Pneurevue.cz » Profil » BF

Příspěvky v diskuzích

BFHezký sváteční den přátelé gum. Zkrácený týden máme za sebou a i když byl hodně náročný, práce ažaž, prodej pneu funguje zatím bez jakýchkoliv problému, takže zatím pohoda. Jak dlouho bude to opravdu nevím, ale přicházejí nové a nové zdražovací úpravy letních cen pneu a zimní předobjednávky na další a další značky. A že je to mazec nemusím tady nikomu říkat. Výroby budou u mnohých značek omezeny, některé se doslova vytratí. Cenotvorba u každého dodavatele je rozlišná a nezávidím jim ani nám kteří s tím teď nějak pracují a musí pracovat pokud chceme uspokojit nejenom zákazníky, ale i na sebe si vydělat. Změny systému jsou jasné a i když přesně nikdo nevíme co ještě do toho vše vstoupí, nějakou představu i Já mám a tak s ní i pracuji. Není to však vůbec jednoduché a mnozí kolegové mi dávají zapravdu. Křišťálovou kouli nemám, stroj času není k dispozici, prsten Arabely jsem nesehnal a tak sbírám drby ze všech pneu hájů, luk a strání. Je to dnes velmi důležité a děkuji tímto i Shambovi za to, protože je to pro mne osobně kapacita v pneuoboru v ČR s informacemi které jsou podstatné, důležité a doslova k nezaplacení. Díky za ně, protože kdo sedí jen na dílně, ten se bude pak jen možná už jen nechápavě koukat do blba co se to děje. Hezký zbytek svátků přeji.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 15. dubna 2022
 
BFHezký den přátelé gum, tak první dubnový týden za námi. Počasí zatím aprílové a tak je to na pohodu. Příští týden jen 4 dny a pak krásné volno. Jen ať vyjde počasí a třeba si to Velikonoční pořádně užít. Na našem písečku se dějí věci a jak to bude je ve hvězdách. Co není ve hvězdách a je jisté jako že každé ráno vyjde slunce, že zimní gumy budou velmi omezeně a i nebudou. Situace na poli se velmi komplikuje. Dle mých informací Matador, Sáva, Nokian a další značky vůbec nebudou. Nokian víme proč, tam je to asi už jasné, ale Matador bude nahrazen Conti a Sava asi značkou Goodyear. Pokud to tak bude je nám taky jasné taky proč. Přece se nebude v tomto obrovském surovinovém problému vyrábět levný budget, když se může vyrábět drahá, ziskově lepší pneumatika s jen trošku jiným nápisem na boku. Taky víme, že zimní předobjednávky už jsou tady mnohem dříve než bylo zvykem. A že jsem se trocu zapotil, to přiznávám. Ne ani tak z cen které jsou zase jinde, ale z toho co vzít za rozměry, protože to je jako vždy loterie. Lituji však letos opravdu všechny menší pneuservisy, protože vidím přesně ty rozdíly když objednám s kolegy ve skupině a naskočí tam xx tisíc kol najednou a doslova až šílený rozdíl když bych si to objednával jen sám ty svoje kusy. Slušně řečeno, ani by se tím nikdo nezabýval v dnešní situaci. Přátelé jedno je jisté, pokud máte peníze nakupte, vykupte už teď co jen jde, protože v zimě vyhrají jen ti co budu mít fyzicky gumy. Ziskem i množstvím Vás oberou o vše. Není šance konkurovat těm co navezou kamiony, kontejnery, to říkám zcela odpovědně, protože to vidím jasně před sebou na papíře a je jedno zda to bude velký pneuservis nebo interneťák. Rozumný pneuservis si to většinou nechá pro sebe, já tedy za sebe říkám určitě, ale ten internet to tak pokřiví a brutálně sníží nebo sebere zisk malým pneuservisům že ti budou jen a pouze přezouvat. Gumy neprodají ani náhodou, jen velmi omezeně. Zima 2022 bude zcela a úplně jiná které jsme doposud znali, bude to skutečné sado maso. Mám pocit, že jsme se dostali někam kde hluboce padáme a dno je stále nekonečně vzdálené. Jak to dopadne nevím, ale už teď vím, že kdo je aspoň trochu připraven, není pak tak moc třeba i překvapen. Namlouvat si můžeme co chceme, ale raději mít nějaký přehled, informace, než pak spadnout třeba doslova na hubu.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 9. dubna 2022
 
BFSJM příteli, svět se v .... obrací. Mnozí však ještě nevědí vůbec co přichází. Někteří jsou a stále ještě žijí v nějaké bublině. Procitnutí bude ale kruté. Ceny se urvaly z řetězu a bude to pořádný fičáák.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 30. března 2022
 
BFUmím si představit, jak se zboží z Ruska dostane i tady. Překoupí se to třeba ze Srbska či jiných států které nedali na Rusko blokádu. Jak se to pak bude posuzovat je otázkou pro celní zprávu, zákony, vyhlášky, apod. Cesty se budou ale určitě hledat jak si pomoct, ale i těm dopravcům, firmám apod, protože lepší mít aspoň něco než stát s 20 sklápěčkami na place, mít sice práci, zakázky ale hold nemít gumy. Bude to hodně zajímavé. Prosím tě Shambo buď na příjmu a sem tam tady přispěj, věřím že mnozí z nás jsou za to velmi rádi. Já tedy určitě.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 24. března 2022
 
BFShambo, děkuji ti za vyčerpávající odpověď. Slušně řečeno, je to všechno špatně a na .....
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 24. března 2022
 
BFKomplet všichni výrobci kteří tam mají fabriky budou mít problém a nejenom oni. To samé jak napsal Tire bude problém v dodavatelských řetězcích a ohrožuje to všechny a všude. Evropa na tom bude celkově jednoznačně nejhůře. Kdo bude mít na zimu gumy podle mne vyhraje. Ať už pneuservis, nebo i ten kterýkoliv výrobce. A že bude na zimu opravdu chybět mnoho gum, rozměrů, značek je už teď již více než jisté.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 23. března 2022
 
BFShambo, jen se zeptám v této době jaká je situace s nákladními pneumatikami? Kama, Rosava, Dněpr.. a další mají a budou mít velmi velký problém. Zeptám se tě jako fundovaného odborníka, co se bude dít v tomto sektoru po tom co se stalo? O osobním např. Nokanu, který má výrobu především v Rusku se netřeba ani bavit, tam je černočerná vidina, vize, skutečnost. Pirelli to nějak ustojí, Conti taky, ale u Nokianu to osobně vidím hodně černě a letošní zima bude v ČR a nejenom v něm bez této značky, což nahradit to bude velmi, velmi těžké a až někdy nemožné. Skladovky co jsou zde se prodají, ale nové už podle mne letos nebudou, protože Finsko vyrábí oproti Rusku jen zlomek a taky jiny sektor. Jak to vidíte Vy přátelé gum?
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 19. března 2022
 
BFJeště jsem chtěl napsat, že se někdy stává že třeba majitel firmy koupí gumy zaměstnanci a mu to dá bez dph. On si to pak asi dává do nákladů. Ano taky je to podvod, ale když si to nějak obhájí, utají, je to věc té firmy. Zaměstnanec má ale gumu tím pádem levnější a tak se chlubí. Setkal jsem se s tím již několikrát. Pneuservis je z obliga, prodal normálně gumy firmě tak jak má a ta co s tím udělala je už další věc. A jsou i další horší případy prodeje gum se kterými jsem se setkal, ale to už nebudu rozebírat, protože pokud některé pneuservisy dělají prasárny pak jednou na ně taky dojde. A že jich znám taky dost kteří dneska mají takové pokuty, penále, zkrachovali, apod. že se jim tyto falše vrátili jak bumerang. A říkám sám za sebe ,dobře jim tak.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 12. března 2022
 
BFPneunm jen lhal a zkoušel na tebe něco, protože bez dph by zrovna Chára nic neprodával, Je to absolutní nesmysl a byl by to vlastně podvod. Jediná možnost by byla, že by mu nedal doklad a byly by to od zaměstnance kradené gumy, což taky znám takové případy, ale v dnešní době u takového dodavatele silně pochybuji. Jsou to jen chabé lži zákazníku, že to mají levnější, bez dph, mají super velkoobchodní cenu apod. To tady na mne zkoušelo xxx lidí, jen se usměju a říkám berte kde můžete, přezujte kde chcete. Jinak si zavoléj zrovna tam k Chárovi, poptéj ty pneu a řekni jak to dělají že to prodávají lidem z ulice bez dph, že zákaznici to tvrdí? Budou na tebe čumět do telefonu jak péro z gauče, tomu věř. Je to prostě jen vymyšlená lež.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 11. března 2022
 
BFhttps://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/nejsme-levna-sila-zamestnanci-firmy-nexen-demonstrovali-za-vyssi-mzdy-40389660#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=vlmPBNw6Jq7-202203081830&dop_id=40389660&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=abtest183_vzhled_vyh_pole_na_tel_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 8. března 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz