Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanTo už se bude hmyzu nebude tolik líbit. Ale i pro "nehmyz" je to cena proklatě nízká. Když si odečteš 21% DPH, materiál, energie, amortizaci atd... Holt někde jsou ceny prací brutálně domršené.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 30. května 2020
 
romanTa cena musí webshopy zahřát u srdíčka.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 30. května 2020
 
romanTéž nejraději prodávám to, na čem mám největší zisk. Bohužel ne každý se nechá zpracovat pro nákup "mých" značek. Na druhou stranu je lepší prodat alespoň něco za menší zisk než neprodat nic. Ze všeho je ale nejhorší srážka s extra vyčůraným hmyzákem. Pak je nejlepší vzít si do ruky repelent, aby si šel bzučet někam jinam, nebo v ceníku okamžitě zaměnit Kč za € s kurzem 1:1, aby hmyz poznal, že za práci rukami se musí královsky platit.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 28. května 2020
 
romanPokud někdo mrší i to, co se dá sehnat pouze v nějaké privátní prodejní síti, tak je s odpuštěním magor a měl by být z takové sítě za tohle jednání vyloučen. Toť můj názor. Pokud se nějaký prodejní kanál dohodne se členy, že max. možná sleva koncákovi je 20%, tak by to mělo být pro všechny členy sítě zákonem, přes který nejede vlak. Ale uznej, že je spousta lidí, kteří si privátku nekoupí za žádnou cenu, ani i kdyby byla skoro zadarmo. Takže někdy se holt musí zalovit v regálu s byť nelukrativními, ale známými značkami pneumatik, byť jejich ceny jsou totálně (dosaď si sám).
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 28. května 2020
 
romanSABe, ještě jedna drobnost. Na kšeftu se podílejí vždy minimálně dva lidé. Jeden je prodávající a druhý je kupující. Prodávají chce prodat produkt za co nejvíce peněz, ale druhý musí tu cenu akceptovat. Někde to je tak cenově (dosaď si sám), že pokud chceš vůbec něco prodat nebo přezout, musíš ubrat z "tvých" cen. To je holt realita. Cena, která je akceptovatelná v místě ABC je zcela neakceptovatelná v místě XYZ. Nemyslím si, že tvé tvrzení, že to nechápou ani místní diskutující se zakládá na pravdě.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 28. května 2020
 
romanSABe, nezapomněl jsem. Ty jsi ten příklad "2", jen máš dosazeny jiné (vyšší) zisky. Hodnoty zisků jsem uváděl pouze jako příklady, jak někdo kalkuluje své ceny, ale princip složení tvorby zisku máš z obou činností (neboli máš zisk jak ze zboží, tak i z práce v docela podobném poměru). Není problém si dosadit čísla 0/3000; 1500/1500; 3000/0.... Pokud to zákazník akceptuje, tak proč ne.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 28. května 2020
 
romanStejně jako každý zákazník je jiný, tak i pneuservisy mají různou strategii. Nebudu to více komentovat, každý chceme "žít", jen uvedu příkladem 3 modelové pneuservisy, kde 1) má na pneumatikách 1500 a práci nabízí zdarma 2) má na pneumatikách 750 a 750 stojí přezutí 3) má pneumatiku "za nákup" a přezutí stojí 1500. Jde říci, že výsledná cena bude pro zákazníka vždy stejná, jen se liší způsobem zisku 1500Kč. Ovšem jsou zákazníci, kteří si to koupí u 3) bez přezutí a přezutí budou chtít u 1) nebo u 2). A záleží jen na 1) a 2), jak se budou "bránit", aby též vydělali "svých" 1500Kč, popřípadě aby si to zákazník zakoupil u nich. Pokud vám situace 3) připomíná shopy, tak tam je jeden velký rozdíl. Ten pneuservis alespoň nabízí u sebe přezutí, ale ten shop nikoliv. Hezký večer všem rozumným gumařům.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 27. května 2020
 
romanKaždý zákazník je trochu více či méně odlišný. Někdo je rád, že mu něco dobrého doporučíš a bude ti věrný, druhý kouká jen po ceně a nic jej nezajímá, třetí chce tuto konkrétní gumu a za co nejméně atd. Čtvrtý četl v testu a chce jen tyto 2 značky, pátému je to jedno a chce to ihned, šestý má nějaký cenový limit a nechá se zpracovat i o chloupek výše a tak bych mohl pokračovat. Asi se nedá zavděčit všem naráz.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 27. května 2020
 
romanBylo by to fajn, ale je to v současné době nereálné. Navíc pokud bude privátní značka prodávaná za doporučenou cenu stát o 20% více než prémiovka vedle v "neprivátním" servisu, tak kolik se toho dá prodat? Málo kdy je zákazník úplný ťulpas a nemá vůbec šajn o cenách...
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 27. května 2020
 
romanSAB: Ještě bych tam připsal dospodu dovětek, že by to platilo za předpokladu, kdyby se zboží nedalo sehnat na netu resp. u prodejců, který neposkytuje servis, ale jenom prodávají.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 26. května 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz