Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanNeznám podrobnosti, ale můj názor zní: Nervově labilního automechanika asi navštívil kolenovrtný hmyz... Pokud si hmyzák donesl "své" náhradní díly a trval přitom na původní dohodnuté ceně za práci při použití "automechanikových" náhradních dílů, tak "jsme doma". Kdyby mechanik hmyzáka rovnou odmítl, vyhnul by se oplétačkám z policií.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 16. května 2019
 
romanZdravím rozumné pneuservisáky. Myslím si, že Bořek to popsal naprosto přesně a jen bych vyzdvihnul tuto pasáž jeho příspěvku: "Nepřezouvat jakékoliv nové pneu bude podle mne základem úspěchů do budoucna. Když vidím že nám začali vyrábět v Nexenu, tak je mi víc než jasné jak to bude vypadat. Obchodní válka mezi nimi a Barumem propukne během blízkého času na plné pecky. Vždyť český Nexen je prostě Český a to bude mít za následek že gumy se budou chtít prodat ať už od jednoho či druhého výrobce jakkoliv, za jakoukoliv cenu ať jsou hlavně prodejní čísla třeba až do postele zákazníka. Zapomene se velmi rychle na pneuservisy. A právě tady je jediná a jsem přesvědčen jediná cesta blokace těchto pneumatik aby se nedostali kde pneuservis z toho nemá absolutně nic jen starosti a náklady." Tohle by si měli pneuservisáci nechat zarámovat někam "do hlavy" a zároveň si to nechat někam pověsit na zeď, aby to měli stále na očích. Už vidím ty reklamní bannery ve stylu "Při zakoupení 3kg bezmasých párků dostanete sadu pneumatik výrobce XYZ za 1 korunu". No nekupte to... Ale kdo jim to přezuje? Pokud nikdo, tak i 4ks pneumatik za jednu korunu budou pouze krásným doplňkem v něčí ložnici... Hospodští to již dávno pochopily, zedníci a obkladači též, kadeřnice a kosmetičky rovněž, jen většina pneuservisáků (a je jedno, jestli to je velký pneuservis, malý pneuservis nebo pneuservisák jako OSVČ) stále váhá a hledá důvody, aby těmto "zákazníkům" vyhověl... Já jsem nepřezul v jarní sezóně zatím ani jedu gumu z netu (pravda - teď v úterý přezuji první sadu kolenovrtovi, který čeká na přezutí již od 10.dubna, ale trvá na tom, abych to přezul já i za plnou cenu) a jde to... Tak proč by to nešlo i u jiných pneuservisáků? Proč si máme neustále nechat kálet na hlavu?! Nebojte se, přidejte se!
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 5. května 2019
 
romanOno spíš 33% českých obyvatel je uchváceno již pohledem, když vidí Andyho Řepku (a navíc ve kšiltovce ve stylu D.T.) a mají z toho druhé Vánoce => rozdávání volebních dárků, které někteří dostanou od Andyho bude vykompenzováno "oškubáním" těch ostatních, což těch zmíněných 33% voličů pochopitelně nevidí nebo nechce vidět. Andyho opravdu nemusím, ale jeho marketing je naprosto vynikající a na těch uváděných 33% voličů je i maximálně funkční. Ale na druhou stranu je to určitě lepším řešením, než kdyby tam dále seděl Bohouš Fantomas.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 3. května 2019
 
romanEmail od nej**** mě též zahřál u srdce. Neklamný důkaz, že zákaz vjezdu kolenovrtů je tím nejlepším řešením obrany proti bodavému hmyzu.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 25. dubna 2019
 
romanPoznámka k minulému příspěvku: Psal jsem ceny bez DPH.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
romanHroudo: To je v pohodě. Dělám jen osobní a LN pneumatiky a tak chápu, že si pojem 10-15% vysvětluješ jinak. Já to beru tak, že jeden dodavatel mě např. nabídne barumku (4ks) na úzkou Fábii po 680,-/ks včetně dopravy a jiný za 751,-/ks. Když vezmu 680 jako 100%, tak 751 je 110,5%, což je rozdíl 10,5%. Nemám chuť hledat jiné příklady (tento jsem pouze "vystřelil"), ale Ti jen sdělit, že nekecám a že tam ty cenové rozdíly opravdu jsou. Jen asi používáme různou metodiku výpočtu.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
romanZase to vidím trochu jinak: Kdyby byly nákupní podmínky pro servisy skoro stejné (jsou všechny skoro na nic, ale nejsou stejné), tak by se pneuservisům neposílali pneumatiky běžně přes půl republiky... Jasně, každý VO má svoji značku, kterou preferuje, ale pneuservisák potřebuje mít zdroje i na jiné značky a tam jsou rozdíly v cenách 10% a více => právě proto že jsem malý pneuservis, tak právě proto musím odebírat zboží asi od 15 dodavatelů. Kdo dá lepší podmínky, tak od toho beru.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
romanHroudo: Nevím, jak dobře to nakupuji, ale s tou marží 10-15% to posílám dál do světa - to je skutečnost. Co tam mám ještě dál? Už jen to, že nákupní ceny se v různých VO liší až o 15%!!! A pak už nic => Vidím to zcela jinak, neshodneme se skoro v ničem, takže tuto debatu raději ukončím, nechci zde vyvolat nějakou slovní přestřelku. Ať se daří.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. dubna 2019
 
romanHroudo, asi bude záležet i na tom, za kolik to nakoupíš. Též jsem musel změnit dodavatele gum. Pokud má některý VO dražší ceny pro servisy než má koncák se 4 gumami, tak i s 5% marží může být guma neprodejná. A opět se vracíme na začátek koloběhu: Za kolik to nakoupí koncák a za kolik pneuservis a jak to změnit....
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. dubna 2019
 
romanNa marže v desítkách procent (čehož shopy logicky využily), které byly běžné u velkých pneuservisů na konci minulého století musíme zapomenout. Malé servisy (jako jsem byl i já) měly skonto v té době ve výši 15% a též jsme "žili". Ale i s marží okolo 10-15% se dá úspěšně prodávat i teď a je lepší mít na gumě 10-15% než nic a než házet flintu do žita. Proto má hodně pneuservisních řetězců ve světě (ale i u nás) svoje privátní značky s vyšší marží, ze kterých "žijí" a které preferují (nebo úzce spolupracují s těmi dovozci, kteří distribuují své gumy pouze přes pneuservisy). Pneunm to napsal naprosto přesně. Nejde to udělat hned, je to boj na delší dobu a já věřím, že nejsme v tomto boji bez šance. Když dáš na svoje nové gumy i nějakou slevu na práci (ze základní vysoké sazby), tak hmyz často změkne a radostně zabzučí nad mojí nabídkou a je spokojenost na obou stranách...
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. dubna 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz