Pneurevue.cz » Názor z páté strany » Letošní zima vykazuje extrémně mírnou tvář, alespoň k datu této ankety, kterou je začátek února. Domníváte se, že pokud tento trend bude pokračovat i v příštích letech, může to výrazně ovlivnit pneuservisní obor?

Letošní zima vykazuje extrémně mírnou tvář, alespoň k datu této ankety, kterou je začátek února. Domníváte se, že pokud tento trend bude pokračovat i v příštích letech, může to výrazně ovlivnit pneuservisní obor?

 

pondělí, 9. března 2020

Lenka Hájková, Pneuservis Pavel Svatoš, Zruč-Senec

Lenka Hájková, Pneuservis Pavel Svatoš, Zruč-Senec

Vzhledem k extrémně mírnému průběhu letošní zimy se nejde nezamyslet nad budoucností nákupu zimních pneu a dalšími službami v pneuservisu, týkajícími se zimního obutí. Naše krédo v pneuservisu vždy znělo: „Dobrý řidič přezouvá s předstihem a nečeká na první sníh.“ To již pomalu ztrácí svůj význam. Sněhu a nižších teplot se v nížinách dočkáme jen zřídka, a tak zimní pneu mají plné využití hlavně v horských oblastech. Pokud se zima bude takto chovat i v dalších letech, pak tato skutečnost může výrazně ovlivnit pneuservisní obor i následnou pneuservisní činnost. Výběr pneumatik bude zaměřen zejména na jejich univerzální využití a s tím souvisí i četnost sezónních přezutí.

 
 
 Miroslav Duchek, Pneu Duchek Havel s.r.o., jednatel, člen Fr. rady BestDrive, Nepomuk

Miroslav Duchek, Pneu Duchek Havel s.r.o., jednatel, člen Fr. rady BestDrive, Nepomuk

U nás v regionu se současný vývoj počasí projevuje poslední dva roky mírným nárůstem prodeje celoročních pneu. Myslím si, že tento trend bude pokračovat. Tento vývoj by však neměl výrazně ovlivnit náš obor ani počet prodaných pneu. Náš profesionální přístup k zákazníkovi by měl prokázat nesporné výhody volby zimních a letních pneu, které se projeví v mezních situacích provozu způsobených počasím (sníh, déšť), nebo nebezpečným chováním některých řidičů v dnešním houstnoucím silničním provozu.

 
 
David Gütter, DMCompany a.s., elektrony.cz, Rokycany

David Gütter, DMCompany a.s., elektrony.cz, Rokycany

Kdo jezdí pravidelně, bude dále kupovat letní i zimní pneu, nebo rovnou celá kola. Příležitostní motoristé častěji dojíždějí zimní pneu přes léto a pak si pořizují levnější zimní nebo celoroční pneu. Pokud nepřijde větší recese, očekáváme, že místo toho investují do litých kol místo „plecháčů“, protože chtějí, aby jejich auto vypadalo hezky. Navíc na část moderních vozů a SUV se ocelové disky ani nevyrábějí. Mnoho majitelů aut také překvapí nutnost několikatisícové investice do TPMS senzorů na hlídání tlaku v pneu. Jejich používání se již stává samozřejmostí.

 
 
Tomáš Krutil, PNEU TOPKB s.r.o., Holice, Olomouc

Tomáš Krutil, PNEU TOPKB s.r.o., Holice, Olomouc

Nevidím problém do budoucnosti v přezouvání na zimní pneumatiky, počasí je letos jako na houpačce a letošní rok ovlivní hlavně málo jezdící řidiče. Myslím, že tato skupina sáhne dřív nebo později po univerzálních pneumatikách, a tím nám ubude práce. Samozřejmě se tak otevírá prostor pro získání nových zákazníků. Naše firma je zaměřena hlavně na firemní klientelu, a ta díky vyššímu kilometrovému nájezdu vůbec neřeší tuto situaci – pojistné podmínky jsou nadřazeny úmyslu ušetřit na pneumatikách a práci.

 
 
Jan Šafránek, obchodní ředitel Nexen Tire pro Českou republiku a Slovensko

Jan Šafránek, obchodní ředitel Nexen Tire pro Českou republiku a Slovensko

Z našeho pohledu se chování zákazníků změnilo již v souvislosti se zavedením legislativy, která upravuje sezónní používání pneumatik. Ale zaregistrovali jsme trend „dojíždění“ zimních pneumatik v létě, což však nepovažujeme za bezpečné ani ekologické. Obouvání celoročních pneumatik by mohlo být řešením, nicméně návštěva pneuservisu často bývá jediným momentem, kdy motorista věnuje pozornost pneumatikám a jejich stavu. Proto se budeme i nadále snažit podporovat sezónní výměnu pneumatik.

 
 
 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz