Pneurevue.cz » Profil » PM

Příspěvky v diskuzích

PMTaky zdravím, u nás propad prodejů cca 40% , ještě uvidíme jaký bude dojezd. 195/65/15 i 205/55/16 u nás nic moc , máme prodáno cca 30 % skladu v těchto rozměrech. Cenu za práci jsme museli zvýšit a lidi to celkem chápou. Taky už vidím začátek příštího týdne celkem mrtvý, teď ještě makáme. Stoupá počet uskladněných kol i když máme cenu z kapacitnách důvodů poměrne vysokou.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 18. května 2023
 
PMZa mě celkem dobrý nápad, tvuj servis, tvoje pravidla. Celkem se mě i líbili dřívější návrhy, co tu zazníznavali...např. cena dle datumu jak je to v hotelech.... Někdy jsou atraktivní datumy třeba na 4 násobku ceny základní...Za mě ale musím říct, že počet zákazníků, který by byl ochotný si připlatit je minimální....
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 15. dubna 2023
 
PMSABe diky mrknu na to..
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 11. října 2022
 
PMMě by to celkem zajímalo.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 27. září 2022
 
PMJá na dílně topím tepelným čerpadlem vzduch/vzduch (je to vlastně klimatizace) . V jedné dílně mám s příkonem 2KW a tepelným výkonem cca 7kw (podlahová plocha 130m2 cca 450m3) , v kanclu mám 1KW ,která dá 3,5kw tepla. Cena větší jednotky byla 27 tis plus montáž(před 5 lety), oproti elektrickému topení se to vrátí snad za jednu zimu. Co mi dělá trochu vrásky na čele je myčka na kola, ta celkem žere. Mám na dílně dvě a řekl bych že ohřev vody dělá polovinu spotřeby dílny. Naštěstí mám až do příštího roku fixovanou elektřinu, ale pak musím něco vymyslet . Přemýšlím o solárech. Ke kamnům na tuhá paliva bych se už vracet nechtěl ,ale je to teď asi nejlevnější zdroj vytápění. To bude v zimě smradu...
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 19. srpna 2022
 
PMBF, Romane bohužel to vidím stejně, hodnota je v tuto chvíli 0 . Výhodu pneuservisu vidím v tom, že i v krizi tak nějak funguje a tím že má člověk hodně malých zákazníku ,tak dokáže přečkat. Kamarád má dopravu a 3 velké zákazníky, teď mu jeden vypadl a má cca o 40% práce méně. Tak uvidíme co nám pneuobor nabídne do budoucna. Mimo sezonu je alespoň trochu volna, to je zase dobrý .Práce je když je venku hnusně a když je léto nebo zima je volněji. Ať se daří.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 26. dubna 2022
 
PMZdravím všechny gumaře. Řešili jste někdy co se servisem až budete chtít jednou skončit? Někdo má v rodině nástupce někdo ne. Máte někdo zkušenost ,třeba od známého s prodejem nebo přenecháním firmy ? Jak vůbec spočítat cenu takové firmy? Jedna věc je nemovitost v které podnikáte a druhá hodnota firmy. Tady u nás teď skončila jedna firma co prodávala a servisovala motorky cca 20let a řekl bych že celkem úspěšně. Pánovi se ale nepodařilo najít nikoho, kdo by firmu koupil včetně té nemovitosti. Pokud někdo tu nemovitost chtěl, tak zas nechtěl pokračovat v prodeji a servisu motorek. Tak firmu vyklidil a nemovitost prodal, cena firmy teda 0 kč. To mě přijde škoda, díky za reakce.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 23. dubna 2022
 
PMZdravím gumaře. Zrovna přemýšlím co udělám s letním ceníkem služeb. Jak to vidíte na jaro? Upravoval jsem ceny průběžně každý rok, takže mě teď nečeká žádný velký skok, ale cca o 10%-20% budu muset jít nahoru. A to ne z důvodu vyšších zisků, ale dorovnání zvýšených nákladů . Z důvodu pořízení 2 myček na kola s ohřevem (místo starých co je neměli) my vyskočila platba za elektřinu skoro o 100%, díky tomu že mám do léta 2022 fix tak jsem ještě nepocítil navýšení cen elektřiny ale počítám , že to bude zas o 100%, to už je ranec. Mimochodem nemáte někdo řešení pro ohřev vody do myček levněji (soláry, tepelné čerpadlo atd..?)
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 18. února 2022
 
PMPartnering with Mitsubishi robotics, RoboTire has designed a system that currently runs around $250,000, which it's looking to license to service centers, dealers and other outlets. For those who get in early as part of the company's pilot, the company will charge around $5 to $7 per tire.24. 2. 2020
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 15. ledna 2022
 
PMRoboTire by mne docela zajímal. Je ale otázka jestli ho ta firma vůbec servisům prodá, co jsem o tom letmo četl , bude to tak trochu nový zaměstnanec, vyplácený za každou přezutou pneumatiku. Píšou že společnost bude účtovat 5-7 dolarů, za každou přezutou pneumatiku. Pneuservis si pak naúčtuje svoji částku. Tak jsem to alespoň pochopil.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 15. ledna 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz