Pneurevue.cz » Názor z páté strany » Jak se připravujete na zimní přezouvací sezónu, učinili jste ve svých přípravách oproti minulým létům nějaké změny a jakou sezónu obecně očekáváte?

Jak se připravujete na zimní přezouvací sezónu, učinili jste ve svých přípravách oproti minulým létům nějaké změny a jakou sezónu obecně očekáváte?

 

úterý, 13. září 2022

Radka Ligusová, jednatelka, XPneu s.r.o., Orlová – Poruba

Radka Ligusová, jednatelka, XPneu s.r.o., Orlová – Poruba

Letos jsme s naskladněním zimních pneumatik začali už v květnu. Čím dříve tím lépe. Můžeme tak nabízet zimní pneu těm, co ještě přezouvají na letní. Poprvé jsem objednala i celoroční pneumatiky. Zákazníka upozorňuji na mínusy a plusy a doporučuji spíše „svátečním řidičům“. Někdo by mohl namítat že přijdu na pár let o zákazníka, ale já to vidím tak že momentálně uvolnil místo dalšímu. Hlavní změnou bylo to že jsem na sklad nebrala žádné prémiové pneumatiky. Pokud o ně bude zájem velice ráda je objednám. Pro podporu prodeje jsem využila možnosti reklamy na sociálních sítích. Upozorňuji na to že nezvládneme přezout všechny zájemce a pokud má někdo zájem o nové pneumatiky a má dvě sady kol, tak je pro něj ideální si je nechat přezout teď. Jakou sezónu očekávám? O zákazníky nouze nebude, pneumatikami jsme již zásobeni. Překvapit nás může jen „vyšší moc“. Po loňské podzimní sezóně beru všechno více v klidu. Za těch 25 let co dělám v oboru jsem se já i naši zaměstnanci u nás naběhali dost. Na přezutí auta máme 30 minut a myslím si že není proč a kam spěchat. Člověk má jen jedno zdraví a v našem věku už bychom si ho měli více vážit. Chtěla bych poděkovat našim zaměstnancům, které si nesmírně vážím! Vydrželi s námi tolik let v dobrém i ve zlém.

 
 
David Bílý, majitel, Pneuservis Bílý a syn s.r.o., Kamenice, Brno

David Bílý, majitel, Pneuservis Bílý a syn s.r.o., Kamenice, Brno

Zimní sezóna je jedním z nejdůležitějších období v pneuservisu. V tomto období se realizují velké objemy práce v krátkém časovém úseku. Na chyby není čas. To vyžaduje dobrou přípravu a koordinaci všech činností ve firmě. V současné době probíhá fyzická i „papírová“ kontrola uschovaných pneumatik. Zároveň probíhá (spíše dokončuje se) naskladnění zemních kol od dodavatelů. Skladové objednávky jsme v očekávání dobré sezóny učinili ve stejném objemu jako na předchozí zimu. V průběhu září pak jako každý rok probíhá prověření technického stavu strojního vybavení – kalibrace, prohlídky aj. V neposlední řadě také naskladňujeme opravárenský materiál a několik set a tunu vyvažovacího závaží. Na základě vydařeného léta doufáme, že i v zimě bude zájem zákazníků minimálně stejný a nynější divoké turbulence na trhu s energiemi nezničí námi lety budovaný obchod a servis.

 
 
Miroslav Nezval, Country Manager CZ & SK, , Nokian Tyres s.r.o.

Miroslav Nezval, Country Manager CZ & SK, , Nokian Tyres s.r.o.

Dle mého názoru již nebude nadcházející zimní sezóna tak rekordní jako byla ta v roce 2021, nicméně neočekávám ani žádný dramatický pokles trhu. Do celkového výsledku se ale již promítne snížená poptávka konečných zákazníků, která je dána nepříznivou ekonomickou situací napříč Evropou a předpokládaným přehodnocením spotřebních priorit. Pro Nokian Tyres je pak druhá polovina letošního roku zásadně ovlivněna úplným ukončením výrobních aktivit v Rusku. Pro tuto sezónu je tak pro nás stěžejní překrytí tohoto výpadku a zajištění co možná nejvyšší dostupnosti pneu z navýšené produkce továrny ve Finsku. Z tohoto pohledu se proto soustředíme již na příští rok, kdy bychom rádi měli dostupnost, na kterou jsme byli zvyklí v minulých sezónách. Zároveň stále probíhají intenzivní přípravy pro stavbu zcela nového výrobního závodu v rámci EU.

 
 
Václav Šroubek, majitel, Auto Šroubek, Praha 5 – Smíchov

Václav Šroubek, majitel, Auto Šroubek, Praha 5 – Smíchov

Přípravy na zimní přezouvací sezónu jsou stejné jako minulý rok. Kalibrace vyvažovaček, seřízení a revize zouvaček a heverů, uskladněná kola našich zákazníků jsou umytá a vyvážená, personál po letních dovolených odpočinutý, veškerý spotřební materiál nakoupen v dostatečném množství, jen online rezervace budeme spouštět až zase v polovině října. Jedinou změnou oproti minulým létům je, že v pneuservisu bude pouze stálý personál bez brigádníků, a to nás bude limitovat v množství denně přezutých aut.

 
 
Ing. Vít Věžník, manažer pro velkoobchod, K & K PNEU s.r.o., Šenov

Ing. Vít Věžník, manažer pro velkoobchod, K & K PNEU s.r.o., Šenov

Firma K & K PNEU s.r.o. očekává, že zimní přezouvací sezona bude přibližně na stejné úrovni jako v loňském roce, i když už nebude ovlivněna covidovými opatřeními, budou proti tomu působit vyšší ceny pneu a obecně obavy z nejisté hospodářské situace. To se samozřejmě začalo projevovat už v prodeji letního zboží, jehož prodeje jsou proti minulým létům nižší. Kromě toho když se projdete po několika velkých parkovištích před obchody, zjistíte, že dobrá třetina aut jezdí i v létě stále na zimních pneu, takže bude záležet, kolik z nich se rozhodne, že na zimní sezónu už bude potřebovat nové zimní pneu. Taky nemusí všichni jezdit po sněhu, ti, co budou jezdit ve městech v nížinách a nebudou na to např. mít finance, nebudou přezouvat třeba vůbec… Zkrátka odhadnout, jak bude vypadat letošní zimní sezóna, je složitější než kdy jindy.

 
 
 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz