Pneurevue.cz » Profil » BF

Příspěvky v diskuzích

BFSJM příteli, svět se v .... obrací. Mnozí však ještě nevědí vůbec co přichází. Někteří jsou a stále ještě žijí v nějaké bublině. Procitnutí bude ale kruté. Ceny se urvaly z řetězu a bude to pořádný fičáák.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 30. března 2022
 
BFUmím si představit, jak se zboží z Ruska dostane i tady. Překoupí se to třeba ze Srbska či jiných států které nedali na Rusko blokádu. Jak se to pak bude posuzovat je otázkou pro celní zprávu, zákony, vyhlášky, apod. Cesty se budou ale určitě hledat jak si pomoct, ale i těm dopravcům, firmám apod, protože lepší mít aspoň něco než stát s 20 sklápěčkami na place, mít sice práci, zakázky ale hold nemít gumy. Bude to hodně zajímavé. Prosím tě Shambo buď na příjmu a sem tam tady přispěj, věřím že mnozí z nás jsou za to velmi rádi. Já tedy určitě.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 24. března 2022
 
BFShambo, děkuji ti za vyčerpávající odpověď. Slušně řečeno, je to všechno špatně a na .....
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 24. března 2022
 
BFKomplet všichni výrobci kteří tam mají fabriky budou mít problém a nejenom oni. To samé jak napsal Tire bude problém v dodavatelských řetězcích a ohrožuje to všechny a všude. Evropa na tom bude celkově jednoznačně nejhůře. Kdo bude mít na zimu gumy podle mne vyhraje. Ať už pneuservis, nebo i ten kterýkoliv výrobce. A že bude na zimu opravdu chybět mnoho gum, rozměrů, značek je už teď již více než jisté.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 23. března 2022
 
BFShambo, jen se zeptám v této době jaká je situace s nákladními pneumatikami? Kama, Rosava, Dněpr.. a další mají a budou mít velmi velký problém. Zeptám se tě jako fundovaného odborníka, co se bude dít v tomto sektoru po tom co se stalo? O osobním např. Nokanu, který má výrobu především v Rusku se netřeba ani bavit, tam je černočerná vidina, vize, skutečnost. Pirelli to nějak ustojí, Conti taky, ale u Nokianu to osobně vidím hodně černě a letošní zima bude v ČR a nejenom v něm bez této značky, což nahradit to bude velmi, velmi těžké a až někdy nemožné. Skladovky co jsou zde se prodají, ale nové už podle mne letos nebudou, protože Finsko vyrábí oproti Rusku jen zlomek a taky jiny sektor. Jak to vidíte Vy přátelé gum?
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 19. března 2022
 
BFJeště jsem chtěl napsat, že se někdy stává že třeba majitel firmy koupí gumy zaměstnanci a mu to dá bez dph. On si to pak asi dává do nákladů. Ano taky je to podvod, ale když si to nějak obhájí, utají, je to věc té firmy. Zaměstnanec má ale gumu tím pádem levnější a tak se chlubí. Setkal jsem se s tím již několikrát. Pneuservis je z obliga, prodal normálně gumy firmě tak jak má a ta co s tím udělala je už další věc. A jsou i další horší případy prodeje gum se kterými jsem se setkal, ale to už nebudu rozebírat, protože pokud některé pneuservisy dělají prasárny pak jednou na ně taky dojde. A že jich znám taky dost kteří dneska mají takové pokuty, penále, zkrachovali, apod. že se jim tyto falše vrátili jak bumerang. A říkám sám za sebe ,dobře jim tak.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 12. března 2022
 
BFPneunm jen lhal a zkoušel na tebe něco, protože bez dph by zrovna Chára nic neprodával, Je to absolutní nesmysl a byl by to vlastně podvod. Jediná možnost by byla, že by mu nedal doklad a byly by to od zaměstnance kradené gumy, což taky znám takové případy, ale v dnešní době u takového dodavatele silně pochybuji. Jsou to jen chabé lži zákazníku, že to mají levnější, bez dph, mají super velkoobchodní cenu apod. To tady na mne zkoušelo xxx lidí, jen se usměju a říkám berte kde můžete, přezujte kde chcete. Jinak si zavoléj zrovna tam k Chárovi, poptéj ty pneu a řekni jak to dělají že to prodávají lidem z ulice bez dph, že zákaznici to tvrdí? Budou na tebe čumět do telefonu jak péro z gauče, tomu věř. Je to prostě jen vymyšlená lež.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 11. března 2022
 
BFhttps://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/nejsme-levna-sila-zamestnanci-firmy-nexen-demonstrovali-za-vyssi-mzdy-40389660#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=vlmPBNw6Jq7-202203081830&dop_id=40389660&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=abtest183_vzhled_vyh_pole_na_tel_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 8. března 2022
 
BFA jen pro zajímavost. Min. týden přišel můj známý vodař. 50min. práce, takže hodinku mi nafakturoval 1000,-bez DPH. A to samé elektrikář za hodinu 900,- bez DPH. Nezávidím, přeju a tím že jich je málo tak si diktují ceny. Chceš? Zaplať. Nechceš? Vem si jiného t řeknou. Já jsem za to rád, že to mám udělané. Ale teď si uvědomme, že každý z nich do toho dá max. cca mil. korun včetně nového auta a my máme budovy za miliony, výbavu za miliony další a bereme třeba v přepočtu charitativní ceny. Proč? Protože jsme někdy i v této době doslova volové a oni jsou v klidu, my často jen svou vinou v křeči. Zrovna minulý týden jsem tu měl 4 garážisty co pořád jen kňurají, tak jsem jim ukázal investice co jsem v dílně koupil minulý rok a málem se z toho ....., Dal jsem jim takovou sodu, že si za to můžou jen sami a ať nebrečí že jednomu dosluhuje zvedák, dalšímu sezouvačka a dva mají vyvažky téměř po smrti. Čuměli na dílně a na mne jak péro z gauče. Nechám toho, nemá to stejně s některými trubci cenu se ani bavit. Musí dostat pořádně přes hubu a žrát stonky, pak bude možná klid.(((-:
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 31. ledna 2022
 
BFU mne malá dodávka 1260,- Velká 1400,- . Cena podle mne je odpovídající.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 31. ledna 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz