Pneurevue.cz » Názor z páté strany » Jak se připravujete na letošní zimní „přezouvací“ sezónu a co od ní očekáváte?

Jak se připravujete na letošní zimní „přezouvací“ sezónu a co od ní očekáváte?

 

úterý, 21. září 2021

 Romana Černá, CZ VEHA, s.r.o., Brno

Romana Černá, CZ VEHA, s.r.o., Brno

Nadcházející zimní sezónu dle mého názoru výrazně ovlivní fakt, zda bude dostatek pneumatik. To, že dochází ke zdražení všech vstupů, slyšíme ze všech stran (elektřina, plyn) – to se samozřejmě musí promítnout i do cen pneuservisu. Nicméně větší problém budou chybějící pneumatiky na trhu. U nákladních, zemědělských i průmyslových pneumatik se již v tuto chvíli potýkáme s výpadky některých rozměrů.

 
 
Antonín Matys, AutoCentrum ČR s.r.o., Praha

Antonín Matys, AutoCentrum ČR s.r.o., Praha

Po dlouhé době jsme vyslyšeli argumenty našich dodavatelů ohledně nedostatku zdrojů a naskladnili jsme rekordní množství zimních pneumatik pro nadcházející zimní sezónu. S ohledem na růst našeho velkoobchodu a rozšiřování kapacity našich servisů věřím, že jsme připraveni. Zpracovali jsme i detailní rozbor poskytovaných služeb, kde jsme si dali jasné zadání a přistoupili jsme i k úpravám ceníku služeb. Příjemnou výzvou je pro nás otevření nové provozovny v pražských Strašnicích, kde od ledna 2022 budeme fungovat již s obrovskou kapacitou skladu, zázemím pro logistiku e-shopu a dalšími servisními boxy jak na autoservis, tak pneuservis.

 
 
 Lákáš Jirouch, Pneuservis Jirouch, Kladno

Lákáš Jirouch, Pneuservis Jirouch, Kladno

Na letošní sezónu se připravujeme stejně jako na každou předchozí od předzásobení pneumatik a závaží přes generální úklid prostorů a strojů až po zaučení několika brigádníků. Avšak novinkou, kterou budeme dělat poprvé před letošní sezónou, je, že během září zavřeme všechny víkendy a zkrátíme pracovní dobu. Tím, že máme celý rok otevřeno 7 dní v týdnu, tak letos poprvé budeme mít během celého září zavřené všechny soboty a neděle a zkrácenou pracovní dobu. Přes prázdniny jsme měli hodně práce a vidím to na chlapcích i na sobě, že potřebujeme více volna a hodit se jako kolektiv před sezónou do dobré nálady a pohody. To je asi pro nás alfa omega všeho, protože od nás se vše bude odrážet dál. Co očekávám? Myslím, že bude hodně práce, ale nejdu do sezóny s nějakým očekáváním. Nemá cenu si dělat hlavu s něčím, co zatím neexistuje. Myslím, že zkušeností máme hodně, a je pro nás důležité být dobře připravení a odpočatí. Díky tomu pak budeme moci reagovat pohotově a správně na každou situaci.

 
 
Zdeněk Ševčík MBA, TASY s.r.o., Brno

Zdeněk Ševčík MBA, TASY s.r.o., Brno

Vzhledem k dynamickému vývoji a rapidnímu růstu naší firmy v posledních letech napříč různými obchodními aktivitami se čím dál méně soustřeďujeme na ono zaklínací slovíčko „sezóna“. Realizovat všechny rozjeté projekty a vize pro nás znamená maximální nasazení po celý rok. Díky neustálému zlepšování interních procesů a inovacím jsme schopni tržby rozmělnit do delšího období a případný peak pak dokážeme zvládat i přes rapidní růst obratu v desítkách procent. Nadcházející zima bude velmi specifická, kdy turbulentní situace na trhu s sebou nese spoustu příležitostí, ale i nejistot. Očekáváme pokračující zdražování a nedostatek zboží, proto již od června plníme své sklady zimním zbožím. Skladová dostupnost a komplexní skladba sortimentu, kterou si již v dnešní době díky velké rozmanitosti produktů menší velkoobchody a pneuservisy nemohou dovolit, by nám měla pomoci v dalším růstu. Po zkušenostech z minulého roku, kdy nás výrazně limitovaly přepravní společnosti, se také stále více soustředíme na vývoj v rámci vlastní flotily vozů pro rozvoz zboží, zejména velkoobchodním partnerům. V neposlední řadě bude hrát výraznou roli neustále se zvyšující cena dopravy kontejnerů z Asie, díky čemuž očekáváme výrazné promíchání podílů na trhu jednotlivých značek, zejména v budgetovém segmentu.

 
 
Petr Matěj, Pneucentrum Matěj Bludov, s.r.o., Bludov

Petr Matěj, Pneucentrum Matěj Bludov, s.r.o., Bludov

Když to vezmu od začátku, letos nás taková menší zimní sezóna potkala na už začátku roku, kdy jarní počasí ne a ne přijít a bylo stále co prodávat. Sotva se oteplilo, už tu byla předobjednávka na další, sotva končící zimní sezónu. Museli jsme vše spočítat, vyhodnotit a také myslet na to, kolik bude náš dodavatel, společnost Continental, schopen v této neklidné době dodat a jestli dodané zboží prodáme. Objednávky jsme udělali v maximální výši co do kapacity uskladnění. Poté jsme své úsilí maximálně zaměřili na prodej letních pneumatik a v půlce léta mohu říci, že jsem spokojen. Také poptávka po pneuservisních a autoservisních pracích o nějaké to procento vzrostla, do toho naskladňování M+S, probíhající dovolené… takže menší počet zaměstnanců je při větší poptávce cítit. Nějaké to uklidnění mezi sezónami už vlastně ani nemáme. Když to shrnu, nastávající zimní sezóna se od té letní moc lišit nebude; trochu mám strach kvůli menšímu počtu dodaných pneu M+S. Tak doufám, že náš dodavatel nakonec vše stihne, vykryje celou objednávku a společně s našimi zákazníky očekáváme zimu hojnou na sníh, a tím pádem doufáme v krásnou a vydařenou zimní sezónu.

 
 
 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz