Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Michal
Michal No, to je naprostá pravda, přesně tak to funguje. Učtují tři hodiny a dělají na tom půl hodinky. Upřímně, autoservisy ať si cenu snižují. Ono jim to neuškodí, v tom se dělají obrovské levárny a tam je to potřeba pročistit snad ještě víc. Upřímně, v tomhle se mi líbí autorizovaný servis škodovky kam jezdím. Je tam webka přímo do dílny, kde je vidět na každé stání. člověk pak ví přesně, jak dlouho na tom dělali. Nebo aspoň mají snahu.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Když už jdou ceny pneu dolů díky internetu dobře,ale nevidím důvod snižovat cenu práce za přezutí.Autoservis má hodinovku a jestli spustí z 500 na 400, tak to je pořád v klidu.Protože kolikrát mu to stojí na dvoře a už to učtuje a to je ta sviňárna.Pneuservis když zpustí přezutí např. z 800 na 500 tak je pěkně v .....Proč?Protože te pneuservisní práce není nikdy tolik jako autoservisní,neučtuje např.falešné hodiny jak je to běžné v značkových servisech.Kde má pak vzít jen ten pneuservis peníze na stroje,vybavení,zaměstnance,rozšíření služeb?Není to nikde lehké,ale jestli dělá někdo dobře a na solidních strojích,nemůže jít s cenou dolů.Náklady prudce ve všem rostou a vtom má snižovat on práci když už na pneu nemá téměř nic? To je pak začátek toho jeho konce.
sobota, 4. srpna 2012
 
Michal
Michal Tak cesta to pro něj není, ale co může dělat? Když nechá tu práci stejnou, tak mu tam vůbec nikdo chodit nebude. Ač se to nezdá takový konkurenční boj v Praze je teď obrovský. Autorizované servisy šli s cenou dolů teda strašně. Ještě v dubnu jsem platil za výměnu oleje s filtrem i prací 1950 Kč, teď jsem tam byl znova a už jsem platil 1490 Kč, za ten stejný olej, filtr, práci sundali o 100 Kč na hodinu. Ty autodílny nemají šanci přežít. Velké autoservisy potřebují získat nové zákazníky. Znám jednoho kluka, co dělá autoservis, co ještě před dvěma lety měl práce tolik, že se tam nedalo po tom dvoře projít, včera jsem s ním mluvil a říkal, že je rád, že má 2-3 auta za týden na olej, ale že i s olejem musel dolů, dřív stál 900 s prací i filterm, dneska už je na 680 Kč. už k němu nejezdí, ani bouračky, protože pojišťovny tam měli velký ztráty, tak bojují, aby ty klienti si tu opravu nechali udělat přes ně a jejich smluvní servisy.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Tohle není cesta pro ten velký servis.neváži si práce.Nenažene to množstvím.Stéjně bude muset propouštět.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Poznámka -cena přezutí pneu 15" z netu stála u nich cca 1250Kč .dnes 600KČ s dph.To je rozdíl.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym servismann:pánové,cenová válka vypukla.Jeden velký impozantní servis se 2 osobními, nákladním stáním a geometrii ponížil cenu práce i na internetové pneu.Ještě na jaře dělil servis na cenu při nákuku pneu ,na montáž již jetých a na pneu z netu.Nyní vše do 16" 105kč s DPH bez materiálu.I ten je ponížen-mytí 10kč,ventil 10kč,závaží paušál 25kč/kolo.Al disky + 15 kč za vyvážení vč.použití Haweky.Geometrie do ulice 450Kč+150kč zadní náprava vč.vozů se zátěží -BMW,OPEL ., atd.Uskladnění kol 300Kč/sada za 1/2 roku.O cenách pneu ani nemluvím.Bude to boj čím dál tím větší.Jeho prodejnost pneu za rok činila cca 5000 kol.Ptám se -má to za potřebí,nebo je to vyhlášení boje o každého zákazníka. Bude mít ještě šanci přežít nalý pneuservis s dílničkou-viz autodílna??)))Další příklad :slušně velký autoservis slevnil oleje na marži 20kč/litr z celého sortimentu Castrol.To vím od obchodního zástupce.Bude to válka na život a na smrt a netěším se na to.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym A jak se bránit proti takové expanzi internetu gum do ulice? Nepřezouvat,nepřezouvat,nepřezouvat!!!!!!!!!!!!
sobota, 4. srpna 2012
 
FAKE
FAKE Káčka mají nastaveny jen dvě cenové kategorie + individuální domluva . První kategorie je do ulice a druhá kategorie bez rozdílu servisy + větší firmy, kde je sleva oproti ulici od 2% do 5% až na výjimky. Na Káčkách je mi sympatické níže zmíněné "co je skladem, mají OPRAVDU skladem" a pokud nemají problém s přepravkou tak to skutečně dostaneš druhý den. Jejich růst jak tu již psal SJM je opravdu impozantní a hlavně stále pracují s na VO velice solidní marží. Komunikace jejich pracovníků je také na úrovni, navíc do loňského roku zas tolik netlačili na prodej koncovým zákazníkům, přestože se to dle reklamy v TV mohlo jevit jinak. Ovšem letos dle zatím provedených kroků vlítnou do sektoru "ulice" naplno a bude to podle všeho mazec. S jejich skladovou kapacitou, špičkovou logistikou a nízkými cenami bude hodně zajímavé sledovat co to na trhu udělá a počítám, že se tu na ně bude od letošní sezóny nadávat stejně jako na Částku, ovšem KK si nikdy na rozdíl právě od Částky na „čistý VO“ nehrály. Nevím jestli je k tomu vede na všech frontách špatné léto, nebo cítí prostor po velkém útlumu Tomektu jak si zvýšit marži, ovšem nic to nemění na tom, že jako obchodníky je jak už jsem tu dříve psal upřímně obdivuju.
sobota, 4. srpna 2012
 
Michal
Michal Letníma se teď už netrap, v těch už panuje naprostá výprodejová anarchie.
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Nechápu.Múj nákup 215/75R16 C Barum Vanis 111R vč DPH 2448 Kč.Na některých shopech cca 2100kč.??? Jaký je váš nákup těchto pneu?? Beru z COC
sobota, 4. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Od DP nikdy.Odběrem si pěstuješ veš
sobota, 4. srpna 2012
 
Doktor
Doktor Jinak si ale myslím že jsou na tom stejně jako DP. Proti těmto dvěma firmám opravdu nemohu nic namít. + KK ma tu víhodu jak psal SJM že to co deklarují skladem na skladě opravdu mají. Honza
pátek, 3. srpna 2012
 
Doktor
Doktor V tom případě pokud je to nějaká firma s více vozy je možné že má taky nastaveny velkoobchodní ceny jako ty nebo já ale nikdo nemůže tvrdit že tam není rozdíl mezi malo a velkoobchodem. Honza.
pátek, 3. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Honzo u KK se mi stalo několikrát že cena pro mne byla na chlup stejná jako pro poptavajíci firmu.Žádné 3-4%
pátek, 3. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Když si dojedeš sám tak máš -20,- na kus. Jirka CB
pátek, 3. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Matěj. To se mi nezdá, koukám na jejich výprodejovou nabídku a mají tam 1326,-
pátek, 3. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Michale , nevim kolik toho bereš, ale moje cena je teď 1306,- Jirka CB
pátek, 3. srpna 2012
 
Anonym
Anonym Od DP beru taky, stejně jako od KK a s oběma jsem moc spokojen co se především dodávek a cen týka ale vim určitě že KK nedává všem stejně mezi maloobchodem a je tam rozdím min. 3-4%. Honza.
pátek, 3. srpna 2012
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz