Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanDocela by mě zajímalo, zhruba kolik procent pneuservisů používá nějaké restrikce a chrání si svůj píseček před cizím zbožím. Je to 5%? 10%? 20%?
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 10. září 2020
 
romanKarle, máš 100% pravdu, ale pokud nás nebude víc a nesemkneme se, tak půjdou změny v naší branži pomalu. Spousta lidí ovládá dobře jen jednu věc a tou je obsluha svého mobilu a co není v mobilu, tak to neexistuje a co tam naopak najdou, to je pro ně svaté. Lidí na práci je jak šafránu, spousta lidí chce jen prodávat nebo dělat úředníky. Dokud tady budou černoty a fušky, tak to půjde pomalu. Ale že to jde žít i bez gum ze shopů víme oba (a nejenom my dva) z vlastní praxe.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 10. září 2020
 
romanOK, to pak ano. Shopy točí desítky tisíc a já jen stovky gum.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 9. září 2020
 
romaneguma: 1) Ještě k těm testům: Pokud provedeš ten test s jiným vozem nebo s jiným rozměrem pneumatik nebo při jiném zatížení nebo na jiném asfaltu atd. tak test často dopadne jinak. Nebo nemám snad pravdu? Je to o konkrétních podmínkách testu. Nikdo netvrdí, že se ten test nezakládá na pravdě. Dále záleží i na tom, jakým klíčem ten test sumarizujeme a hodnotíme. Barum a Matador v jednom takovém starším testu porazily i Michelin. 2) V něčem se asi i shodneme, ale též tvrdím to, že je to ve velké většině o té ceně.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 9. září 2020
 
romaneguma: Efekt to má a u mě je ten efekt pozitivní, ačkoliv vím, že s tím nebudeš nikdy souhlasit Jistě, mohlo by to mít větší efekt, ale nějaký efekt to má. Kdo chce mít jenom strhaná záda a jíst suchou rýži, tomu v tom bránit samozřejmě nebudu.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 9. září 2020
 
romaneguma: Trochu víc objektivity. Pneuservisy také mají své sklady, kde jsou disky, oleje skladem a dokonce k okamžitému odběru a když ne, tak též do druhého dne. Pneuservisy mají také přehled o kvalitě zboží a znají též testy (a někdy i jejich zadavatele). Kdyby to bylo tak, jak píšeš, tak proč si zákazník koupí 16" gumy na své 15" disky atd. On ten lidský faktor má také svůj význam. Zase nejsme tak úplní tupci. :)
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 9. září 2020
 
romanHohencenda: Představ si, že budeš montovat novky z netu a při nafouknutí ti udělá guma bouli. Zákazník tě obviní, že je to tvojí chybou (se slovy, že to přece byla úplně nová nepoškozená pneumatika...) při montáži. Pokud narazíš na někoho, kdo na tom bude trvat, tak buď mu to gumu zaplatíš, nebo musíš sehnat posudek, který tě od toho očistí a zákazník bude muset si tu reklamaci vyřídit s dodavatelem (shopem) jakožto výrobní vadu či jako závadu při transportu. Ten posudek ale nemusí být zdarma a logicky ty jej budeš chtít proplatit. Snad to vyhraješ, ale máš tohle všechno zapotřebí? Já jsem podobný případ zažil a naštěstí dopadl dobře, jen ten pán již ke mě nesmí nikdy vstoupit. Eguma: Když jsem v roce 2014 zavedl restrikce na cizí gumy, byl jsem jediný v celém širokém okolí. Teď již nejsem rozhodně sám a pomalu se lidí k nějakým opatřením či restrikcím přidávají. Ale máš pravdu, že je to stále malý počet. V této branži je dalším průšvihem, že je to sezónní práce. V sezóně nestíháme, mimo sezónu vyhlížíme lidi.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 9. září 2020
 
romanNení tajemstvím, že spousta servisů dotuje dnes svůj servis z prodeje pneumatik. Dříve malý pneuservis vydělal na fávu 700,- za gumy a 700,- za práci => máš "cizí" gumy? OK, přezutí fáva stojí 1400,-. Pak by nám bylo asi jedno, jak a kde si člověk ty gumy zakoupí. Místo činu následovalo pouze frflání a pokračování války gumařů a jen pár jednotlivců přišlo zatím k činům...
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 9. září 2020
 
romanProto často uvádím, že je to hlavně naše chyba a důsledek naší interní "války". Kdyby stálo přezutí 15-16" pneumatik v cca 60% pneuservisů přibližně tolik, kolik stojí přezutí v rozvinuté Evropě, popř. by cca 60% pneuservisů pracovalo pouze ze svými novými gumami, tak by tato situace nenastala. Zatím nás tolik "bojovníků" zdaleka není. Bohužel většina servisů neudělala nic kromě frflání. Stroje na přezouvání máme my a bez přezutí je pneumatika jen kulatým kouskem pryže. Ale to už se opakuji.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 9. září 2020
 
romanOn ten náš obor je trochu specifický. Telku jen zastrčíš do zásuvky, gumy ale musí někdo přezout a vybavení na to není nejlevnější a navíc je to i namáhavá práce. Pokud chce někdo prodat zboží bez servisu, tak musí být levnější než ten, který provozuje i servis. To tak je a pneuservisy na tuto skutečnost dlouhou dobu nezareagovaly resp. zareagovalo jich jen pár... Přitom se bez nás hmyzáci neobejdou. Jen musíme naše "zbraně" umět patřičně využívat.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 8. září 2020
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz