Pneurevue.cz » Profil » BF

Příspěvky v diskuzích

BFA jen pro zajímavost. Min. týden přišel můj známý vodař. 50min. práce, takže hodinku mi nafakturoval 1000,-bez DPH. A to samé elektrikář za hodinu 900,- bez DPH. Nezávidím, přeju a tím že jich je málo tak si diktují ceny. Chceš? Zaplať. Nechceš? Vem si jiného t řeknou. Já jsem za to rád, že to mám udělané. Ale teď si uvědomme, že každý z nich do toho dá max. cca mil. korun včetně nového auta a my máme budovy za miliony, výbavu za miliony další a bereme třeba v přepočtu charitativní ceny. Proč? Protože jsme někdy i v této době doslova volové a oni jsou v klidu, my často jen svou vinou v křeči. Zrovna minulý týden jsem tu měl 4 garážisty co pořád jen kňurají, tak jsem jim ukázal investice co jsem v dílně koupil minulý rok a málem se z toho ....., Dal jsem jim takovou sodu, že si za to můžou jen sami a ať nebrečí že jednomu dosluhuje zvedák, dalšímu sezouvačka a dva mají vyvažky téměř po smrti. Čuměli na dílně a na mne jak péro z gauče. Nechám toho, nemá to stejně s některými trubci cenu se ani bavit. Musí dostat pořádně přes hubu a žrát stonky, pak bude možná klid.(((-:
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 31. ledna 2022
 
BFU mne malá dodávka 1260,- Velká 1400,- . Cena podle mne je odpovídající.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 31. ledna 2022
 
BFSJM kamaráde, ano už nebudeme dělat za tu tašku, ta už je opravdu drahá, nebudu dělat jako někteří stále dělají ani za hrst rýže. To snad ještě lze použít jako přirovnání oproti těm právě hruškám (-: Příklad posledních dnů? Nechal jsem si opravit vypalovačku pneu. Neberu teď materiál a marži z něho, ale koncem roku 2019 firma účtovala 590,- bez DPH za hodinku. Koncem roku 2021 ta samá věc, ta samá firma 990,- bez DPH. Bratru více jak 69% nárůst! Takže já který mám špičkové stroje, zařízení, výbavu, atd. a zdražil jsem práci po letech od nového roku o cca 20% ,jsem stále někde úplně mímo mísu. Ano bohužel tomu tak je. Proč? Je to hodně důvodů, ale tím hlavním je jaká konkurence je v okolí a kolik ji je. A i když patřím k těm pneu nejdražším, stále si myslím, že mám rezervy. Asi tak a tedy nové heslo bude zatím znít, jakékoliv servisy kteří dělají za hrst rýže ať se už konečně proberou. Hezký den všem přeji.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 12. ledna 2022
 
BFZase ten enter. Velké kola od 18 cca 20% RFT jak jsem psal 25%. Nemíním ceník měnit zase nějakou dobu jako jsem ho měl dlouho ten stávající doposud a věřím že tomu tak i bude. Ten kdo to uměle drží si nijak nepomůže, naopak mu to může velmi uškodit. Lákání na to že nezdražil je sice hezké gesto, ale jen plané, které ve finále ničemu nepomůže. Stejně bude muset zdražit až uvidí ty účty za nejenom energie, pak však už může být troško pozdě. Můj názor.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 6. ledna 2022
 
BFSabe, průměrné zdražení práce- všechny OS, C, OFF, Nákladní 15%, RFT - navíc 25%, Mechanická o 20%.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 6. ledna 2022
 
BFPepo, záleží co od toho stroje očekáváš. Mám kolegy co mají v tvé požadované verzi Hunter, Sice, Sicam, Mondolfo Ferro apod. Každý stroj je v něčem zajímavý. Ceny jsou však taky důležitým aspektem, který může rozhodnout. Kdybych si dnes vybíral prošel bych si jich více ať mám jasnou představu. A zrovna jsem nedávno s kolegou který potřebuje automat a osobně mne o to požádal udělal, prošli jsme pár typů strojů a myslím si že si vybral zodpovědně a taky dobře. Cena byla v jeho případě ne nejdůležitější, ale taky to nechtěl zase vyloženě přehnat a to bylo celkem rozumné pro výběr. Každý má však třeba jinou potřebu, systém práce, nebo i finanční stránku do které může jít.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 3. ledna 2022
 
BFTak když už je ten poslední den v roce rád ještě napíšu pár řádků. Rok to byl náročný, ale za mne velmi úspěšný. Člověk i když nechtěl byl bohužel vtažen jak do politiky, tak do viru který nás tady otravuje a bude ještě otravovat nějakou dobu. Po pracovní stránce to bylo velmi dobré a mám radost, že zimní sezona byla až neskutečně vydařená. Podařilo se vše co jsem chtěl i něco mnohem navíc a investice vložené do servisu věřím že přinesou pozitiva do blízkého budoucna. Rok 2022 nebude vůbec lehký, ceny všeho kolem nás bohužel porostou, pracujících lidi na servise není dost, problému je a bude až až a to nevíme vůbec co nám připraví ještě ten vir co nás otravuje už téměř 2roky. Na druhou stranu zase každý z nás na servise ale i v životě si však nastavuje pravidla sám, každý by měl být zodpovědný, každý by měl vědět kde jsou hranice čehokoliv a tak si taky říkám že se přece nebudeme lehce vzdávat, nebudeme plakat a napadá mne, třeba se i držme trochu hesla "Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko". Hezký nový rok přeji všem rozumným v oboru.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 31. prosince 2021
 
BFDobrý den, děkuji Vám za vysvětlení. S tímhle svým článkem jako i s ostatními nemám problém a jsem tedy i rád, že ho někdo přidal třeba a zrovna tady do blogu.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 31. prosince 2021
 
BFTechnický dotaz. Včera jsem nebyl vůbec přihlášen, nic jsem do pneurevue tady do diskuze nepsal a přesto mi tu naskočil v 18.19 hod. nový blog??? Nevadí mi tam ten článek který jsem psal nedávno do diskuze, ale jak se dostal do blogu? Jsem trochu z toho zmatený.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 31. prosince 2021
 
BFV anketě je otázka --- Má podle vás na českém trhu šanci nový auto/pneuservisní franšízový projekt? Za mne je to jen utopie a trh je už u nás co se týče auto-pneuservisu nasycen. Sice z různou kvalitou, ale nasycen je. Se západem se nemůžeme absolutně srovnávat. Postavit u pumpy trochu lepší plech budku v této formě je už teď podle mne nesmyslná a utopistická nereálná hloupost. Možná že jich může pár fungovat a to jen tím že to bude malý zázrak a kapka v moři v celé ČR, ale jsem naprosto přesvědčen že toto tady u nás nemá vůbec absolutní budoucnost. Číslo 400 je fantasmagorie a hausnumero které je zcela nepodložené a jde vidět, že ten kdo to vymyslel ví o auto pneu servisních sítích velmi málo nebo spíše fyzicky nic. Zbožné přání a sen je jen myšlenka která musí být podložena činy. A to tady není ani ta 0. Neumím ani nechci si představit, že někdo na cizím pozemku který nikdy, opakuji nikdy nemůže být už jeho vlastnictvím si pronajme plech boudu, nasype tam peníze za vybavení, bude platit nájem a energie, třeba i formou odebiráním náhradních dílů od jednoho dodavatele. Nereálné, nesmyslné a zhola a zcela nepochopitelné. Jen kaskadér, zoufalý servisák a možná doslova i sebevrah při dnešních cenách všeho by šel do tohoto nenazval bych to vůbec projektu. Já jsem odvážný, ale opravdu ne blbý a tohle nejenom že smrdí průserem, ale především nějakým pro mne zatím neznámým podvodem. A přítel SJM mne pomalu v tom co našel na justici jen utvrzuje. Kdyby to stavěli vyloženě třeba výrobcí autodílů, tak ještě pochopím některé kroky, ale tohle je jen utopie. No nic, tohle už dnes nebudu řešit, napsal jsem svůj názor a tím to pro mne hasne.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 29. prosince 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz