jako minulý rok v zimní sezoně přezouvat zase jako každý rok nebudu, jedině pokud by byl čas a to za základní bezslevovovou cenu, která je tak vysoká že stéjně si to nikdo nenechá přezout. A práce bude jako na kostele takže internet vůbec neřeším. Ceny pneu budou stéjně tak zkažené, že to jde řešit jen a jen tou kvalitní práci. Vždy si rád vzpomenu na nákladní sektor kdy jsem se jednoho dne tvrdě rozhodnul taky situaci před pár lety řešit. Když jsem viděl co se děje se ziskem nákladních pneu a především platební morálku firem tak jsem je raději skoro všechny doslova odstřelil ze servisu. Obrat šel sice prudce dolů v řádech milionu, ale to klidné spaní je dnes když se dívám z odstupem nadevše. Většina auto dopravních firem dnes již neexistuje, dluží i pneuservisům velké částky a ty je už nikdy neuvidí a ty dnes bojují sami ze sebou. Říkal jsem jim nehoňte se za tím, neviďte jen ten ten obrat, více přemýšlejte. Neposlechli a třepali se jen a jen na to že budou mít více práce, větší obrat, zisk. Místo toho jim zůstaly jen oči pro pláč. Raději jsem se vrhnul na osobní pneusektor a také i autoservisní činnost, kde jsou větší možnosti zisku a tím i rozvoje. Na náhradních dílech jsou pořád ještě velmi slušné marže a za práci v hodinovce perfektní zisk. Je rozdíl udělat obrat 1mil na nákladních pneumatikách a mít ušmudlaný zisk 3-5% a to ještě jestli vůbec vznikne když to autodopravci vůbec zaplatí, nebo si prodat náhradní díly a mít 30-40% někdy i více a k tomu velmi solidně zaplacenou kvalitní práci a vše za hotové na ruku, maximálně kartou, žádné faktury. Sám p. Procházka o neplatičích psal jak jste všichni četli. Kdo tohle nepochopil a hlavně dnes nepochopí tak bude mít podle mne obrovský problém. Díly do mého servisu mi tady taky nesmí nikdo vozit jinak je základní sazba za hodinu pro 99% nepřijatelná a tím eliminuji vychytralce a také případné reklamace. Říkám-koupil jste u Kelly, Sienu, Autobenexu, atd, tak ti mají své smluvní servisy tam jeďte a tam Vám to udělají, my to tady moc neřešíme. Vyzkoušel jsem si to dva roky a můžu zodpovědně říct, že to perfektně funguje. Mechanické práce neustále přibývá a vidím přínos. A proto nemíním za práci ať už pneuservisní nebo autoservisní brát almužnu která nepřinese nic. To si ji Já osobně příliš vážím a také si vážím svých kluků na dílně, než abych dělal dá se říct jak dělají mnozí garážisti zadarmo a jen z ruky do pusy. Taky pak někdy ta práce stojí za to! Stačí jak zákaznici přijedou na geometrii a z 10 lidí šest pošlu zpátky pro chyby které ten jejich mechanik neodstranil, jednoznačně měl a bez kterých ani geometrie nejde udělat. Rádi si pak přijedou nejenom znovu tu geometrii udělat, ale příště si nechávají dělat servisní práce, protože viděli kvalitu a tak, že jsme měli pravdu. Proto práce přibývá a cenu práce zatím určitě nikde nemíním snižovat.Za kvalitu se všude platí. Můj názor.Bořek Filipec. http://www.pneucentrumprofi.cz/
neděle, 5. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Jen chci ke KK říct,že si myslím a snad mi dáte vy kteří brouzdate na justici,že zisk 12% který minulý rok vytvořil je hlavně a to především dílem zimy,kdy ty ceny pořádně nastřílel,okrouha to pro svůj zisk,nechal si to zaplatit,obral také i pneuservisy o marži.Tam vytvořil ten slušný zisk,letos bude rád za 5-6% a to vsadím kalhoty.Jejich politika je momentálně nečitelná,ale jak vyběhnou z UG8+ co mají tisíce na skladě do ulic,tak to bude skutečný hnus.
neděle, 5. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Tirex neřeš.Kdo si zaplatí reklamu ten tu je.Můžeš i ty.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Problém je že jim ale dnes lezou do zadku výhradní.Dávají jim gumy někdy přednostně a ty jim je můžou vrátit kdy chtějí.Jedine co mě těší,než oni vypíšou zakázku,tak já mám 2 vozy už perfektmně přezuté.Jsou totiž příliš pomalí.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Byla tu řeč o Tirexu a ejhe už běží nahoře velkej banner )))))
sobota, 4. srpna 2012
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz