Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanPneunm: Jj, tak se na hmyz kolenovrtný musí. Jen jedna poznámka resp. upozornění, že může platit v tomto případě i přísloví "za dobrotu na žebrotu": Jeho syn může být pěkný vych*ánek a dostane brouka do hlavy: Namontoval to pneuservis tatíkovi vůbec správně? Pokud ano, tak proč to vůbec navlékal, pokud se jedná o vadný plášť? Zeptá se v Makru a tam mu sdělí, že od nich "šel" ten protektor bez jediné vady... Za to může pneuservis chybnou montáží.... A problém pro pneuservisáka je na světě. Neříkám, že to tak dopadne (byly už i takové případy), ale vyloučit na 100% se to nedá. Jistě, případný spor s kolenovrtem vyhraješ, ale je to velká ztráta času, nervů a dalších starostí.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 12. března 2019
 
romanOchranagum: Vítej v "klubu" Neboj se, přidej se!" => http://www.pneurevue.cz/profile/roman/photo/1-roman/7.html
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 8. března 2019
 
romanKarle, věř tomu, že by i oni rádi prodávali, ale... Já mám ve svém okolí několik pneuservisů, ale i jednoho "montéra", který se též snažil prodávat (resp. cenově podlézat kohokoliv), ale nepodařilo se mu najít takového dodavatele pneumatik, aby mu nějaký peníz z prodeje gum zůstal za nehtem. To, že prodávat je též "umění" úmyslně vynechávám, to je jiné téma. Na jednu stranu tedy lze říci, že měl hledat lépe dodavatele a najít, ale na druhou stranu se vracíme k velkému problému celé naší pneuservisní branže - vztahy mezi velkoobchody/webshopy/pneuservisy/montovnami. Jen postoj k tomuto problému máme diametrálně odlišný. Někdo sklopí uši a zvolí metodu "okusování stromků", jiný se "nebojí a přidá se", někdo si to nechá "královsky zaplatit". Takže já věřím tomu, že kdyby i oni mohli v reálu úspěšně prodávat, tak by to i oni rádi dělali.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 7. března 2019
 
romanKarle nevím, jak bych se zachoval já, kdybych byl ve stejné pozici jako Ty, ale asi stejně. V sezóně k nim nasměrovat všechny "vejdupy", ať se jim hevery zaplevelí nezajímavými kšefty a sám dělat "lepší" kšefty popř. udělat si místo na zakázku pro toho, kdo by mohl být příště mým potenciálním zákazníkem (defakto to teď dělám podobně). Přesně jak píšeš: Méně práce, ale z té vykonané práce mít víc peněz. Mimo sezónu si za "vejdupy" nechat královsky zaplatit. U mě to je trochu jiné v tom, že prodávat chce skoro každý, kdo má do zádele díru a těch pár "expertů", kteří nemají ani základní vybavení sice existují, ale zase tolik jich není. Teď zbývá vyřešit poslední otázku: Kolik Kč si říci za nějaký "vejdup" úkon (hlavně mimo sezónu), aby to byl i pro nás kšeft lukrativní, a přitom aby to zákazník finančně ještě překousl? Nesmírně složitá a hlavně naprosto individuální otázka, která závisí na spoustě faktorů. Tu si musí každý rozumný pneuservisák dořešit sám.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 6. března 2019
 
romanPokud si dobře vzpomínám: Neplátce DPH může prodávat (zejména) plebejcům (max. roční kalendářní obrat ale nesmí překročit 1.000.000,-Kč). U EET platí, že pneuservis, který je plátcem DPH musí používat EET, pokud jeho tržby za prodej jsou vyšší než 175.000,-Kč za kalendářní rok.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 5. března 2019
 
romanKarle, musíme s tím nějak bojovat, pokud chceme něco změnit. Spíš jde o to, jakou cestu kdo zvolí a ta cesta bude u každého asi jiná (dle konkrétních podmínek v jeho okolí), ačkoliv máme všichni stejný či hodně podobný cíl. Nezapomínej, že i on (neplátce) to má často jako vedlejší podnikatelskou činnost (je tam často pouze v sezóně, jinak ne) k jiné hlavní výdělečné činnosti a že i neplátce DPH si musí z něčeho zakoupit/modernizovat svoje vybavení dílny (kam investuje též bez odečtu DPH). Tebou uvedený problém s neplátci DPH existuje, to uznávám, ale vzdát se bez boje? Problémy jsou od toho, aby se řešily a pokud možno vyřešily. Jinak jedna perlička na závěr: Dnes přišel důchodce s dotazem, jestli mu bude stačit 200Kč na kompletní přezutí fabie.... Jen jsem vytřeštil oči v sloup... Píše se rok 2019 a ne 1989...
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 5. března 2019
 
romanSJM: Velký problém je už v tom, že jeden pneuservis je plátce DPH a druhý není plátcem DPH. Už tady je neférový (nicméně legální) rozdíl mezi ziskem z práce 21%, takže... Sice s Tebou plně souhlasím, ale za těchto "neférových" podmínek, které se u nás vyskytují je to spíš sci-fi. Musíme upravit ceny prací na hodnoty, které jsou ziskové a nejsou dotovány z našeho prodeje pneumatik, ale takové skokové zdražení si může dovolit pouze stát, nikoliv živnostník nebo menší firma. Nejsme na trhu sami a najdou se stále takový "experti", kteří sice budou hlady okusovat keříky, ale budou hrdi na to, že jsou tím nejlevnějším pneuservisem v širokém okolí.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 5. března 2019
 
romanŠero před tunelem jsme si vybudovali ze značné části sami. O důvodech, které k tomu vedly jsme se bavili již minimálně desetkrát. Co bude za tunelem závisí i na nás. Pokud si necháme neustále kálet na hlavu, tak tma za tunelem bude o to černější. Mysleme na svoji budoucnost a přemýšlejme na tím, co bude zítra a pozítří, nikoliv jen na to, co bude dneska odpoledne. Ať se všem rozumným pneuservisákům daří, jaro se blíží.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 4. března 2019
 
romanDalší návrh vlády, který by hlavně (a opět) "podojil" malé firmy a živnostníky => https://www.novinky.cz/domaci/498802-duchodci-ci-deti-o-zdravotni-pojisteni-neprijdou-ujistuje-schillerova-zaplatit-ho-ma-vyssi-pojistne-pro-ostatni.html . Nemohu se zbavit dojmu, že se brzy dočkáme "německých"cen za pneuservisní práce. Nebude jiná možnost, jak ufinancovat (bez prodeje) provoz pneuservisu.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 3. března 2019
 
romanPodle mého ceníku by to bylo 4x70=280Kč.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. února 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz